Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yeme sorununu canlı yem ıle aşmak ısteyenlere

Cvp: yem yeme sorununu canlı yem ıle aşmak ısteyenlere

guncel

Cvp: RE: yem yeme sorununu canlı yem ıle aşmak ısteyenlere

AEK' Alıntı:
Ben onların kurutulmuşunu dahi alamadım. Böceklerden tiksinip bunları beslemek ayrı stres sebebi. Ben sanırım evde kaşıntıdan duramazdım.

Böcekler nasıl mefta oldu acaba Barış? Besinmi eksik yoksa başka br şey mi?

Valla besin eksikliği yok, 4-5 günde bir patates koyuyorum besiyerine, kalan böcekler hala sağlıklı, nedenini bilemedim. Vadeleri dolmuştur garibanların :D Bu arada hala bekliyorum, bir tane bile yavru göremedim besiyerinde :ff:

özlem başka şeylerde veriyordu diye hatırlıyorum. besleme biçimini ondan öğren. un da var mıydı hatırlamıyorum şimdi.

bir köşeye az un koy gelirlerse istiyorlar demektir.

cem' Alıntı:
özlem başka şeylerde veriyordu diye hatırlıyorum. besleme biçimini ondan öğren. un da var mıydı hatırlamıyorum şimdi.

bir köşeye az un koy gelirlerse istiyorlar demektir.

Zaten besiyerini internet üzerinden profesyonel bir satıcıdan aldım böceklerle birlikte, patates de nem sağlamak için. besinleri zaten baya çeşitli. yem yemede sıkıntı yok da yavru alamadık :breh:

oda olur. önce beslensinler sonra ürerler. patateste pahalılandı. kaplumbağalardan lüks yaşıyorlar. :smile:

bende patates yerıne elma kullan daha uzun sure gıdıyor . patates hemen kuruyor.dut yapragınıda tavsıye ederım yakınlarında varsa.daha yavrular ıcın cok erken dıye soylemıstım. 30 gun bı gecsın:DD

dut yaprağını ben ipek böceklerinde kullanmıştım. yumurtadan çıkınca yiyorlarmış. da yumurtadan çıkmadılar. galiba güneş altında fazla kalıp pişmişlerdi.

yazık olmus ıpek boceklerın:( bır yapragı aksamdan koydugumda sabah yapragın ortadakı kalın damarlı kısmı bıle kalmıyordu.köydeyken kapıda vardı dut agacı rahattık:)

bu bocek muhabbetini okuyunca kasinti tuttu cok fena beni .d

Bu konuya yorum yazıldıkça bende okuyorum ama sonra sağa sola bakınıyorum oraya buraya turmanan birileri varmı diye :)

bendede kasıntılar sadece boceklerde hele bırgun bırını halıda gorunce:DD artık vakıtlerı doldu ve ölmeye başladılar yavas yavas:))

ben alışığım böceklere elime alır incelerim. bir kaç defa sokulduğumda oldu. arıdan beter acıtıyorlar. resmen asit enjekte eder gibi. bir kaç defa başıma konan kınkanatlı böcekleri atmaya çalışırken sokmuşlardı. baştaki sinirler kol ve elden daha hassas. beni tek rahatsız eden kulağa kaçan izmirde bol var. uyurken odaya bakar öyle yatarım.

bir de örümcek maceram olmuştu. odamda duruyordu sinekleri yesin diye bakıyordum beni yemeye başlayınca öldürdüm. ben başka bir böcek ısırıyor sanmıştım. bir gece lambayı kapayıp karanlıkta yatakta televizyon izliyordum. baktım hemen önümden yatağa çıkıyor. vay sen miydin diye yapıştırdım osmanlı tokadını sonra bir daha ısırılma olmadı.

ohh ıyıymıs valla ben hıc elleyemem . gorsem bıle odada ewın ıcınde o gıtmeden ben uyuyamam bıle ıyı cesaret valla tbrkler:)

Bak örümceği severim. Bir ara odamdaki pirinç avizede duruyordu. Oradan oraya metaller arasında ağı ördü. Arada sinekler yem oluyordu. Anneme uzun süre enletmemiştim ama bir gün temizlikçiye yeter buranın hali diyip toplatmış ağları. Örümcek zorunlu göç etti. Ama örümcek öldüremem. Diğerlerinden ne kadar tiksinsemde örümceğin yeri başka.

Bu arada bu İzmir deki kulak böceğinin ismimi öyle Cem. Yoksa gerçekten kulağa mı giriyor?

Arkasında kiskaci var emre abi çok tiksinç bir böcek taşın altından falan çıkıyorlar olusude çok pis kokuyor yanık lastik gibi. Akinci hava lojmanlarinda çok vardı. Bizim balkona falanda geliyordu hep. Lanet bisey. Tabi onlarında vardır doğaya bir faydasi Allah bilir

Gerçekten gıcık olur insan. Birde kulağa girdiğini düşünemiyorum. Ne canlılar var.

eskiden bu kulağa kaçtı mı erimiş mum suyunu kulağa dökerlermiş. hayvan pişer ama kulakta sağır olurmuş. karıncanın ana kraliçesine benzer bir şey kıskaçları güçlü arka kısmında kıskaca benzer iki kuyruk var.

İzmir e gittiğinde yatarken kulağa pamuk tıka o zaman. Mazallah girerse sıkıntı olur.

Çoktandır girememiştim siteye, şu an yaklaşık 100-150 tane kurdum var ve çoğalıyorlar, kapları ikiledim :))

Geri