Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

YEM ALACAGIM

Sondan başlayalım. İç filtrede sobo 808c köşe filtre uygun üst hazneye zeolite yada carbon-zeo malzeme konur. Bu iç filtreden hallice ama bir dış filtre performansı vermez. Su daha önce kirlenir. Bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.

Yem kutusu işi o şekilde olabilir. Büyük kutuyu aç kapa nem gidince yem sertleşmeye başlıyor.

Açık yem hiçbir zaman almayın. Saklanma koşulları bilinmez.

Genel olarak yem sıkıntısı mevcut. Akakçe ve cimri üzerinden bakın. Firmadan emin değilseniz (trendyoldan alışveriş yapmayın.) hepsiburada yada N11 üzerinden bakın. Bir terslik olursa paranız güvencede oluyor.
evet yemler yok sizde bi bakabilir misiniz benim icin jbl agil,tropical biorept W buyuk boylari varsa cok daha iyi olur tesekkur ederim tropical biorept W boyu standart sanirim jbl agili bilmiyorum hicbir yerde bulamadim.

Sondan başlayalım. İç filtrede sobo 808c köşe filtre uygun üst hazneye zeolite yada carbon-zeo malzeme konur. Bu iç filtreden hallice ama bir dış filtre performansı vermez. Su daha önce kirlenir. Bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.

Yem kutusu işi o şekilde olabilir. Büyük kutuyu aç kapa nem gidince yem sertleşmeye başlıyor.

Açık yem hiçbir zaman almayın. Saklanma koşulları bilinmez.

Genel olarak yem sıkıntısı mevcut. Akakçe ve cimri üzerinden bakın. Firmadan emin değilseniz (trendyoldan alışveriş yapmayın.) hepsiburada yada N11 üzerinden bakın. Bir terslik olursa paranız güvencede oluyor.
bide akvaryum icin altina baza yapacagiz icten ve distan silikonla halledicem akvaryum icin olanlardan alip.

Jbl agil yurtdışı sitelerde de yok. Herkes sipariş verdiyse gelmesi uzun sürer.

Tropical biorept W var.

Mobilya akvaryumun ağırlığını kaldıracak sağlamlıkta olmalı.

Dajana bitmese bile tazeliğini korumuşsa bir iki ay daha gider. Buzdolabında saklayın.

Tropical biorept W var.

Dajana bitmese bile tazeliğini korumuşsa bir iki ay daha gider. Buzdolabında saklayın.
tamamdir

Tropical biorept W var.

bir de cem bey bilgim yettigi kadar herkese yardimci olmaya calisiyorum forumun en aktifi olabilirim. bu rutbeler nasil veriliyor mesela benim mod olma sansim var midir acaba?

Konulara tam hakim olmanız lazım. Biz olmadığımızda cevap verebilmeniz gerekiyor. Doğru yoldanız teşekkür ederim ama biraz daha bu konuda pişmeniz lazım.

Bir yanlış yönlendirme hayvana zarar verebilir.

Anasayfada bütün başlıklar içinde öne çıkan konuları inceleyin.

Beni mümkün olduğunca da takip etmeye çalışın. B vitamini ile sorunum var. Unutkanlık yapıyor. Bir konuda unuttuğumu başka bir konuda ekleyebiliyorum.

Konulara tam hakim olmanız lazım. Biz olmadığımızda cevap verebilmeniz gerekiyor. Doğru yoldanız teşekkür ederim ama biraz daha bu konuda pişmeniz lazım.

Beni mümkün olduğunca da takip etmeye çalışın. B vitamini ile sorunum var. Unutkanlık yapıyor. Bir konuda unuttuğumu başka bir konuda ekleyebiliyorum.
tabii tesekkur ederim her gun yeni seyler ogreniyorum zaten sagolun.

uzun zamandir yikamiyorum ben kaplumbagayi nasil yapmami onerirsiniz ne siklikla yikayayim.

Kabukta yosun alg gibi kir olmadığı sürece fırçalamaya gerek yoktur. Bu işlem hayvanı strese sokuyor.

Kabukta yosun alg gibi kir olmadığı sürece fırçalamaya gerek yoktur. Bu işlem hayvanı strese sokuyor.
ayrica sunu cevaplamadiniz dis filtre almak istemiyorum cok mu onemli bir sey olur mu?

ic filtrenin 2 haznesi var sanirim tam anlamadim tekrar anlatir misiniz gelince ne yapmam gerek ekstra bir sey almam gerekiyor mu?

