Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem seçimi hakkında sorularım

10 gün yap. Atabildiğini atsın. Tek dez avantajı akvaryuma gir çık hayvan rahatsız olacak. Tabi üşütmemelide. Bu uygulama 6 cm sonrası uygun oluyor. Hayvan daha ortama alışmış ve bünyesi oturmuş oluyor. Seninki bundan ufaksa bulaşma bekle.

Cvp: Yem seçimi hakkında sorularım

emre abi canlı yem az ver diyonda elimde patlicak bu canlı yemler :D

ha bide canlı nehir balığı bulmam mümkünmü

ben canlı yeme karşı değilim abi kuruturken hayvanları nasıl kuruttukları belli zaten fırınlıyorlar canlı canlı sonuçta onlarda öldürülüp yem yapılıyor mesela raffy I daki balıklar herneyse. Abi dikkat edersen hayvanlar acı çektirmeden öldürüyor bana göre çünkü biz hayvana işkence yaparak öldürüyoruz resmen. En basiti aslan ceylanı önce boğup sonra öldürüyor kaplumbağa un kurdunu direk içine çekip mideye indiriyor yani nereden öldüreceğini biliyor. Ben bazen önce kuyruğunu veriyourm onu alıp çevirip ilk kafasını içine çekiyor. Demekki var bişey abi. Tropical marka yemler bunların kurutulmuşunu canlı canlı fırına atarak yapıyordur. Raffy P nin içinde balık karides falan var onlarda canlıydı abi sonuçta nasıl öldükleri belli bile değil

Çok hızlı öldürülüyorlar diye biliyorum. Şok ısı ile anında ölüyorlar. Kaplumbağa balığı canlı iken parçalayarak yer. Tek lokmada yutamaz. Boyuna göre değişir ama çoğu böyle. Balığın avlanacak yeride yok. Canlı balık hastalık taşıyabilir. Tamamen sakıncalı. Un kurdunuda canlı yem olduğu için değil doğasında olmayan yüksek yağlanma sebebi yapabilecek bir çeşit olduğu için az vermeni önerdim. Bana kalsa ayda bire bile çekilir. Fazla kurtları bahçeye koyarsan kuşlara ziyafet çekersin.

Bence canlı yeme hiç bulaşma aytekin :) olmadık olmaz bizden uzak olsun sorunlar artık. Hafazanallah tutar parazit falan denk gelir.

AEK' Alıntı:
10 gün yap. Atabildiğini atsın. Tek dez avantajı akvaryuma gir çık hayvan rahatsız olacak. Tabi üşütmemelide. Bu uygulama 6 cm sonrası uygun oluyor. Hayvan daha ortama alışmış ve bünyesi oturmuş oluyor. Seninki bundan ufaksa bulaşma bekle.

Haftada 1 yapmaya devam edeyim o zaman abi. 6 cm oluncada ardisik günler yaparım 10 gün boyunca

Aldığım yemlerden rugil bir türlü elime ulaşmadı ya. Hala tedarik edemediler. Ne güzel dried fishte alacaktım onuda edemediler. Büyük saklama kabından yazın guneslendirme için üstün güvenlikli bir teraryum yapacağım yaza hazırlık :p onun planlarını yapıyorum abi bide. Paylaşırım burda

Bu çubuk yeşil bambulardan bi bulamadım burda ya. Ankarada kesin vardır da bu aralar Ankarada isim yok

ilker oda soğuk olursa o günler deviti uygulama.

aytekin raffy P'deki kırmızılar mineral; kremler protein içerikli; sarı renk olanlar tahıl içeriklidir.

cem' Alıntı:
ilker oda soğuk olursa o günler deviti uygulama.

aytekin raffy P'deki kırmızılar mineral; kremler protein içerikli; sarı renk olanlar tahıl içeriklidir.

Ev sıcak abi olmadı elektrikli sobayı falan yakarım odada bi psikopata baglarsam evi hamam çeviririm :-D

arkadaşlar ben kaplumbağam için reptomin kullanıyorum büyüyüncede de aynı yemi kullanıyım

hayvanın kabuk boyu kaç cm ? başka yem kullanıyor musun ? ekipmanların ve akvaryumun ölçüsü nedir ?

foruma hoş geldin. hitap için ismini de yazarsan iyi olur.

Tek basina o yem hicbir zaman olmaz cem abinin sorularina cevap verirseniz daha cabuk yardimci oluruz

Evet yanında gereken en az iki zorunlu yem daha var. Buda 8 cm boydan küçük ise.

İlker bu yemleri nasıl tedarik edemiyorlar. İnternetten mi aldın? Eğer internetten aldıysan stokta yok demediler mi? Hayvanın rugil çağı geçince mi alacaklar.

Geri