Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

14cm kabuk boyuna gelen Tosbik için artık bu akvaryum çok küçük

bistroman

Bronz 4 Üye
artık akvaryumumu büyütmem gerektiğini biliyorum fakat böyle de idare eder mi bilmiyorum, büyük akvaryum için evde koyacak yer yok. kuru alana da artık sığmadığı için artık o 45 derece duran vantuzlu çimden kaplı kuru alanı kullanmıyoruz.

Tosbik'e çocuklar gibi ben de titiz baktım. hatta buradan abilerimin tavsiyeleriyle mamalarını aldım ve devam ediyorum kaliteli beslemeye.

Tosbik'i elden çıkarma niyetimiz var. sorunsuz ve kusursuz, içinde tetra marka büyük ayarlanabilir ısıtıcı ve iç filtre var..

Yer İskenderun,, bu şekilde akvaryumda devam etsek ne olur bilmiyorum.... ama sanki eziyet ediyormuşum gibi geliyor.
bana akıl verirseniz sevinim.
toss.jpg

tosbik.jpg

Direk ömürlüğe geçilmesi lazım bu kap hayvan için ölüm kabı dediğimiz kaptan farklı değil malesef. Yüzme olanağı da yok.

Bu hayvan için olacak akvaryum, minimum bazda 100*50*50h ve 10 mm cam kalınlığında olmalı. Mobilyalı olacak. O ağırlığı evdeki mobilyalar kaldırmaz.

Sürekli suda olması sağlıklı değil.

80 cm boyda bir akvaryum olsa akvaryum üstü kuru alanı akvaryum yanında birşeyin üstüne (üstüste konmuş kitap yığını yada tabure vs.)koyarak sadece rampa akvaryumda olacak şekilde yapılsaydı 1-1,5 sene götürürdü. Hayvan suya indiğinde karşı cama vurmaz.

Sahiplendirme bölümünde konu açabilirsin. Bu aralar talep gösterenler var. Yetişkin isteyen olabilir.

Geri