Dış filtre olmazsa su daha çabuk kirlenir. Temizleme sıklığı artar. Örnek vermek gerekirse iç filtrede 1 ay altı; dış filtrede akvaryum 3-6 ay arası genel temizlik yaparsınız. Sadece kir almaya bağlı kısmi temizlikten azalan suyu yenilersiniz.

Sobonun alt haznesine komple elyaf üst hazneye torba içinde zeolite olacak. Aquaclay de alacaksanız bir kat koyun o da 6-7 tane yeterli sanırım.

Elyaf yerine sera crytal clear da alabilirsiniz. Bu da bir nevi elyaf ama yıkanarak tekrar kullanabilme özelliği var. Pahalı gibi dursa da uzun vadede normal elyaftan daha karlıya geliyor. Ve daha performanslı adet olarak satılıyor. Tam çapını bilmiyorum. 3-4 adet yeterli olabilir sanırım.

Bu linkte videosu var.

Dış filtre olmazsa su daha çabuk kirlenir. Temizleme sıklığı artar. Örnek vermek gerekirse iç filtrede 1 ay altı; dış filtrede akvaryum 3-6 ay arası genel temizlik yaparsınız. Sadece kir almaya bağlı kısmi temizlikten azalan suyu yenilersiniz.

Sobonun alt haznesine komple elyaf üst hazneye torba içinde zeolite olacak. Aquaclay de alacaksanız bir kat koyun o da 6-7 tane yeterli sanırım.

Elyaf yerine sera crytal clear da alabilirsiniz. Bu da bir nevi elyaf ama yıkanarak tekrar kullanabilme özelliği var. Pahalı gibi dursa da uzun vadede normal elyaftan daha karlıya geliyor. Ve daha performanslı adet olarak satılıyor. Tam çapını bilmiyorum. 3-4 adet yeterli olabilir sanırım.

Bu linkte videosu var.
linktekinden 4-5 tane evet baska ne alinacak link birakirsaniz cok daha iyi olur. bu 23 lira tanesi uygun gayet.

Bu linkte videosu var.
bakiyorum torba zeolite yazdim hic bir sey yok bunlari nereden alacagim ne diyecegim hic bilmiyorum ilk kez duyuyorum isimlerini.

Eurostar carbon zeo ve eurostar aquaclay. İçinden filtre torbası çıkmayabilir. Filtre torbası ayrı satılıyor. Tisert marka dış filtre için uygun ama iç filtreye büyük gelir.

Müjdenin dandik diz altı kadın çorabı var bunun içine doldurup kullanabilirsin. Hem ucuz hemde çift olduğu için kullan at yapabiliyorsun. Torba temizleme derdi yok. Ben dış filtrede seachem phosguard için kullanırdım. Düşük ölçekli malzemeler için kullanışlı. Çorapçılarda bulunur.

Eurostar carbon zeo ve eurostar aquaclay. İçinden filtre torbası çıkmayabilir. Filtre torbası ayrı satılıyor. Tisert marka dış filtre için uygun ama iç filtreye büyük gelir.

Müjdenin dandik diz altı kadın çorabı var bunun içine doldurup kullanabilirsin. Hem ucuz hemde çift olduğu için kullan at yapabiliyorsun. Torba temizleme derdi yok. Ben dış filtrede seachem phosguard için kullanırdım. Düşük ölçekli malzemeler için kullanışlı. Çorapçılarda bulunur.
dis filtre almak istemiyorum

ic filtrede ust hazneye Eurostar carbon zeo alt hazneye eurostar aquaclay koyuyorum corap aliyorum ikisinide mi coraba koyup hazneye koyayim bu malzemeleri internetten mi bulacagim?

ayrica onceki mesajda dedikleriniz eksik onlar ne icindi ornek elyaf vardi sera crytal vardi onun yerine aquaclay alabilirsiniz dediniz zeolite vardi.

dis filtreyi katmayalim sadece ic filtreden konusalim kafam karisiyor.

Alt hazneye sera crytal clear üst hazneye zeolite ve aquaclay. Zeolite torbada aquaclay torbasız konacak.

Geri