Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Bir Kaplumbağa

TostosBıdık

Bronz 5 Üye
Selam arkadaşlar bildiğiniz gibi bıdık ölmüştü :'( :59: işte bende okul kapanınca yada ondan 1 hafta önce yeni bir kaplumbağa almak istiyorum önerileriniz nelerdir??Yazın alıcam çünkü :smile::smile:[/font]

Cvp: Yeni Bir Kaplumbağa

Satın almak yerine sahiplenmeni tavsiye ederim. Zor durumdaki hayvanları kurtarmış olursun.

Teşekkür ederim ama ailem internete pek samimi yaklaşmıyor

Kesinlikle bir hayvanda kalip onun icin en iyisini yapmaya calismalisiniz
Zaten bu ticarete ortak olmamaliyiz

Idil hanim bunu soylemeyi artik cok mantikli bulmuyorum ne boyle bir yasa var nede boyle birsey bir dayanak var mi acaba ?
Belki petshoplarin bazilari yasaklanir falan diye artik satmiyorsa onu bilemem

İstanbul'daysan bir adet zor durumda kaplumbağa var ben alıp sana verebilirim onu.

Yasa yasak demedim. Suan yok satisi. Veterinerlik okuyorum birakin da bileyim boyle seyleri. Uzun bir sure de olmayacak

İdil; Sanirim Alisarp yasal anlamda kesinlik olmayan bu durum hakkında kesin bilgi gibi yorum yapmamaktan bahsetti. Veterinerlik okumanun yanı sıra takip ve gözlemci olarak ilgilenen kişilerinde bilebileceği bir konu sonuçta.
Lütfen yorumlarda biraz daha hafif cümleler kurmaya özen gösterelim. :rolleyes:

idil varış' Alıntı:
Yasa yasak demedim. Suan yok satisi. Veterinerlik okuyorum birakin da bileyim boyle seyleri. Uzun bir sure de olmayacak

Veterinerlere egzotik hayvanlar ile ilgili eğitim veriyorlar mı idil. Ya da sonradan sen bu konu üzerinde ihtisaslaşıyor musun. Merak ettimde. :smile:

Bakin satisi yok yasa var yada yok o suan onemli olan bir sey degil satisi olmadigini soyledim olup da olmayan birseymis gibi yansitmayin lutfen. Insanlar bu yuzden teftis ediliyor istanbulda. Yorumlarimda gayet saygi cercevesinde ve nettir.

Branslasirken seciliyor ve egzotik bolumumuz mevcut. Zira kendi uzmanligimda o yonde ilerliyor

Istanbulda yasiyorsaniz gelin ben size yarin bir istanbulu gezdireyim ozaman tekrar konusalim bu durumu ?
Bu konuyu bilmekle veterinerlik okumak arasinda benim mantigim baga kuramadi, siz daha iyi kurmussunuzdur tabi mantigi
Yasa yoksa yasak yoksa satis neden olmasin bunuda aciklayabilir misiniz ?

Ayrica niye teftis olur yasak yoksa yasa yoksa bunuda aciklar misiniz lutfen ?

Gereksiz bir tartışmaya girmek üzeresiniz. Bence gerek yok. Yasak veya değil. Yasa var veya yok. Bir şekilde satış yok mu yok? Netice bu. Lütfen arkadaşlar siz de böyle yaparsanız

Bende bunu anlaymaya calisiyorum. Bakin izah ediyorum egzotikciyim ve bize sizden daha once haberleri geliyor bu konularin. Oyle de olmak zorunda. Biz hayvanlarin refahi icin resmi olarak calisan kisileriz. Yasanin olmamasi demek bakanligin bu durumlari teftis etmeyecegi anlamina gelmiyor ki ediyorlar bana degil bunu gidin bakanliga sorun. Ben birinci elden aldigim haberleri sizlerle paylasiyorum. Ister kabul edersiniz ister etmezsiniz. Ayrica geregi yok gezdirmenizin. Kisacasi satis yok yapanlar icinde yakinda onem alirlar.

idil varış' Alıntı:
Bende bunu anlaymaya calisiyorum. Bakin izah ediyorum egzotikciyim ve bize sizden daha once haberleri geliyor bu konularin. Oyle de olmak zorunda. Biz hayvanlarin refahi icin resmi olarak calisan kisileriz. Yasanin olmamasi demek bakanligin bu durumlari teftis etmeyecegi anlamina gelmiyor ki ediyorlar bana degil bunu gidin bakanliga sorun. Ben birinci elden aldigim haberleri sizlerle paylasiyorum. Ister kabul edersiniz ister etmezsiniz. Ayrica geregi yok gezdirmenizin. Kisacasi satis yok yapanlar icinde yakinda onem alirlar.

Hayvan satışının olmadığını petshopcu söylemişti sanırım sana idil.

Teftis falan oldugunu hic sanmam neyin teftisi olacak allah askina yasa yoksa lutfen yorum yaparken yazdiklarimizi bir daha okuyalim !
Burda yine gerceklere zit bir durum var istanbulda hangi petshopa girdiniz de satis yok dedi bana lutfen birtek isim verin

Ilker forum zaten seviyeli tartisma ortami degil midir ?

Ya ben teftisci olsam nereye giderim ilk istanbulda eminonu eger teftis olsaydi peki orda nasil hala satilirdi ?

Alisarp' Alıntı:
Teftis falan oldugunu hic sanmam neyin teftisi olacak allah askina yasa yoksa lutfen yorum yaparken yazdiklarimizi bir daha okuyalim !
Burda yine gerceklere zit bir durum var istanbulda hangi petshopa girdiniz de satis yok dedi bana lutfen birtek isim verin

Ilker forum zaten seviyeli tartisma ortami degil midir ?

Ya ben teftisci olsam nereye giderim ilk istanbulda eminonu eger teftis olsaydi peki orda nasil hala satilirdi ?

Ali sarp ünlemli cümleler, gelin gezdireyim falan bunlar nahoş şeyler. Tartışma adabı böyle değil.

Ilk ben bunu okuldaki konunun uzmanlarindan duyup teyit ettirdim petshopculara. Bakin size ogrendiklerimi soyluyorum gerisi beni alakadar etmez. Yazdiklarinizi tek tek okuyorum siz merak etmeyin. Farkli cevrelerden petshopcularda ayni sorun var eminonunde neden yok bilemicem. Size bisey ispatlamak zorunda da degilim. Gelin buyukcekmece beylikduzu avcilar taraflarina hepsi teftisten gectiler.

Konu uzamasin arkadaslar kim neye inanmak istiyosa inansin bilsin. Ben bildiklerimi soyluyorum arastirmalarimi ve ogrendiklerimi.

Musait zamanimda dediginiz ilcelere bakicam ben yanlis biliyorsam kendimi duzelteyim

Unlem koyuyorum cunku cumleme dikkat cekiyorum, o cumlemde yanlis anlasildiysa ozur dilerim zaten baska diyecek seyim kalmadi

Geri