Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ve halsiz

Öbür hayvana da vitamin ve ilaç veriyor musunuz

Evet 1 damla gentagut 2 günde 1 vitamin veriyorum

Bu hasta olan ileri derecede. Onun şu an ömrünü uzatma aşamasındayız. İlk olumlu sonuç o başını ileri atma aşamasını tamamen bırakması.

Her ikisine de sabahları deneme yapın.

Lambayı halletiniz değil mi unuttum onu.

Kuru alan için lamba var zaten. Eğer kastettiğimiz buysa

Tamam. Bu ara lamba kaynaklı hastalanan hayvan çok geliyor karıştırıyorum herkesi. Kusura bakmayın.

Estağfurullah. Benimkiler gece kuru alana çıkıp hastalandılar muhtemelen

Hala duruyorlarsa loş ışık veren renkli 40 watt armut ampul alıp kullanın. Mavi yoksa kırmızı yoksa yeşil ampul. Loşluk derecesi bu şekilde.

Seramik ampullerde var ama wattları yüksek.

Oda küçük ve peteği açıyorum geceleri içerisi sıcak oluyor.

Selam tekrar.
Hasta olan maalesef vefat etti. Dün yem bile yemişti iyileşiyor diye düşündük ama bu sabah baktığımızda vefat etmiş. Elimizden geleni yaptık ama olmadı maalesef.
Diğeri haşlanmış kıyma atınca yiyor biraz gammarusta yedi bugün ama stick yem yemiyor bir türlü. Tropical Axolotl Sticks yem aldım sabah attım biraz kokladı ama yemedi yine.

Ölüme yakın son bir cana gelip gidiyorlar. Başınız sağolsun.

Diğerine ilaç vitamin aynen devam edin. Yediklerinden verin 1 hafta sonra bakalım bir arıza yoksa yeme zorlama yaparız.

Önce haşlanmış kıymayı stick yeme sürün kokusunu alsın. Büyükse yemi ikiye kırın. Bazıları yem sert geliyor diye de yemiyor. Bu şekilde verin yemezse kıymayı verirsiniz.

Teşekkürler.
Hayvan hasta gibi de değil biz 4 günlüğüne şehir dışına cıkmadan önce yemlere saldıryordu ayırt etmeksizin. Hatta elimden alıyodu yemi ama şimdi yüzüne bakmıyor. Yukarı aşağı yüzüyo hatta kumu eşeliyo falan ama yem yemeyi bıraktı nedense.

Süre kısa ama yabancılama durumu da olabilir. Uzun süre görmediklerinde unutuyorlar.

Dışkısını da yiyor olabilir.

Yemin bir tanesini ufalayın tabana inince eşelenip yiyebilir. Çok un gibi yapmayın.

Geri