Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Bir Kaplumbağa

Cvp: Yeni Bir Kaplumbağa

Anlaşılan Teftişten geçen canı yanan ya da bu teftişlerden haberi olan yerler satış yapmıyor. Ama henüz durumdan bihaber olan yerler, İlçeler ya da küçük şehirler de bazı petshoplarda satış devam ediyor, bu da belli bir süre devam eder.
Yani bura da satiş yok dediğimizde 'ben .... şehrindeyim satış var' demesi birsey değiştirmiyor. Yakinda orada da olmayacak. Ki zaten hepimizin istediği de bu. Tam tersi de olabilir, belkide istediğimiz gibi sonuçlanmaz tekrar satis olur.
Bu kadar.

olivia-peter' Alıntı:
Anlaşılan Teftişten geçen canı yanan ya da bu teftişlerden haberi olan yerler satış yapmıyor. Ama henüz durumdan bihaber olan yerler, İlçeler ya da küçük şehirler de bazı petshoplarda satış devam ediyor, bu da belli bir süre devam eder.
Yani bura da satiş yok dediğimizde 'ben .... şehrindeyim satış var' demesi birsey değiştirmiyor. Yakinda orada da olmayacak. Ki zaten hepimizin istediği de bu. Tam tersi de olabilir, belkide istediğimiz gibi sonuçlanmaz tekrar satis olur.
Bu kadar.

yani. :smile:

Ben eskisehirde oturuyorum burdaki petshoplar da bunların son olduğunu bi daha gelmiycegini söyledi. Yani aslinda getirtmiyceklerini cunku cok pahali oldu kimse almaz bunu bi fiyata dediler

anladığım kadarıyla elde olanların satışı devam ediliyor yeni alımlar durduruldu. yani ithalat. türkiye içindekiler bitene kadar satışa devam edecekler. bunları gıda tarım alsa koyacakları yer yok. nereye konursa o bölgedeki canlılar için tehlike olacaklar. muhtemelen tahminim bu petshopları dolanıp ellerindeki kaplumbağa sayısını kayda almışlardır. bu da yeni alımların petshop düzeyinde tekrar alınımını engeller. elinde bulunmayanlarda kayda girdiği için alım yapamayacak.

Cuma günü filtre alırken kaplumbağa yokmu dediğimde satışlar durduruldu denildi. Neden böyle oldu dediğimde son gelenlerde hastalık çıkmış dediler. O zaman birkaç aya kalkar diye söyleyince, bu yasak iki yıl sürebilir dediler. 6000 tl gibi cezası varmış. Bu sebeple Cem in bahsettiği gibi bir uygulama vardır bence. Yoksa adam bu cezayı göze alamaz.

Ali Sarp, satışı yada ithalatı yasaklamak için kanun, yasa çıkarmaya gerek yok. Sonuçta ülkeye hastalıklı hayvan zaten sokamasın. Önlem olarak bu canlının ithalatı ve satışını durdurup usulsüz işlem yapanlara ceza kesilir.

Geri