Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1 Aydır baktığım İris'im için filtre Önerisi

Cuervo

Yeni Üye
Merhabalar 1 aydır bakımını aldığım bir yavru kırmızı yanaklı tatlı bir kızım var.

60 uzunluk x 30 genişilik x 40 yükseklik bir akvaryumum var 72 LT idareten bir iç filtre kullanıyordum ama bozuldu bu ölçüde bir akvaryuma önereceğiniz bir filtre var mıdır iç filtre mi dış filtre mi önerirsiniz şuan için 'BÜTÇE 1500 TL' diyebilirim

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Ufak akvaryumlar için dış filtre önermiyorum çöp oluyorlar.

İç filtrede sunsun hj752 fiyat olarak uygun motor yeni nesillerden. Bildiğim filtreler artık gelmiyor. İncelediklerim içinde bu bir tık önde.

Bir de sunsun jp-013f var bu ikisini ebatlarını inceleyin.

Teşekkür ederim Tetra İn serisi ve Tetra easy crystal box için ne diyorsunuz ?

Hoşbuldum bu arada :)

Son düzenleme:
Birde debisi yüksek gelip İris'i dalgalanma çok yormaz değil mi

Teşekkür ederim Tetra İn serisi ve Tetra easy crystal box için ne diyorsunuz ?
Tetra easycrystal i bende düşünmüştüm ama fiyatı pahalı, ayrıca watt ı da yazmıyor. O yüzden bende sunsun hj-752 aldım. Tavsiye ederim baya memnunum.

Tetra easycrystal i bende düşünmüştüm ama fiyatı pahalı, ayrıca watt ı da yazmıyor. O yüzden sunsun hj-752 kullanıyorum tavsiye ederim baya memnunum.
Easy crystal o kadar pahalı değil aslında ama ben tetra in mi daha iyidir easy crystal mı ona karar veremedim bir de kaç watt almalıyım saatte kaç litre çevirmeli 72 lt akvaryum için

Easy crystal o kadar pahalı değil aslında ama ben tetra in mi daha iyidir easy crystal mı ona karar veremedim bir de kaç watt almalıyım saatte kaç litre çevirmeli 72 lt akvaryum için
Dediğim gibi, tetra easycrystal in wattı yazmıyor. Sunsun hj-752 alabilirsiniz 600lt/h idi sanırım debisi. Ben 60 litre akvaryumumda kullanıyorum yeterli geliyor.

Dediğim gibi, tetra easycrystal in wattı yazmıyor. Sunsun hj-752 alabilirsiniz 600lt/h idi sanırım debisi. Ben 60 litre akvaryumumda kullanıyorum.
ya bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum o yüzden tetra olarak düşünüyorum aslında easy crystal de watt yazıyor ayrıca

Foruma hoşgeldiniz.

Ufak akvaryumlar için dış filtre önermiyorum çöp oluyorlar.

İç filtrede sunsun hj752 fiyat olarak uygun motor yeni nesillerden. Bildiğim filtreler artık gelmiyor. İncelediklerim içinde bu bir tık önde.

Bir de sunsun jp-013f var bu ikisini ebatlarını inceleyin.
Cem bey siz ne diyorsunuz bu konuda acaba ? Tetra İn serisi 800 veya 600 ve Tetra easy crystal box 400 veya 600

Easy crytaller alttan motorlu bu avantajlı. Su ısıtıcı tetra ht olma kaydıyla içine oturtma haznesi de var ama boyutu uzun. Isıtıcı koymadan üst kısmı su dışında durabilir.

Tetra in olanlar normal filtre tarzında memnun olanda var olmayan da.

Ben kullanmadım bilmiyorum. Yalnız akvaryum uzun yeterli sirkülasyon olmalı.

Bu konuda 600 lt/h debi akvaryum için uygun. Yalnız yavru hayvanı savurma ihtimali olabilir.

Sunsunda şu var şelale boru aparatının ön tapası çıkarılıp su üstünden ve filtre arka camdan konumlandırılıp ön cama doğru boru hizalanıp çarptırılırsa şiddeti azalır. Akvaryum eni 30 cm. Boru boyu yeterli gelir diye düşünüyorum. Gelmezse hırdavatçıdan sıva altı kablo borusu parçası alıp önüne takılarak uzatılabilir.

Hayvan 7-8 cm kabuk boyuna geldiğinde bir sorun oluşturmaz. O zaman şelale boruyada gerek kalmaz. Yerine hortum takıp hava kabarcığı verdirirsiniz.

Easy crytaller alttan motorlu bu avantajlı. Su ısıtıcı tetra ht olma kaydıyla içine oturtma haznesi de var ama boyutu uzun. Isıtıcı koymadan üst kısmı su dışında durabilir.

Tetra in olanlar normal filtre tarzında memnun olanda var olmayan da.

Ben kullanmadım bilmiyorum. Yalnız akvaryum uzun yeterli sirkülasyon olmalı.

Bu konuda 600 lt/h debi akvaryum için uygun. Yalnız yavru hayvanı savurma ihtimali olabilir.

Sunsunda şu var şelale boru aparatının ön tapası çıkarılıp su üstünden ve filtre arka camdan konumlandırılıp ön cama doğru boru hizalanıp çarptırılırsa şiddeti azalır. Akvaryum eni 30 cm. Boru boyu yeterli gelir diye düşünüyorum. Gelmezse hırdavatçıdan sıva altı kablo borusu parçası alıp önüne takılarak uzatılabilir.

Hayvan 7-8 cm kabuk boyuna geldiğinde bir sorun oluşturmaz. O zaman şelale boruyada gerek kalmaz. Yerine hortum takıp hava kabarcığı verdirirsiniz.
Teşekkür ederim o zaman easy crystal için şelale boru aparatı bir tarz yaparsam bir sorun kalmaz demektir. En azından 1 kere alır uzun süre olarak kullanırım.

Easy crystal filtreye boru uymaz. Su yukarıdan suya akar. Yorumda 40 cm boyu var demişler.

Görünüşü kaliteli duruyor. Bozulma kırılma olmazsa ömürlükte dış filtreyi takviyede de kullanırsınız.

Sunsun son dönem kaliteyi yükseltti.

Geri