Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem seçimi hakkında sorularım

XeuaHwaHero

Taç 5 Üye
4.5 cm boyunda kaplumbağam için yeni yem almayı düşünüyorum elimdekiler fulle yakın Jbl agil sera Raffy p sera mineral Jbl gammarus. Sizce başka ne almalıyım?

Cvp: Yem seçimi hakkında sorularım

Cesit olarak jbl rugil eklenebilir reptomin baby de eklenebilir bitkisele geciste iyi olur ypsun icerigi var

Bebekliği ne zaman bitiyor. Ben carnivor ve dried fish düşünüyordum

agili yiyebiliyorsa carnivoru haydi haydi yer. ama elinde mineral yemde var raffy P'de bu ikisinin karışımıdır carnivor. reptomin alabilirsin. o yeşilliğe alıştırır. yemin çok rugile gerek olmayabilir. 6 cm kabuk boyuna gelinceye kadar gammarusa devam et. balık dursun. yemi çoğaltman diğer yemlerin haftalık oranını düşürür. şu anda gammarus ve raffy P birincil yemlerin olmalı.

Agili bombaliyor abi hiç zorlanmadan :-D reptomin alıyorum o halde 100 ml reptomin ne kadar gider tahmini 1 tane tosbise. Calcil alayimmi? Ve rugil

mineral yemdeki kalsiyum ile calcildeki aynı oranda calcile gerek yok en azından 13-15 cm boya kadar. rugili bilmiyorum hiç kullanmadım. reptoyu 100'lük al bazı hayvanlar sevmez. ziyan olmasın. baby yerine normal alırsan 3'e kırıp öyle ver. son dönem boylarını uzattılar. baby olan talep görsün diye mi bilmiyorum.

Rugile baktım gereksiz gibime geldi abi. O halde yüzlük reptomin alayım ancak sevmeyecegini zannetmiyorum. Bide Jblin turtle sch. Diye kırmızı etiketli bi yemi var. Onun içeriği nedir ondadami gammarus var

Rugilde ruseym vardir ve kesinlikle oneririm kaliteli bir yemdir
Reptomini aynen yemeyebilirler baby 100 alin isterseniz
O yem normal gammarus oluyordu sanirim adi cok uzun olan dimi zaten sizde gammarus var ona da gerek yok hatta sizdeki gammarusla ayni degil mi o ?

Rugilide 100 luk alin isterseniz kucuk hayvanlarda kullandigimiz bir yemdir

Alisarp' Alıntı:
Rugilde ruseym vardir ve kesinlikle oneririm kaliteli bir yemdir
Reptomini aynen yemeyebilirler baby 100 alin isterseniz
O yem normal gammarus oluyordu sanirim adi cok uzun olan dimi zaten sizde gammarus var ona da gerek yok hatta sizdeki gammarusla ayni degil mi o ?
Evet aynı imiş. Rugilide ekledim listeye o halde elime ulaşınca yeni bir program isterim alisarp senden :p

Yaparim merak etmeyin :)
Bu hayvanlar bizden iyi besleniyor sabah tost aksam burgerking yedim menum bu :D

jbl schildkrötenfutter'i diyorsun sanırım. içinde gammarus yanında balık unundan oluşma yani balığın stick hali var.

Jbl nin o yemine gerek yok. Tek önereceğim şimdilik rugil. Carnivor tamamen gereksiz kalabalık olur. Hayvan sayısı çok olsa yada büyük olsa düşünülebilir. Aksi halde eldekileri bitiremeyeceksin. Tek kutu rugil alıp bitince reptomin al İlker.
Pazartesi: Raffy p
Salı: Gammarus
Çarşamba: Rugil
Perşembe: Mineral
Cuma: Raffy p
Cumartesi: Gammarus
Pazar: Agil
Rugil gelene kadar onun yerine raffy p verirsin.

Tarihleri ileri ise jelatinlerini açma

Reptominidemi acmayim abi

Gelmedi daha elime ulaşmadı hangilerini iptal eedeyim. Raffypnin ikinci ogunlere reptomin vermeyi düşünüyordum ve gammaruslarin ikinci ogununde dried fish veririm emre abinin programa ek olarak böyle düşünüyorum ve 8 8,5 cm olana kadar tek ogune gecmeyecegim

Açma önce rugili bitir. Fazla yem diğer yemlerden günçalar

Çift öğün ise tarihi bitmeye yakın olanı fazla tutup diğerlerini kullanabilirsin

Rugil haftada birden fazla verilmez. Protein oranı düşük. Yavru yemi ama haftada tek yeterli.

Pazartesi: Raffy p
Salı: Gammarus
Çarşamba: Rugil
Perşembe: Mineral
Cuma: Reptomin
Cumartesi: Kurutulmuş balık
Pazar: Agil

Her gün farklı oldu. 6 cm den sonra kesin tek öğüne dön. 8 cm olunca vital alıp rugil yerine ekle. Balık yada gammarus gününden birinide aç gün yap. Net program bu :)

Geri