Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeterli besleniyor mu?

Hocam forumda dolanirken soyle bir yazi gordum slider turu icin, fakat benim konusmamizdan anladigim su sekilde ilk ogun 4 reptomin ve gammarus ikinci ogun ayni sekilde.

=6 cm boya kadar verilecek haftalık yem programı. Günde iki öğün, toplamı kafa hacmi kadar.
1. Gün: sera raffy p (muadili tetra reptomin, reptomin baby)
2. Gün: sera raffy I (muadili tetra gammarus, jbl pro baby)
3. Gün: sera raffy p (muadili tetra reptomin, reptomin baby)
4. Gün: sera mineral
5. Gün: sera raffy p (muadili tetra reptomin, reptomin baby)
6. Gün: sera raffy I (muadili tetra gammarus, jbl pro baby)
7. Gün: sera raffy p (muadili tetra reptomin, reptomin baby)
Raffy p içerisindeki kırmızı olanlarda mineral yemdir. Sera minerali ya bunlar bitince alın yada alırsanız onlarıda mineral günü verin.=

Minerali haftada 2 öğün verin.

8 cm kabuk boyuna gelince günde tek öğüne düşüyoruz. O zaman haftada 1 gün vereceksiniz.

Reptomin ile baby yazanlarda boy farkı var. Reptomin o zamanlar düz stick şeklindeydi. Şimdi kan kurdu şekline getirdiler. Baby ufak boy. Yarım stick kadar.

Gammarusun içi boş normal boyutta bir stick 2 gammarusa denk.

Yine de deneyin. Hayvan artırsa yediği oranda verin. Büyüme çağında hayvan tolere eder.

Hocam kusura bakmayın çok sık soruyorsam ama yanlış yapmaktan çekindiğim için emin olmak adına soruyorum. Söyle bir beslenme planı hazırladım anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla uygun mudur?

Pazartesi, çarşamba, perşembe, cumartesi, pazar

Sabah 3xReptomin baby
4xGammarus

Akşam 3xReptomin baby
4xGammarus

Salı ve Cuma

Sabah 3xReptomin baby
4xGammarus
2xVitamin

Akşam 3xReptomin baby
4xGammarus
2xVitamin

Sabah reptomin baby akşam gammarus olacak.

Salı sabah mineral akşam gammarus, cuma sabah reptomin baby akşam mineral yem.

Her öğün tek yem olacak yoksa yem seçer. Sevmediğini bırakır.

Geri