Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Programım

Cvp: Yem Programım

Oha! Diyeceğim ayıp olucak kemal bey maşallah bu ne güzel birşey böyle ???? kaç santim bu koca delikanlı ????

Özur dilerim "kerem bey"

13 cm ve daha buyuyoruz  :D eski foto atmak zorunda kaldım beyfendi güneşlenirken siesta yapıyormus ben fotoğraf çekmeye çalışırken atladı suya haliyle çekemedim ve bir miktar akvaryum suyuyla serinledim  :D

:D :D bu dev adam suya atladığında tsunamı yaratıyordur haklısınız :D 

Maşallah çok güzel vallahi böyle gordukce dahada baglaniyorum bu işe :)

büyüdükçe ekipmanlar yetersiz kalmasa daha iyi olurdu açıkcası, üşenmeyip akvaryumüstü kuru alana başlasam iyi olucak kuru alanı genişletmek gerek  :D

Bencede 2-3 santim daha buyuyunce kuru alan ne hale gekir dusunemiyorum bile :D 

Kaç yaşında şuanda ? :)

bir fikrim yok pet shop halini göüp almıştım adam 2.5 dedi de cem bey daha yaşlı görünüyor demişti

bana geldiğinde 8 cm flndı adam atmış kenara leğene öle kenarda duruyordu

Evet biraz daha yasli duruyor birde petshoplar beslemiyorlar az buyusunler diye ondan sanirim ama iyi bakmissiniz aldiktan sonra masallahi var

8 cm di zaten çoğu insan ufak tercih ediyor büyük ihtimal satılmaz ölene kadar leğende kalırdı, zaten eve getirip kaba koyduğumda hiç çekinmedi mamasını fln yedi hemen stresse filan girmedi hayvan

Evet büyük hayvan o konuda rahat davranır alışma süreciyle uğraştırmamış sizi.. Benim 2.ufaklik geleli 5 gün oldu anca alismaya basladi bu sabah sonunda stick yemi yedi, derin su fobisini atlatmaya basladı..

Yavrularda alisma sureci biraz zorlu geciyor yani sabahladigim oldu basinda

alışma sürece değil benim dediğim hayvanı aldığımda bişi bilmiyordum adam hayvanı bildiğin balık gibi poşete su koyup ağzını bağlayıp verdim bide yem aldım 3 sabah 3 akşam versen yeter dedi bende bilmiyorum hayvanı öle saçmasapan aldım eminönün den eve getirdim ısıtıc filtre filan bahsi geçmedi şansa bu haltı yazın yaptım da hayvan üşütmedi

olay yani benim bilgisizliğimden bide onca yol langur lungur yol aldı ama stresse fln girip yememezlik yapıp üzmedi beni

Aynısı bana oldu allahtan 2.de tecrubeliydim kendim yolculuk için aldiğim kutuyu goturdum ona koydum.. Petshoplar tamamen boş iş yapiyorlar gelip şurda 2-3 satir birsey okusalar belki daha faydali olur alici ve satici içinde ama o kafa yok malesefki.

this HTML class. Value is http://hizliresim.co
this HTML class. Value is http://i.hizliresim.
this HTML class. Value is http://i.hizliresim.

Hepsi aynı resim hangisi doğru link bilmiyorum o yuzden 3 tane attım ilk aldığımda rengi böyleydi

Dilan hanım, Resmi hizliresim sitesine yukledikten sonra bu linki kopyalayin

[url=mailto:/RkVPp7][img]mailto:/RkVPp7.png[/url]*

Sonra resmi buraya yapistirip ekle diyin resim gozukecektir suanda hicbir sey gozukmuyor

[url=mailto:/m6zkp8][img]mailto:/m6zkp8.png[/url]*

bilgisiz petshop dan alışveriş yapmıyorum ben artık,  akvaryumda kaplumbağa ya baktığımı öğrenince şok olanın dükkanından çıkıyorum direk

nick burns' Alıntı:
bilgisiz petshop dan alışveriş yapmıyorum ben artık,  akvaryumda kaplumbağa ya baktığımı öğrenince şok olanın dükkanından çıkıyorum direk

Yemin ederim bende öyleyim akvaryumda kaplumbağa bakmaya enteresan bakan hayırsız petshoplar ile alakam yok zaten bu saatten sonra petshoplara ihtiyacimda yok. İnternetten herşeyimi temin edebiliyorum çok şükür.

mailto:/21k9Ej
Evet oldu ilk rengi böyleydi yeni sürümden link paylaşınca çıkmıyor eski sürüme de otomatik geçiyor onu bekledim geç yanıtladım

Cvp: RE: Yem Programım

Dilan1903' Alıntı:
mailto:/21k9Ej
Evet oldu ilk rengi böyleydi yeni sürümden link paylaşınca çıkmıyor eski sürüme de otomatik geçiyor onu bekledim geç yanıtladım

Estağfurullah, tam tahmin ettiğim gibi 6 cm'de asıl kabuk rengini almış durumda gayet güzel. Çok tesekkür ederim.

tetra reptomindeki yosun tadını her hayvan sevmiyor. onun için 6 cm öncesi tavsiye etmiyorum ama denemek için 100'lük küçük kutu alınabilir. yemezse yem ziyanı olmasın.

reptoda protein oranı yüksektir. bu ot türevli yem ve bitkiye alıştırma da başlangıç sağlar. 10 cm civarı da sera vitale geçeriz bunda protein %20 seviyelerine düşer. aslen kara kaplumbağası yemi olsa da su kaplumbağalarının bitkisel ihtiyacını karşılar.

kabuk rengi büyüdükçe değişir. yeşilde kahverengiye doğru değişim başlar sarı çizgiler genişler ve uzar, siyahlık artar. renk koyulaşmasında yani pigment değişmesinde uv ampulün hızlandırıcı etkisi vardır. 

yalnız her hayvanda sabit renk değişimi olmaz. bazısında yeşil hala hakim olarak devam ederken kahverengi ve maviye çalan grimsi bir renkte görülebilir.

Cem abim uv ampulu şimdiden taksammı acaba renk koyulaşması için yoksa 6 cm'i beklemeye devammı ediyim ?

Abi birde tetra reptomini çitlembik yiyiyor diye ben zencefil yani yeni gelenede vermeye calisiyorum yemeye calisiyor parcaliyor agzina gelince eliyle cikartiyor damaga yapisma hissi demistik ya hani acaba sevmediginden kaynaklaniyor olabilir mi ? Sabah annem sera raffy P vermiş onu yemiş çünkü yavaş yavaş

Geri