Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Kurbağa 1 Yengeç

Cvp: 2 Kurbağa 1 Yengeç

Aynen derilerinde bulunan sıvıyı salgılıyorlar suya bu da suyu kirletip kokutuyor bir süre sonra. Teraryumda yaşayan kara kurbağaları dediğiniz gibi sorunsuzca beslenir. Mesela pacman frog var harika bir hayvan imkan olsa beslerdim.

Nasıl kara kaplumbağası zor su kaplumbağası daha kolaysa kurbağada tam tersi demekki.

Ben zamanında kara kaplumbağası da beslemiştim herhangi bir zorluğu yok siz neye dayanarak öyle dediniz?

Kış uykusu konusu kara kaplumbağasında zorunlu.

5 yıl besledim böyle bir sorun olmadı olsa bile belki yetişkinlerde vardır bu durum. Kara kaplumbağaları su kaplumbağaları gibi hiçbir ekipman istemiyor yemini suyunu ver yeter. UV lamba olsa daha iyi olur ama olmasa da sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar.

Yani kış uykusuna yatıyor muydu?

Alan konusuda daha geniş olmalı. Nasıl su kaplumbağasını küçük akvaryumda tutmayın diyorsak kara kaplumbağasına dolaşacağı bir alan gerekli.

Beslediğim sürece yatmadı kış uykusuna. Ortam ısısı yüksek olunca sorun olmuyor.

Geri