Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Evimiz :) 2011 Model

Resimlere bakılırsa çok güzel bir akvaryumunuz var. Bunun için kaplumbağanız çok şanslı diyebilirim. :)

Mc37pAd' Alıntı:
Resimlere bakılırsa çok güzel bir akvaryumunuz var. Bunun için kaplumbağanız çok şanslı diyebilirim. :)
Umarım o da kendini şanslı ve mutlu hissediyordur :)

bu da çok güzel olmuş ellerinize sağlık pakize de akvaryumuna alışmıştır artık mutlu yaşamlar diyelim hayırlı olsun :)

yeni eklediğin resimlerde ben pakizeyi bulamadım yani göremedim desem yeridir:d iyi saklanmış beyfendi:D gerçekden arzu çok cici olmuş güle güle yaşasın pakize:D

Teşekkürler.
Daha iyileri sizin kapluşlarınızın olur inşallah :)

Cvp: Yeni Evimiz :) 2011 Model

Pakize ile başım dertte :(
Uzun zamandır dış filtrenin emiş borusuna acayip bir yakınlığı var.
İlk başlarda ısırmaya çalışıyordu falan.Ama şu anda gidip ya kabuğunu hortumun ucuna dayayıp filtreyi tıkıyor ya da kuyruğunu içine sokuyor!
Tabi buradan da kurtulamayıp çırpınıyor.
Hortumun yerini değiştirsemde gelip buluyor hortumu.
Kendisine bir zarar verecek sonunda.
Hortumu Pakize'den nasıl koruyabilirim?
Her türlü öneriye açığım.

Daha ince bir boru takamaz mısınız kuyruğunun ya da kendisinin giremeyeceği kadar var öyle borular yani pakize de büyük olduğu için kuyruğu girmez benim aklıma başka bir şey gelmedi .

Emişi düşürür ve filtrenin bağlantı yerine uymaz daha ince borular maalesef :(

Dış filtrenin su çeken yerinde böyle delikli bi aparat oluyor ya büyük parçalar girmesin diye galiba. Onlardan taksanız çekiş gücü azalır belki hayvancağızı. Resim biraz komik oldu ama hemen çekip gösteriyim dedim :D

Ekli dosyalar

• 250801_1884960796450_1014282402_32041820_1949652_n.jpg
    250801_1884960796450_1014282402_32041820_1949652_n.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 20

Pakize yedi o aparatı ve ucunu kırdı :D
Kırması tam 1 haftasını aldı :D
Onun için yerine hortum takmıştım.Galiba yine o aparattan almam gerekecek.

Yedi mi :D Tül gibi birşeyle kapatsanız bu kez de çekim gücü azalır galiba.

Fileyle kaplamıştım 2 günde bir değiştirmek gerekiyor yoksa bir tabaka kaplıyor :s
Resmen çaresiz kaldım bu konuda :D
Akvaryumda sevmediği ne varsa yiyor.
Isıtıcıya koruyucu almıştım onuda kemiriyor diye çıkarttım mecbur :D
Bu demliklerin ağzına takılan metal kalın telli süzgeçlerden alıp taksam hortumun ağzına olur mu acaba :D

Baktım da şimdi evdeki demliğe :D onu ısırmaya kalksa ağzını keser mi acaba diye düşündüm. Kenar kısımları keskin gibi ama bu keskin yerler kapatılırsa kullanılabilir bence :)

Süzgeçin yanlarını bal mumuyla kaplayıp sabitlemeye çalışacağım galiba.
Bir de bunu demek lazım :D

Daha önce bir şey olmamıştı :D:D:D
İçine bambu koymuştum.Alt tarafındaki hasarı bal mumu ile kapatmıştık.Gidip orasını kemirmişti :D:D
Bilmiyorum aklıma başka bir çare gelmiyor.Bu ara çok sık orasını burasını hortumun içinden kurtarır oldum.Bir an önce bir çözüm bulmam lazım :D

Şimdilik file çorap geçirdim hortuma :D:D:D
İşe yaramış gibi görünüyor.Üşenmeden sıklıkla değiştireceğim mecbur :D

Geri