Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemlemede kafa boyu olcusu

Aynı yedikleri yemi suya at bir kısmı bir süre sonra batıyor bir kısmınıda yerken parçalayıp dibe gönderiyorlar. Biri üstten biri alttan yer sende rahata erersin.

Ben yemediklerini toplamıyorum. Acıktıkça yiyip bitiriyorlar. Dibe çöken parçaları kalırsa dip sifonu ile çekiyorum.

Dip sifonu yok bende,gunluk veya iki gunde bir balik kepcesi ile diski ve artik yemleri aliyorum.

Erkek yalnizca karides yiyor ama iste alissin diye ac birakmya baslamam lazim onu.

Diğeri yemediğine göre birkaç tane başka yemden suya atarsın. Eşek gibi yemeye mecbur kalır.

İnsallah..Kum yiyor,birsekilde doyuyor uyanik.

Simdi azicik havuc ve maydonoz attim.

İkisi de havucun kokusunu sevdi,isirdilar,ama sert diye yemek istemediler sanirim (cunku Tonton istese butun yutar,agzi kocaman)

Sadece erkek 1 yapragin 2/3 u maydonozu yedi.

Evde oldugunda;salatalik,marul ve kivircik atip deneyecegim( Tonton`da cok denedim yememisti,erkek yiyecek mi diye merak ediyorum)

Baska baslica yararli birsey yok heralde ot turevi?

Haşlasan besin değeri kaybolur. Tadı gidince yer mi o da var. Dene istersen.

4.gunun sonuna yaklasiyorum. Sansli efendi hala diger yemlerden yemiyor. Kosuyor,attigim yeme bakiyor,yem agzina yapisiyor,yemiyor,yine Energil atmami bekliyor.

Gecen sene Tonton'da 4.gunde basarili olmusum.Bu erkekte ise yaramadi ac birakmak da.

ben bugün raffy P öncesi 7-8 tane vital attım yediler. sonra raffy P attım. ısıyı 28'e 32 yap belki üşüdüğü için yağ depolama amaçlı balık istiyor olabilir.

raffy P'den bir kaç tane at. bir saat kadar suda kalsın hayvana yaklaşma sonrasında bakarsın yemiş mi yemediyse alırsın. belki stickler sert geldiği için yeme isteği duymuyor olabilir.

İsi 26,5 fix

Gecen balik atarken arada Sera P attim.Ham yapti balik diye.Sonra cignedi tukurdu.Digeri yerken yine ayni sekilde bi denedi baska bir gun,onu da tukurdu.

Suda bekleteniyorum yem cunku ya digeri ham yapiyor yada erkek yemediginde direk tasa cikiyor.

Sera P yumusak aslinda.Energil baliklari daha sert.Arkadasin odunc verdigi kaplus da boyleydi.Varsa yoksa karides.

Bu erkek,habire kumlari kazip birseyler arastiriyor.Bazen kum yiyor bazen de bulduklarini. Ama eskiden kalan yemler degil.Onlarin zaten yalnizca karides olanlarini supuruyor.

Yazin 4 yumurta kirigi akvaryuma sacildi.Acaba onlarin kirintisi olabilir mi?Bugune kalir mi?

hayvanlar kumu eşeledikçe diptekini çıkarırken yüzeydekini dibe gömer. yumurta kabuğu olasıdır.ben temizlik sırasında kumu karıştırırım. bir sürü plaka topladığım oldu.

sen yine raffy P'yi karides kutusuna koyup beklet.

Kutuya koyup haftalarca beklettigim yemi de yememisti.

Ama iyi haber var Cem abisi.Aksam saatlerinde yukari yem kosesine geldi. Ben de gidip yine yem attim.Yedi.Sera P'nin bir beyaz bir sarisindan attim.Yiyince 2 beyaz daha attim Uzerine bir Vital bir Mineral.Hepsini yedi. Ama kirintilari toplamadi Vital ve Mineralde.

Demek ki aclik siniri 4.gunun sonuymus =)

Ama isin onemlisi;bakalim yarin sabah Tonton'la beraber yiyecek mi?Yoksa duzeldi diyemeyiz.4 gunde bir yiyecekse isimiz var

dibe düşenleri toparlayıp temizler. vital verme şimdilik. protein ağırlıklı devam et. raffy p'den devam etseydin biraz daha yiyebilirdi. minerali genelde kırmızı olması cezbediyor hayvanları.

Yarin P atacagim.Tuhaf bir hayvan.Digeri basucuma konuyor sabahlari camdan,yem pesinde.Bu ooooyle bakiyor.Digeri yerken bu bos bos gezinip tasa cikma pesinde.

daha yeni geldi hayvan zamanla uyum gösterir. öğrenme safhasında. bu bir seneyi bulabilir.

Disiye hemen uyum sagladi ama.Suda buldugu an titretme pesinde.Bir haftada uyum sagladi cogu seye.Bu yem konusu sanirim eski sahibi ile alakali bir durum.Ne yedirmis ve nasil beslemisse artik.

Geri