Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem seçimi hakkında sorularım

Cvp: Yem seçimi hakkında sorularım

AEK' Alıntı:
Rugil haftada birden fazla verilmez. Protein oranı düşük. Yavru yemi ama haftada tek yeterli.

Pazartesi: Raffy p
Salı: Gammarus
Çarşamba: Rugil
Perşembe: Mineral
Cuma: Reptomin
Cumartesi: Kurutulmuş balık
Pazar: Agil

Her gün farklı oldu. 6 cm den sonra kesin tek öğüne dön. 8 cm olunca vital alıp rugil yerine ekle. Balık yada gammarus gününden birinide aç gün yap. Net program bu :)

Tamam abi bu şekilde yaparım

Akvaryum yüzeyinde hafif yağ tabakası gibi şey neden oluyor acaba

Dried fishi çıkardım. zaten tedarik edemediler..

Elimdeki yemler raffyp jbl gammarus jbl agil jbl rugil sera mineral reptomin reptilin vitamin exo terra sübye kemiği gamma fishten gaydırı guppak bir yem :D satıcı eleman tutuşturmuştu atmadım duruyor öyle. Ellerinden öper alisarp :haha: anladın sen

Cumartesi: Gammarus

Ben yazayım İlker. Bu programı uygularsın.
Vitamin ve mürekkep balığı kemiği yedekte beklesin. Mineral yem varken zaten gerekmeyecek.

Su yüzeyindeki yağ tabakası yemden ve deviten kaynaklanır. Yüzeyi filtre hareketlendirirse bu oluşum gider.

Diğer yemi dikkate bile almadım.

AEK' Alıntı:
Cumartesi: Gammarus

Ben yazayım İlker. Bu programı uygularsın.
Vitamin ve mürekkep balığı kemiği yedekte beklesin. Mineral yem varken zaten gerekmeyecek.

Su yüzeyindeki yağ tabakası yemden ve deviten kaynaklanır. Yüzeyi filtre hareketlendirirse bu oluşum gider.

Diğer yemi dikkate bile almadım.

Tamam abi teşekkür ederim fazlaca :) kabukta renk kaybı yaşanıyor son 2 gündür değişim var sanırım

Büyüme emareleri :) Plaka açılmalarıda başladıysa tamamdır.

AEK' Alıntı:
Büyüme emareleri :) Plaka açılmalarıda başladıysa tamamdır.

Evet abi mango kökü ve dış filtrenin çekiş ucu favori kaşınma yerleri. Dün bi petshopta tetra reptomin baby varmı diye sordum. İncelemek için. Adam ve yanındaki iki şahıs bana öyle bir baktılarki sonra adam bana neytomin? diye sordu :haha::haha::haha: yok herhalde sizde falan dedim geçiştirdim kaçtım ben utandım yahu :Dsanki orası petshop değilde ne biliyim mobilyacı falan. :w00t:

Nanyu?

kaplumbağalar konusunda doğru dürüst yem satan yok. belki alan olur diye sanyu gibi kaliteli yemleri ellerinde bulunduruyorlar işte. sanyudan kalitesiz başka ne yem varmış merak ettim şimdi. :smile:

Hayvan 4,5 cm idi degil mi 6 cm boya gelene kadar agil yerine gammarus versen daha iyi olur ilker
Genel programi emre abi halletmis bile

Agil yerine derken sabah agil aksam gamarus veya tam tersi

Sanyudan kalitesiz yem markasız yemdir heralde :) Ama ben Yeşili aldığım kişide görmüştüm bir yem Tetra kutusuna çok benziyordu ama yerli bir markaydı unuttum şimdi.

sanyunun kaliteli olmadığını biliyorum cem abi ben örneklemek amacıyla üst çıta sanyu anlamında dedim :smile: pets family gemma var. Çoğu balık yemi veriyor küçük poşette. Gammaruslarda hep poşette.

Ayrıca pets family kadar illet bir yem daha görmedim ya daha öncekilerde kullanmıştım.

sanyu yanında sera yem gibi kalır. sanyu resmen saman çöpü.

cem' Alıntı:
sanyu yanında sera yem gibi kalır. sanyu resmen saman çöpü.

kabuğa devit 3 uygulamasını sıklaştırayım mı abi? Değişim gözle görülür bir hal aldı artık yogun renk kaybı var ortadaki kabuk çıkıntısında. Kabuk aralarında da lifimsi birşeyler var sanki.

abi elimdeki yemler .sera raffy p. raffy I .reptomin. jbl rugil .canlı yem(un kurdu) .carnivor biriniz yapabilirse iyi olur ona göre haftalık mix yapıcam öyle vericem her gün bir adet değilde günlük miktarı koyucam kafa hacmine göre karıştırıp karışık vericem

İlker, plaka atımı içinse kabuğa devit uygulamasını her gün yap.

Aytekin hayvan yavruydu bildiğim kadarıyla. Yemlere göre iki haftalık program yapıyorum.

İlk hafta;
Pazartesi: raffy p
Salı: gammarus
Çarşamba: reptomin
Perşembe: raffy p deki kırmızı mineral yemler
Cuma: rugil
Cumartesi: gammarus
Pazar: raffy p

İkinci hafta;
Salı: canlı yem un kurdu
Perşembe: carnivor
Pazar: carnivor

Bunun dışında program olmaz. Bunları harmanlaman imkansız. Doğrudan bu iki haftalık uygulamayı yap.

tamam emre abi nasıl dersen öyle yapim

abi bide bişey sorucam raffy p de turuncu renkli bi yem var içinde onlar ne ?

Onu minerale kat gitsin. Zaten çok azdır. Hamurdan kaynaklı.

Canlı yemi maksimum verdim. O hayvan yağ deposu. Bu sebrple az yemeli. Carnivor ilede mineral zaten ayrı haftalar verilir.

Cvp: RE: Yem seçimi hakkında sorularım

AEK' Alıntı:
İlker, plaka atımı içinse kabuğa devit uygulamasını her gün yap.

Aytekin hayvan yavruydu bildiğim kadarıyla. Yemlere göre iki haftalık program yapıyorum.

İlk hafta;
Salı: gammarus
Perşembe: raffy p deki kırmızı mineral yemler
Pazar: raffy p

İkinci hafta;
Salı: canlı yem un kurdu
Perşembe: carnivor
Pazar: carnivor

Bunun dışında program olmaz. Bunları harmanlaman imkansız. Doğrudan bu iki haftalık uygulamayı yap.

Evet emre abi plaka altlarında hava boşlukları var gibi kasintisida var. Yarından itibaren yapmaya başlayım. Ne kadar bir süre devam ettireyim uygulamayı. Bi dezavantajı olmaz dimi abi

Geri