Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Evimiz :) 2011 Model

Zencefil

Bordo Bereli
Uzun uğraş ve çalışmalar sonucu evimiz bu hale geldi.Umarım beğenirsiniz.Yorum ve önerilere açığım :)

mailto:/v7sfig.jpg
mailto:/28lz1vk.jpg
mailto:/mr662r.jpg
mailto:/11948xx.jpg
mailto:/2h34xap.jpg

mailto:/2i6dmix.jpg

Gerçekten çok güzel bende bugün akvaryum değişikliği yapıyorum :) fırsat bulursam fotoğraflarını ekliyeceğim :)

Kullandığınız filtre nedir acaba? Bir de tahliye boruları üstünde mi geldi, satın mı aldınız, ben de değiştirmek istiyorum da dış filtre borularımı.

Bir de kuru alanınızı soracaktım, tabanı tamamen cam mı, o rampa kısmının altında başka bir sert madde mi var, bir de kaplama malzemesi halı kaydırmaz mı yoksa başka bir şey mi? Halı kaydırmazları sevmemeye başladım suya dökme yapıyorlar hemen dağılıyorlar.

Bu arada akvaryumunuz çok güzelmiş, acaba ölçüleri kaça kaç ve ne fiyata maloldu size.

Çok soru sordum, eğer uygun görür cevaplarsanız çok sevinirim :)

Dolphin c500 kullandığım filtre.Tahliye boruları içinden çıkan borular.Ama geri dönüş olan yeşil boruyu kendim aldım :D
Kuru alanım tamamen cam.Rampanın altında başka bir şey yok sadece silikonladım.Halı kaydırmazın daha sık olan hali bu kullandığım.Araba malzemeleri satan bir yerden almıştım :)
Akvaryumum eskiydi sadece kuru alan kısmını yeni yaptırdım.

Kuru alanda yem kutusu var sanırım :) Onu kaldırırsanız daha iyi olur diye dusunuyorum.

Baska bir kusur göremedım gayet guzel olmus ellerinize sağlık :)

Yem verdikten sonra oraya koymuştum :)
Fotoğrafları çektikten sonra fark ettim orada olduğunu :D

Ben yine de ölçülerini istesem hocam, sakıncası yoktur sanırım :)

Zemin malzemesi ne peki hocam??

Ben benim dış filtre çeker diye koymuyorum zemine bu tür taneli maddeler ya da kum.
Ama koymak isterdim.

Hagen'in siyah kuvars kumu.Genellikle bitki kumu diye geçiyor.Filtrenin emiş borusunu biraz yukarı kaldırdım şu anda bi problem yok :)

Paludaryum kardesi oldu bizm kapluslar :p Dışına doladığın sarmaşığa bayıldım. Hersey cok guzel olmus ama o filtre hortumları neden camın ön tarafında :D arkadan koysana onları görüntüyü bozmuş. Ayrıca o sarmaşık gibi şeyi nerden buldun? :D

Maalesef yerim o kadar küçük ki o boruları arkaya sığdıramadım :D Yaza kadar beklesin ondan sonra sarayımız olacak pakizemle :)
O sarmaşığı sosyete pazarından 2 TL ye aldım :D

Ben de 3. kardeşiniz oldum. Kopyaladım aynısından ben de yaptım :D Güle güle kullansın pakizecik. Çok güzel görünüyor.

Beğenmene çok sevindim :)
3. kardeş paludaryumu da görmek isterim :D

Çok güzel görünüyor gerçekten, böyle ilham kaynaklarını sitemizde daha çok görmek isteriz. Pakize'ye yeni evinde mutluluklar dilerim.

Evimizin son halinde biraz değişiklikler yaptık :)
Kumun birazını çıkarıp, kalan kumun üstüne taşlar koyduk.
Bitki desenli bir arka fon alıp onu yapıştırdık :)
İçine biraz daha yapay bitki koyarak Pakize'ye yeni oyuncaklar vermiş olduk :D
Dış filtremin emiş borusunu çıkarıp hortum kullandım yerine ve geri verişine ise yağmurlama aparatını taktım.Pakize onun altında durmaya bayıldı :D
Yeni resimlerimiz de böyle :
mailto:/2zp1bgn.jpg
mailto:/160zwnd.jpg
mailto:/254zzg9.jpg
mailto:/98as0p.jpg

Bu da kuru alan keyfimiz :D
mailto:/4jmerb.jpg

Hayırlı olsun akvaryumunuz çok güzel, kapluşunuz çoooook şirin.

woswos' Alıntı:
Hayırlı olsun akvaryumunuz çok güzel, kapluşunuz çoooook şirin.

Pakize adına teşekkür ederim :)
Artık akvaryum biraz küçük geliyor ama bir süre daha idare edecek :)

Geri