Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

YEM ALACAGIM

Kuru alan camlarına dışarıdan mukkavva kartonu paket bandı ile yapıştırıp yükseltebilirsiniz.

İri kaplumbağalar ağır olduğu için fazla efor harcadığında nefes nefese kalır. Ama bu sürekli olmaz. Belli bir süre sonra kesilir. Eğer sesi sürekli yapmıyorsa sebep bu olabilir.

Burnunda pislik varsa bu hafif ıslık gibi çıkar. Hayvan ağzından su alıp burnundan fışkırtarak atar.

baska ne alayim?

Ekli dosyalar

• 17065238251303251891400719103799.jpg
    17065238251303251891400719103799.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 6
İri kaplumbağalar ağır olduğu için fazla efor harcadığında nefes nefese kalır. Ama bu sürekli olmaz. Belli bir süre sonra kesilir. Eğer sesi sürekli yapmıyorsa sebep bu olabilir.

Burnunda pislik varsa bu hafif ıslık gibi çıkar. Hayvan ağzından su alıp burnundan fışkırtarak atar.
sagolun yemler cok buyuk gercekten

12. Aya kadar biter. Hayvan büyüdükçe adet artacak. 20 cm kabuk boyundaki hayvan günde 40-45 tane götürüyor.

Sadece yemin kapağını fazla açık tutmayın nemi uçup kurumasın.

Tropical biorept W yemi ve dajana gammarus sticks yemleri de alınca tamam olur.

12. Aya kadar biter. Hayvan büyüdükçe adet artacak. 20 cm kabuk boyundaki hayvan günde 40-45 tane götürüyor.

Sadece yemin kapağını fazla açık tutmayın nemi uçup kurumasın.

Tropical biorept W yemi ve dajana gammarus sticks yemleri de alınca tamam olur.
4 adet yeterli midir
ayriyetten yumurta aki ya da haslanmis kiyma veriyolar nasil veriyoruz ben hic vermedim suya mi birakayim ama yumurta akida sivi sever mi kusar mi bilgi verir misiniz?

Kıymayı genel olarak iştahsızlıkta son çare olarak öneriyorum. Alıştılar mı yem yemiyorlar.

Haşlanmış yumurta akını ağzına sığacak oranda yedikçe atıyoruz. Büyük parça olduğunda parçalayıp akvaryuma dağıtıyor.

Jbl agil de alabilirsiniz. Hayvan tek fazla çeşide girersek bitmez. Yada 250'lik dediğimiz ortaboy kutu alabilirsiniz.

Kıymayı genel olarak iştahsızlıkta son çare olarak öneriyorum. Alıştılar mı yem yemiyorlar.

Haşlanmış yumurta akını ağzına sığacak oranda yedikçe atıyoruz. Büyük parça olduğunda parçalayıp akvaryuma dağıtıyor.

Jbl agil de alabilirsiniz. Hayvan tek fazla çeşide girersek bitmez. Yada 250'lik dediğimiz ortaboy kutu alabilirsiniz.
Tamamdir

jbl agil hepsiburadada falan yok mu?

Bunu almamaya karar verdim hem gr az hem de acik falan diyor gerek yok JBL agil ve tropical biorept W varsa yuksek gr alalim daha uyguna geliyor nereden alabilirim cem bey?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-30-11-31-56-55_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    Screenshot_2024-01-30-11-31-56-55_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    558.6 KB · Görüntüleme: 2
Bunu almamaya karar verdim hem gr az hem de acik falan diyor gerek yok JBL agil ve tropical biorept W varsa yuksek gr alalim daha uyguna geliyor nereden alabilirim cem bey?
ve minik bos yem kutularini atmayip yeni gelen buyuk kutulardan bittigi zaman doldurup onlari odada tutmak istiyorum buyukleri camin onune soguga birakmak istiyorum surekli acmayalim sicak odada bozulur falan diye daha iyi olur degil mi?

Evet biorept W ile içerik aynı yalnız bittikten sonra biorept W yeme geçin. Hayvan büyümüş. Ahm turtle sticks, dajana gammarus sticks, haşlanmış yumurta akı da verin. Şimdilik bu şekilde devam edin. Durumu toparlayınca yine bakarız. Paranın değeri kalmadı.

Isıtıcı temiz gözüküyor. Kaliteli ısıtıcılar kolay bozulmaz. Aynı şehirde iseniz gidip elden alabilirsiniz. Kargo ile gelecekse büyük kovaya su koyup kargo elemanını göndermeden su içine koyup fişi takın. Işık yanıyor ve dokunduğunuzda ısınıyor ise tamamdır. Çalışmazsa tutanak tutturup iade edin. Su dışında çalıştırmayın.

Su 32-33 cm derinlikte olursa sobo 808c köşe filtre alın. Üst hazneye zeolite alta elyaf koyup idare edersiniz şimdilik.

Elyafta ucuz olanı alın. Zeolite de eurostar nispeten uygun fiyattadır. Eurostar aquaclay de alabilirsiniz. Zeolitin haznesine 6-7 adet atarsınız. Zeolite filtre torbası ile geliyor mu bilmiyorum. Zeoliti yeterince bunun içine koyup suda yıkayıp tozunu alıp öyle yerleştireceksiniz. Torbasız gelirse almaya gerek yok. Bu müjdenin diz altı dandik naylon kadın çorapları var. Çorapçılarda bulunur ucuz birşey. Zeolitin işi bitince olduğu gibi atar diğer eşine yeni zeolite koyar kullanırsınız. Aquaclay için gerek yok o iri taneli. Kil bazlı hem lavtaşı ve substratın işlevini görür hemde suyu berraklaştırır. Zeolite de idrar kaynaklı amonyak ve türevleri için.
Dis filtre almak istemiyorum ya acikcasi cok mu gerekli? Ic filtreye malzeme koyuluyo muydu?

Sondan başlayalım. İç filtrede sobo 808c köşe filtre uygun üst hazneye zeolite yada carbon-zeo malzeme konur. Bu iç filtreden hallice ama bir dış filtre performansı vermez. Su daha önce kirlenir. Bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.

Yem kutusu işi o şekilde olabilir. Büyük kutuyu aç kapa nem gidince yem sertleşmeye başlıyor.

Açık yem hiçbir zaman almayın. Saklanma koşulları bilinmez.

Genel olarak yem sıkıntısı mevcut. Akakçe ve cimri üzerinden bakın. Firmadan emin değilseniz (trendyoldan alışveriş yapmayın.) hepsiburada yada N11 üzerinden bakın. Bir terslik olursa paranız güvencede oluyor.

Sondan başlayalım. İç filtrede sobo 808c köşe filtre uygun üst hazneye zeolite yada carbon-zeo malzeme konur. Bu iç filtreden hallice ama bir dış filtre performansı vermez. Su daha önce kirlenir. Bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.

Yem kutusu işi o şekilde olabilir. Büyük kutuyu aç kapa nem gidince yem sertleşmeye başlıyor.

Açık yem hiçbir zaman almayın. Saklanma koşulları bilinmez.

Genel olarak yem sıkıntısı mevcut. Akakçe ve cimri üzerinden bakın. Firmadan emin değilseniz (trendyoldan alışveriş yapmayın.) hepsiburada yada N11 üzerinden bakın. Bir terslik olursa paranız güvencede oluyor.
tamamdir cok tesekkurler cem bey

Geri