Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

100-40-45h yaptırıyorum.

sn.sevindik

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar merhabalar.

Bu akvaryum konusu benim açımdan devlet meselesi olmuştu.
Emre bey ve Cem bey 'in yardımları doğrultusunda 180 litrelik ömürlük bir akvaryum kurmaya başladım.

Özel olarak yaptırdığım 100-40 akvaryum mobilyası (max 250 litre rahat taşıyor.)
Yine özel olarak camcıya yaptırdığım 100-40-45h akvaryumum.

Akvaryumun taslağı aşağıda... Akvaryumun taş gibi olması yerinden oynatmadan en az 10 yıl götürmesi için abarttık. Aslında abartmadık :) Nasıl bir cümle oldu bu :D
Yapacak usta bile bu boyutta akvaryuma 8 mm,kayıt kuşak, alüminyum çerçeve vs dedi güldü.
Abartıyosun ama için rahat etsin yapalım dedi. :)

Taban görünümü, diğeri ise üstten görünüm.

Yorumlarınızı bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: 100-40-45h yaptırıyorum.

Hadi kolay gelsin Umut :)
Da senin gerçekten devlet meselesine döndüğünü hatırlıyorum bende :) Cem ve Emre abi ile bol bol fikir alışverişi yapmıştınız.
Bu konuda sen en doğru kişilerin bilgilerini zaten almışsın ama ben bir kaç tane yorum yapayım.

180 Litrelik bir akvaryum hazırlıyorsun ve en fazla 250 Kg ağırlığında olacağını tahmin ediyorum. Bu tür ağırlıkları kaldırır mı bilmiyorum ama madem masa da yaptırıyorsun tekerlikli yaptırsan ve başka bir yere falan taşırken size çok dert olmasa bu akvaryum ? Gerçi belki de öyle yaptırıyorsun ama :)

Bu konularda abartmak en iyisi. Benim başıma gelmese de babamın ben küçükken balık besleme durumunda 300 litrelik bir akvaryumun patlaması sonucu hem maddi hem manevi baya bir sıkıntı yaşamışız.

Şimdiden hayırlı olsun. Sağlıklı uzun ömürler dilerim

Emin teşekkür ederim :)

Tekerlekli yaptırmadım. Kayar mayar ne olur ne olmaz :) Mobilyayı ayaklı yaptırdım altını temizlemek için.
Aslında akvaryumun yeri belli başka koyacak yer yok evde :) Değerli fikirlerin için teşekkür ederim.

Benimde akvaryumun göbek yapması sonucu hemen harekete geçtim zaten :)

Teşekkürler, inşallah :)

İleride bende yaptırmak zorunda kalacağımda şimdiden altyapı çalışmalarına başladım ve yeni aklıma gelmişti. Ev ahalisi olarak sık sık eşya yerleri değiştirdiğimizden bana lazım olan bir şey olacak :) Gerekli görüşmeleri yapıp eğer tekerlik ağırlığı kaldırma konusunda sıkıntı olmaz ise kayma söz konusu olacağını sanmıyorum çünkü seninki 250 Kg civarında benim yaptırmayı planladığım ise 450 Kg civarında olacak herşey dahil. Bu ağırlık düzeylerinde kayma olacağınız sanmıyorum.

Ama tabi ki yerin hazır ise sen daha iyi bilirsin. Bize tamamlandıktan sonra fotoğraflara bakıp tebrik etmek düşer :)

:) 10 gun icinde hersey tamamlanır sanıyorum :) evet senin icin gerekli birsey tekerlek.

Hayırlı olsun ebatları gayet uygun . Bu akvaryuma uygun büyük bir kuru alan da yapmalısın . Ben de en kısa sürede ömürlük bir akvaryuma geçmek istiyorum 2 kaplumbağam için.

Tesekkurler restart. Seninde en kisa zmnda buyuk akvaryuma gecmen dilegiyle.. kuru alan var hazirda ebatlar uymazsa yenisini yaparim.

Hayırlı olsun. Gayet güzel olacak.

Emin, tekerlek bahsettiğin sistemi taşımaz.

Yapacak bir şey yok o zaman abi mecburen normal sistem kuracağız bizde.

aslında o yükü kaldıracak teker var ama akvaryuma uymaz. akvaryum için kullanılacak mobilyanın tabana tam oturması lazım. bu sayede zamanla oluşacak gerilime bağlı olarak eğilip bükülme ve dağılma önlenmiş olur. bu sadece mobilya için değil akvaryum içinde geçerli. her ikisi de tabana tam oturmalı.

:133::133:kg baya çokmuş babamın 3 katı falan maaşallah 250 kg haaa baya bir ömürlük akvaryum ne kadar verdin camcıya

Kolay gesin,inşAllah istediğiniz gibi bir sey ortaya çıkar.

Geri