Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yeme sorununu canlı yem ıle aşmak ısteyenlere

Cvp: yem yeme sorununu canlı yem ıle aşmak ısteyenlere

Un kurdu nasıl üretiliyor? Ben kendim üretmek istiyorum Nasıl üretildiğini anlatabilirmi biri ?

un kurdu alıp bende uretıme baslamıstım. un kurtları, pupa ewresi ve böcek evresi olamak uzere 4 evre gecırıyor.böcekler
Yaşam Evresi Süre*
Yumurta 4-19 gün
Larva 10 hafta
Pupa 6-18 gün
Ergin Böcek 8-12 hafta
hep bu döngude . nem ıhtıyacları ıcın ıse patates ,havuç,elma,salatalık yıyorlar

Nerden aldınki un kurdunu? Kaç derece ortamda olması gerekiyo? plastik kabtamı bakıyosun? Büyüyünce böcekmi oluyo bunlar :buck:

ben zaten kendım uretım satıyorum işte:D kendım palstık kutuda bakıyorum ve kalorıferlı ewde oturdugumuz ıcın ew zaten cok sıcak .tırmanamaıkları ıcın sıkıntı yok plastık kaptan cıkamıyorlar ewet kara bocek oluyorlar:D

Böcekleri hiç sevmem ben Çok tiskiniyorum Vazgeçtim sağol:buck:

bende hıc bocek olduklarını bılmeden aldım. ılk gordugumde şok oldum normalde butun bocekelrden tiksinirim bunlara bıraz da olsa alıstım.

Böcek olmuş halininin resmi varsa gösterirmisin Nasıl bi böcek merak ettim

suan böceklerımın resmı yok ama nette arama motoruna bakarsan bır cok resım var

Türkçe aratınca çeşit çeşit böcek çıkıyor. İngilizcesini arattım bu çıktı:buck: Bu böcek bana değse camdan aşşağı atlarım. Allah sabır versin.

HRPHJHUHJHIH1HKLOH7H8Z8HCHSLBH8H5ZGHVHQLDHKLPZKLAHLLBH8H8Z4HTH4HBHHLCHMHJHILBZ.jpg

darkling-beetle.jpg

ewet aynen bu bocek ama kucuk . bugun bırı nasıl kactıysa halının ustunde gezınıyor:) (sıcanlara verırken arada kaynamıs ki yenmeden kacmıs:))bende dokunamam annem aldı.ben uzun sure bıle bakamıyorum onlara sankı butun vucudumda gezınıyorlar gıbı gelıyor.ayrı kaplarda bakıyorum zaten.evre gecırdıkce kutular artıyor

Ben de kendi kaplumbağalarımın ihtiyacı için amatörce başladım, dün kurdum ortamı beklemeye yattım bakalım ne olacak :w00t:

amatorce kurdum derken un kurtlarınızmı var ? ıns uretırsınız ısısı ve nemı oldugu surece hızlı ve fazlaca uretım oluyor

Evet besiyeri ve ergin böcek aldım 40-50 tane, uygun şekilde kurdum ortamı ama 1 hafta olmasına rağmen ses seda yok :ff: Nem sağlamak için patates koydum, yumurtalarını bırakmaları için karton yumurta kaplarından koydum ama çok mu tembeller bilemedim :D

1 haftada yavrumu gorcektınız yada yumurtalarımı:DD yumurtada durma surelerı 20 gun bıde yumurtadan cıktıklarında mınıcık oluyorlar en az 30 _35 gun bı olsunda sonra beklemeye basla. sabırlı bekleyısler.bu sure zarfıdan beklemek zor bende yenı gectım bu asamaları artık gozle gorulur cıddı sekılde yavrularım var:D

Koyduğum yumurta kaplarında birsürü beyaz minik şey var aslında, yumurta mı dışkı mı bilemedim :D Böceklerin yarısına yakını mefta olmuş, kalan sağlar bizimdir diyerek bekleyişe devam o zaman :haha:

buyuk ıhtımal yumurtadırlar.bende sen gıbı beklıyordum baslarında:D bendekı bocekelr 3 ayı hatta 4 ayı gectı daha ölen yok rekor kırıyorlar :Dd

özlem anlaşılan sen kaplumbağayı bahane edip esas böcek besliyorsun. yakında nüfus müdürlüğünden birileri gelecek. :smile: bu evde hane halkında ciddi nüfus artışı var diyerek.

hahah cok guldurdunuz benı cok tskler. bocekelrden tıksınırım aslnda ama alıstım bıraz bıraz fazla yakınlasmadıkca sorun yok :D annem yakında hepımızı kapıya koyacakk:Dd

Ben onların kurutulmuşunu dahi alamadım. Böceklerden tiksinip bunları beslemek ayrı stres sebebi. Ben sanırım evde kaşıntıdan duramazdım.

Böcekler nasıl mefta oldu acaba Barış? Besinmi eksik yoksa başka br şey mi?

ilk zman bendede öle oluyor 50 den fazla oldukları cıın hala gordugumde oluyor ama alısıyorsun gore gore

Geri