Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

120x60x60h Akvaryum

Cvp: 120x60x60h Akvaryum

Şu anlık yok cem bey. Mobilya almayı düşünüyorum uygun ölçülerde nerede bulabileceğimi bilmiyorum.

onun için mobilya imalatçılarına bakacaksın. koyacağın yeri belirledin değil mi sonradan iş çıkmasın. unutmadan akvaryumu mobilya üstüne koymadan önce altına laminant şiltesi ser. birkaç ay evvel baumaxx yapı marketinde görüp almıştım tane olarak satılıyordu. 8 tl'ye aldım lazım olur diye. beyaz renk ekstra kalın tahminen 5 mm veya üstüydü plaka şeklinde tane olarak satıyorlardı. bulamazsan yeşil olanlardan al bir plaka. mobilyayı zedelemesin.

50 cm yükseklik kurtarır. Kayıt kuşak dayanımı esneme önlemi için artırdığı gibi silikon ömürleri içinde çok iyi. Tutunan yüzeyi artırıyor. Tabi tutunan yüzeyde ve ailikon ömründe rodajda çok faydalı. Bu faktörlerin olduğu akvaryum dayanıklı olduğu gibi uzun ömürlü olur. Buda 7-8 sene sonra dağıtılıp tekrar silikonlanacak akvaryumun bu işlemini 13 seneye kadar çıkartır.

Kaplumbağa akvaryumunda en büyük yük kuru alan. Özellikle yukarı yapılan cam kuru alan cama su dışında hesapta olmayan bir stres sebebi. Bu sebeple bizim akvaryumlar standart balık akvaryumlarına göre daha riskli olup ek önlem ve cam kalınlığı ister. Benim büyük akvaryumum 150*80*70 ölçülerinde ve cam kalınlığı 12 mm istiyordu. Ama ben 15 mm cam kullandırdım. Çünkü yukarıya yaptığım kuru alan 80*50*40 olup 8 mm camdan.

Bu akvaryuma yukarı kuru alan yapılırsa 4-5 mm cam kullanılabilir.

Akvaryum altına genelde strafor kullanıyorlar.

Akvaryum dolabı içerisi demir kafesli olacaksa gene akvaryum imalatçısına yaptırılmalı derim. Normal mobilyacı yapamayabilir.

Arkadaşlar bu akvaryum işi olmayacak. Ne yazık ki pürüzler çıktı. Tekrar kesemem, rodajlayamam vs vs dedi. Benim de akvaryumu büyütme çabalarım devam ediyor tabii. 100*35*60 hazır akvaryum buldu abi bana. Arkadaşındaymış bu akşam alacağız.

Şu an ki akvaryum net 90 litrelik o akvaryum ise net 200 litre olacak. Yeni akvaryumum iki kaplumbağa için yeterli midir ?

Akvaryumun kapasitesi 210 lt. Cam kalınlığı 9 mm ister.

Bu akvaryum hayvanlar 20 cm olana kadar gider.

Öyleyse çok güzel. Kaplumbağa çifti için ömürlük bir akvaryum olacak..

Yani ömürlük 250 lt hacim olsun dediğimize göre bayağı idare edecektir. Buda en minimum 40 cm dediğimizden dolayı ve son zamanlarda belki ideal boya yaklaşırlarsa.

Geri