Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemlemede kafa boyu olcusu

Tortil mi dibe batan yem?
Ana yem mi?

Dibe batan imkansiz sanirim. Vital'in batanlarini kullanamiyordum biliyorsun.Sadece son gunler, erkege elimle veriyorum.Kibarca kapiyor.

Disilere asla parmagimda yemle yaklasamam.Hart diye tumunu kaparlar

Cvp: Yemlemede kafa boyu olcusu

beslemek için uçları köreltilmiş cımbız alın 15 cmliği 2 lira filan kıvrık uçlu değil ama düz uçlu, prodac ın dip yemini kullanıyorum elden yedirmenin dışında akvaryumun çeşitli noktalarına atıyorum bizim ki keyifle dadanıyor

Suan gunde 120 yem toplamda Tek tek nasil yedireyim =) Disiler , heyecan yapip zipliyarak uzerime atiliyor. Ancak erkege, vitalin tek tuk cikanlarini veriyorum

Dibe cokeni asla anlamiyorlar Gozler hep yukarda ve benim elimde =)

Maşallah tek tek mi veriyorsun. Atacaksın suya yiyecekler. Uğraşılır mı öyle.

Nickburns'un kaplusu ya tek yada az yiyor herhalde =)
Tropical marka nasil Cem?

İyi ben mineral niyetine biorept yemini aldım.

auhauhauhauhauha evet benim tek, bi 5-10 tanesini tek tek yedirip kalanı suya atıyorum, ama karidesleri parçalara ayırıp tek tek veriyorum su fazla kirlenmesin diye, dibe çöken yem sıkıntı olmuyor sık sık dipte arama-tarama yaptığı için onlarda yeniyor kısa zamanda, çok hayvan da zor tabi :)

gözler değişmiyor hep elde yada cımbız da  :D boş cımbızı tutup dibe çekmeye çalışmalar o sırada mama suratında gül gül öldürüyor beni  :D

Cımbız kullanıyorsan metal olmasın. Hem yüzünü çizebilir hemde ısırırsa ağız çevresindeki kıkırdak dokuyu zedeleyebilir. Eskiden lens cımbızı vardı. Yumuşak plastikten ve ucu yarım daire biçimli o tiplerden bulabilirsen onu kullanman iyi olur.

Zaman zaman burunlarına da yapışıyor yemler. Kokuyu alıyor ama bulamıyor parmağına atlıyorlar. Yiyecek diye öldürüyorlar kendilerini.

Bugün karides verdim. Biri üstüne basmış diğeri alayım derken ayağını ısırdı hayvanın.

kullandığım cımbız metal olması lazım dediğin gibi ucu yarım daire, kör yani çizme ihtimali yokta dediğin kıkırdak dokuyu zedelemesi muhabbetini düşünmemiştim. plastik cımbız bakmıştım da bulamamıştım. besleme halkası tadında bişi yaptım aslında da kaplumların saydamı algıları olmadılarını unutmuşum garibim mamaları görüyor ama halkadan gidemiyor :D nese söktümde ham hum daldı mamalara, ayrı köşelerde yemlemeye çözüm yaratmaya çalışıyorum bakalım :)

Bu dediğim eczanelerde satılıyordu bir ara. Şöyle de yapılabilir. Plastik yoğurt kaplarından uygun ölçüde kesilip o parça ikiye katlandığında cımbız işlevi görür. Yemi kavrama açısından çok yumuşak kalacaktır.

Bir de plastik bıçakların ikisi sap kısmından eritilip birleştirilerek maşa yapılabilir. Bıçağın tırtıklı kısmı traşlanacak tabi.

Saydami algilamiyorlar mi?Ornek mesela?Cama tiktik yapinca,Tonton akilli mesela hic kafasini cekmez,ama diger ikisi vuracagiz diye kafasini iceri cekiyor hemen.Tonton kesinlikle cam oldugunun farkinda.

Cem sana yetisemiyorum.Sirada Pellet vardi simdi Biorept dedin.Peki kiyas yaparsan, Sera ve bu ucu emsal mi?

Fd blood worms ve Dried Fish'i denedin mi?

O ikisini kullanmadım.

Mineralde kalsiyum var omega 3-6 yok diğerlerinde omega var kalsiyum yok.

ya tam öle değil aslında, sizdeki cam rampaları düşün taş kaplı olmasa saydam olacak, arkasında da tek bir yem bıraksan sonsuza kadar düz gidip cama takılıyo hayvan altından geçeyim de yiyim mantığı yok hayvanda nitekim bizim yem halkası da (aslında dikdörtgen  :D ) öle oldu su buharlaşmasından etkilenmesin diye 7 cm yüksekliğinde yaptım bizim şapsik bi 8 cm aşağıya inemedi habire düz gidip öle ulaşmayı denedi  :D bir süre sonra bende hayvana eziyet olmasın diye çıkardım yemleme dikdörtgenini

Evet yaa o yem konusu bizde de var En akillisi bile bazen dakikalarca ugrasiyor.Nadir olarak o an yandan almayi dusunen var

Öyle bir mallık var bunlarda önündeki yemin kokusunu alıp cam arkasındakini almaya çaba gösteriyorlar. O sürede diğerleri o yemleri kapıp götürüyor. Az yiyen oldumu ona elden tortil yediriyorum.

Siparisim geldi Cem.Agil ne agir kutuymus yahu =) Sen,bir konuda cabuk dibe coker,tek tek at,elden yedir falan demissin.Bende gerek var mi? 120 yem 1 dakika icinde bitiyor maksimum

İlk açıldığında nemli olduğu için ağırdır dibe iner. Zamanla kurudukça bir kısmı yüzeyde dolaşıyor. Sonra çöküyor dibe.

Hemen bitiyorsa direk suya at.

Dayanamadim,Royal'i actim.Begendim.Cildirdilar =)

Bir kac balik kafasina bastirdim, yumusakti

Mesela Energil'de sertti ve tek tek ayiklamistim.

Acaba bunda yumusaklara mi denk mi geldim, yoksa daha mi guzel baliklari?

Energilde daha iridir. Çok yumuşak ise daha tazedir.

Geri