Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Programım

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba değerli arkadaşlar,

Yem programımı söylemek istiyorum size birlikte bir değerlendirme yapalım ne nasıl olmalı..

Öncellikle ben gammarusu 2 günde bir ara öğün olarak veriyorum özel olarak gammarusa ayırdığım bir gün yok.

1.gün= Sabah Sera Raffy P(Vitaminli)/ öğlen az biraz gammarus / Akşam Sera raffy P 

2.Gün=Sabah Tetra ReptoMin / Akşam Tetra ReptoMin

3.gün= Sabah Sera Mineral / Akşam Sera Mineral

4-5-6-7. Günler sırasıyla 1 ve 2. Günün düzeniyle gidiyor Sera Mineral için haftada bir gün ayırdım..

1 hafta sonra öğüne Jbl agil de ekliyeceğim.

Sizce nasıl ? Arada vitamini ara öğün yani karidese damlatmayı tercih ediyorum öyle daha çok seviyorlar.

Fikirlerinizi bekliyorum :)

Öğlen yem verme. Mineral yem varken de damla vitamin kullanmana gerek yok. Mineral yem içerik olarak damladan çok üstündür.

Gammarusu öğün olarak vereceksin. Sabah akşam verdiğin yemleri olabildiğince farklı yap. Bir öğün bir yem bir öğün başka yem.

Cvp: Yem Programım

Tamam abi desene obez ediyorduk hayvanları ???? hemen ayarlıyorum abi :)

Arkadaşlar yem çeşitliliğimi arttırmak istiyorum.

Sera raffy P, Sera raffy I,Tetra Reptomin,Sera raffy Mineral, JBL AGİL(sipariş ediceğim) 

Bunlar dışında tavsiye edeceğiniz kaliteli yemler var mı ? Maksat çeşitlilik artsın.

Hayvanlar küçük olduğu için aşırıya kaçma bitiremezsin tarihi dolan çöpe gider. Büyüsünler sonra alırsın. Bunlar yeterli ve gereken gereksinimi sağlıyor.

Anlaşıldı abi tamam o zaman ilerde fazla çeşitliliğe yönelicem.

Yenilenmiş yem programım=

1.Gün=Sabah Sera Raffy P / Akşam Tetra ReptoMin

2.Gün=Sabah Sera Raffy I / Akşam Sera Raffy P

3.Gün=Sabah Sera Mineral / Akşam Sera Mineral

4.Gün=Sabah Tetra ReptoMin / Akşam Sera Raffy I

5.Gün=Sabah Sera Raffy P / Akşam Tetra ReptoMin

6.Gün=Sabah Sera Raffy I / Akşam Sera Raffy P

7.Gün=Sabah Tetra ReptoMin / Akşam Sera Raffy P

Jbl agil yavrulara tavsiye edermisiniz ?

7. Gün Sabahı raffy I yap. 6 cm boyuna kadar o şekilde gitsin.

Agil sert yemdir küçükler yiyemez. Bu da 6 cm kabuk boyundan sonra alınacak.

Tamam abim değiştirdim.

Uvb de hazirda bekliyor zaten sabirsizlikla bekliyorum 6 cm'i :) Tahmini ne kadar süresi var 6cm için ?

Şuanda biri 4 biri 4.5 Cm

Reptomini yiyorlar mı? Etçiller çünkü reptomin yosun icerikli diye duymuştum

1 1.5 ay sonra 6 cm olur benimde 1.5 ay önce 4.5 cmdi şimdi 6 oldu devit 3e başlıycam yarın

Dilan1903' Alıntı:
Reptomini yiyorlar mı? Etçiller çünkü reptomin yosun icerikli diye duymuştum

1 1.5 ay sonra 6 cm olur benimde 1.5 ay önce 4.5 cmdi şimdi 6 oldu devit 3e başlıycam yarın

1-1.5 ay kısa süreymiş iyi bari fazla beklemicem teşekkür ederim :) 

Etçil değil hepçiller , hem et hem ot yiyorlar, reptominide gayet iyi sekilde yiyiyorlar.

Birde sizin kaplumbağanizin resmini alabilirmiyim varsa 6 cm halini merak ediyorumda

Kaplumbağalar hepçil canlılardır.Bu yüzden bitkisel içerikli yem de tüketebilirler.Kaldı ki Tetra Reptomin tamamen yosundan oluşan bir yem değil.

Tabi atıyım resmini. Ot icerikli yeme alıştırma diye duymustum cem bey 6 cm sonra al demisti şuan yemez demişti o yuzden haftaya sipariş vericem

Dilan1903' Alıntı:
Tabi atıyım resmini. Ot icerikli yeme alıştırma diye duymustum cem bey 6 cm sonra al demisti şuan yemez demişti o yuzden haftaya sipariş vericem

Yem çeşitliliği açısından almanız iyi olucaktır.

benim canavar taşdan yumuşak herseyi lüpletyor :D 
reptoyu ilk deneme amaçlı 100 ml almıştım yedi bitirdi şimdi 300ml lik söyledim ki bide raffy vital var ama körpe marul ver yemez  D: illa beni su mercimeğiyle uğraştırcak

mailto:/ZkVMqA
mailto:/LA4Z5G
mailto:/OAZVjD
mailto:/a3DdW4
mailto:/ZkVM8o
mailto:/1vkLPY
Bu da benim suratsızım

Raffy p ve l kullaniyorum haftaya reptomin ve jbl agil alıcam tabi agil stoklarda yok bulabilirsem alıcam

Maşallahh kırma sanırım keretaya bak sen ya ????

Yalnız 6 cm'de kabuk renginin yesilligi gidiyor sanirim degilmi kabuk asıl rengine kavusuyor yani ?

Kabuk rengini cok begendim benim ufakliklardan birisi acik renk muhtemelen kabuk rengi boyle olucak digeri biraz daha kapali :)

Adı üstünde hakikaten çok suratsız bakısları ????

[url=mailto:/v5Lb2D][img]mailto:/v5Lb2D.jpg[/url]*

büyükkk dikkatsizliğinizde akvaryumdan sıkılıp maceraya atılacak kadar büyük  :D

Geri