Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeterli besleniyor mu?

Hakan0zmen

Bronz 3 Üye
Hocam merhaba, bildiğiniz üzere yeni bir kaplumbağa aldım. Aldığım yer bana kendisine günde bir adet resmini eklediğim yemden vermemi söyledi. fakat bu yeterli mi değil mi size danışmak istedim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Kabuk boyu 6cm Evet minik kaplumbağa yaşı konusunda net bilgim yok onu nasıl öğrenebilirim?

Reptomin baby için öğün başı 4 adet verin. Gammarus 6-7 adet.

Hayvan 6 cm boya geldiyse bir de mineral yem lazım. Orada varsa tropical biorept W yoksa sera mineral yada sera carnivor alın.

Hayvanın önden, arkadan ve altbağasının resmini çekip atın.

Aldığınızda kabuk boyu kaç cm idi?

1 ay oldu herhalde değil mi?

Reptomin baby için öğün başı 4 adet verin. Gammarus 6-7 adet.

Hayvan 6 cm boya geldiyse bir de mineral yem lazım. Orada varsa tropical biorept W yoksa sera mineral yada sera carnivor alın.

Hayvanın önden, arkadan ve altbağasının resmini çekip atın.

Aldığınızda kabuk boyu kaç cm idi?

1 ay oldu herhalde değil mi?

Yok henüz dün 1 haftayı doldurdu. Yarın mineral bakacağım. Size tekrar haber veririm

Su şekilde çekebildim çok hareketli rahat durmuyor. Yem konusunu 2 öğün ve öğün başı 4 reptomin 6-7 gamarus şeklinde sabitliyorum hocam.

Ekli dosyalar

• IMG_3513.jpeg
    IMG_3513.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_3512.jpeg
    IMG_3512.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 15
Sözünü ettiğiniz ürün bu mudur hocam?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    6 MB · Görüntüleme: 4
Evet bu yem. Tamam yem sayısı o şekilde olacak.

Altbağa deseni de bir değişik.

Yaşına gelirsek, kabuk yapısında ekstra bir kalınlık ve deformasyon gözükmüyor. Plaka katmanı da oluşmamış. Hayvan normal seyrinde büyümüş.

Artı eksi ağustos civarı yavrusu. Doğum olarak ağustos başını baz alın.

Evet bu yem. Tamam yem sayısı o şekilde olacak.

Altbağa deseni de bir değişik.

Yaşına gelirsek, kabuk yapısında ekstra bir kalınlık ve deformasyon gözükmüyor. Plaka katmanı da oluşmamış. Hayvan normal seyrinde büyümüş.

Artı eksi ağustos civarı yavrusu. Doğum olarak ağustos başını baz alın.

Minerali ne sıklıkla vermeliyim hocam?

Geri