Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün önce aldığım Kaplumbağa yemek yemiyor

Akvaryum su ısıtıcı ısıtma lambası kuru alan ve filtre sağlıklı bir ortam için gereken malzemeler.

Akvaryum ölçüsü nedir?

Akvaryum hacmi alacağınız kaplumbağaya bağlı. Yavru alırsanız 7 cm kabuk boyuna kadar titiz bakmanız lazım ölüm riski var. Büyük alırsanız akvaryum büyük olacak ekipmanda ona göre olacak.

Kuru alan taş olmaz. Hayvan soğuk alır.

Büyük ihtimal cok yavru şeklinde alacağım 2 cm kadar olanlardan yem olarak nasıl beslemeliyim gün içinde kacta vermeliyim

Balık akvaryumun var kucuk taş almayı düşünüyorum içine çıkması için filtre var bide lamba alsam sanırsam yeterli olur değil mi bir süre kapta baksam sorun olur mu
Büyük bir akvaryum lazım. Akvaryumda en az 30 litre su olmalı (akvaryum hacmi değil su hacmi) Ne kadar büyük olursa o kadar uzun gider.
Su yüksekliği hayvanın kabuk boyunun 2 katı kadar olacak en az ama hayvan ufaksa en az 15cm su derinliği olmalı.
Kuru alanı taştan yapmayın taştan soğuk yer ayrıca su yüksekliği en az 15 cm olacağı için taş koymanız su yuksekliğini arttırmaya engel olacaktır. Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre kesin olması gereken ekipmanlar. Bu koşullar altında iyi bakılırsa hayvanında önceden genetik yada bakımından dolayı bir hastalığı yoksa uzun yıllar yaşar bence. Ben iyi bakılmış ve yavru olmayan bir hayvanı sahiplenirdim

Büyük ihtimal cok yavru şeklinde alacağım 2 cm kadar olanlardan yem olarak nasıl beslemeliyim gün içinde kacta vermeliyim
Sadece besleme ve yem miktarıyla olmaz. Hayvan bakmak çoçuk yetiştirmek gibi zor ve detaylı bir iş.
Hangi boyutta hayvan alacaksanız alın yuvayı önceden halletmeniz lazım. İlla yavru alacaksanız kesinlikle yuvayı önceden halledin.

Yemler jelatini açılmamış kutuda olmak şartı ile yavrularda kullanılacak yemler gammarus; stick yemde jbl rugil, tetra reptomin baby, tropical axolotl, omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Adetine hayvanın boyunu görünce ayarlarız.

Geri