Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

100*40*50 Yeni tank.

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhabalar,

Sonunda yeni akvaryum'u kurdum.. Çok şükür hiçbir şey sıkıntı çıkarmadı sadece yordu biraz..

Filtre basış borusunu öne koymak zorunda kaldım diğer türlü fazla dik olduğu için suyu basmıyordu.

Buyrun arkadaşlar,

Bu arada su sesini napıcaksın derseniz odayı kaplumbağalara ayırdım :)

[url=mailto:/d3M34X][img]mailto:/d3M34X.jpg[/url]*
[url=mailto:/nMyM5V][img]mailto:/nMyM5V.jpg[/url]*
[url=mailto:/GRGRpr][img]mailto:/GRGRpr.jpg[/url]*
[url=mailto:/o3y3A9][img]mailto:/o3y3A9.jpg[/url]*

1-1.5 hafta kullanacağım eheim experience,

[url=mailto:/MpRpEM][img]mailto:/MpRpEM.jpg[/url]*

Filtre takılmadan önce boydan,

[url=mailto:/9oboq8][img]mailto:/9oboq8.jpg[/url]*

Cvp: 100*40*50 Yeni tank.

filtreyi dolaba atma imkanın yok sanırım, dereceyi dibe yakın ön sol yada sağ köşeye alman doğru ölçüme yardımcı olur fikrimce, 2-3 ipek bitki ve mango köküyle muazzam olur

nick burns' Alıntı:
filtreyi dolaba atma imkanın yok sanırım, dereceyi dibe yakın ön sol yada sağ köşeye alman doğru ölçüme yardımcı olur fikrimce, 2-3 ipek bitki ve mango köküyle muazzam olur

Evet abi dolaba koyamiyorum iki delik var basış borusu kuru alanin uzerine geliyor bu sefer.

İpek bitki yerine vantuzlar var tutunsunlae diye, Mango'yu 7.5-8 cm'e geldiklerinde alacağım bende çok istiyorum mango kökünü :)

Mango dursun şimdilik bunların sağı solu belli olmaz tutar altına girer sıkışır çıkamaz. Boğulur giderler.

Kubilay bu dirseği tam cama indir havada durmasın.

Ön kısmı tapalı mı şelale kısmın ? Öyle ise ucundan tapayı çıkar ve boruyu kuşağın sağ kısmından ön camdan sol tarafa ön cama paralel koy. Su dairesel dönüp emiş borusuna doğru gitsin. Dereceyi de sağ ön köşeye koy. Taban camından 15-20 cm kadar yukarıya doğru. Su yüksekliğini ortalasın.

Isıtıcı tabandan 10 cm kadar yukarıda olsun biraz daha indirebilirsin. Kuru alan tarafına yaklaştırsan iyi olur. Bu şekilde ısınan suyu filtre çeker.

Dereceye yine baktım yüksekliği iyi sadece sağ ön köşeye al.

Tamamdır abi aynen tıpalı dediğin gibi yapıyorum şimdi. Cem abi şu mango kökü zamanınıda ayarlayalım ben aydan ay'a boy konusunda rapor vericem sana

[url=mailto:/RkG3Y1][img]mailto:/RkG3Y1.jpg[/url]*
[url=mailto:/D2GJ9v][img]mailto:/D2GJ9v.jpg[/url]*

Tamammıdır abi ?

Bu şekilde suyun içine çok hava veriyor ama problem olmaz herhalde

Dereceyide aldım sağ ön köşeye

Abi yalniz su çok zor isiniyor. Buyuk akvaryumlarda normal mi bu ? Ben alismisim kucuk akvaryumda cabuk isinmasina garip geldi

Tapa varsa iyi önden su daha yoğun ve basınçlı akacağı için akvaryumda sirkülasyon olacaktır. Dediğim konumlandırmayı anladın değil mi ?

Tapa dediğin Selale borusunu kapatan şeymi abi ? Eger oyleyse cikarttim onu ondende akiyor su şuan

Tamam. Bu şekilde borudaki deliklere çarpan su orada kabarcık yapar. Su oksijenlenerek önden akar.

Tamamdır abi çok teşekkür ederim.. Abi bu su çok ağır ısınıyor normal mi bu ? Kucuk akvaryumda alistim cabuk isinmasina,  isitici 200 W suanda

boruyu yan camdan konumlandırdın mı ?

Evet abi konumlandırdım. Zaten onu yaptım biraz hızlandı ısı artışı

Su çok olduğunda ısınması geç olur ama ısındığında da geç soğur. Sirkülasyon olan su çabuk ısınır. Durgun suda ise bölgesel ısınma ile yavaş seyreder. Süre uzar ısıtıcı fazla çalışır.

Bu arada eline sağlık. Şunu şöyle bunu böyle yap derken unuttum bende. Şu an en rahat zamanın keyfini çıkar. Büyüyünce deri bir taraftan dışkı kir bir taraftan uğraştırıyor.

Teşekkür ederim herşey için abi,  Aynen öyle şu aralar gerçekten rahat bir bakım var ileride de bakıcaz bir çaresine artık. fluval'i alıyım da içim iyice rahatlayacak. Eheim'i de ya yedek tutarım yada elden çıkartırım artık..

Güzel olmuş hayirli olsun suphesiz kaplumbağalar daha rahat edecektir artık.

XeuaHwaHero' Alıntı:
Güzel olmuş hayirli olsun suphesiz kaplumbağalar daha rahat edecektir artık.

Çok teşekkürler, İnşallah 4-5 sene götürsün sonrasında 400 lt bir akvaryum'a geçicem allah izin verirse.

suyun ısınmaması sirkülasyondan kaynaklıdır büyük ihtimal; iç filtreni kullanıcaksan ıstıcının ısıttığı sıcak suyu dagıtcak şekilde kullanabilirsin, suyu yeni mi doldurdun? yada yeni büyük su değişimi mi yaptın? her taraf baloncuk baloncuk olmuş da, arka fon da düşünebilirsin görsel olarak sana ayrı bir zevk verir hemde hayvanlara havada uçuyoruz biz i yaşatmamış olursun ( balıklarda stresse ve ardından hastalığa sebebiyet verebiliyormuş bu durum bizimkilerde ne olur bilemiyorum ) kapluşlarına yeni evlerinde mutluluklar  :D

Geri