Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

40 yaşında caretta caretta

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
Arkadaşlar bugün istanbul akvaryuma gittim yılın transferi diye 40 yaşında bir caretta caretta getirmişler ya görseniz varya nasıl tatlı insanlara geliyor sürekli camın önünde insanlara bakıyor arada bir suyun yüzeyine çıkıp su püskürtüyor 10 cm falan kadar nefes alıp tekrar dalıyor benimkiler bunun 1 kabuk plakasının 10 da 1 i kadar sadece ellerini içine çekmiş heralde bilmiyorum ama ön ayaklarını hiç göremedim sadece arkalar vardı :) resimlerini çektim buyrun buda onlar
mailto:/oQYv12.jpg

mailto:/lY0lVk.jpg

mailto:/VpgdbV.jpg

mailto:/1P25XD.jpg

mailto:/LPYrL1.jpg

işte aramızda bu kadar vardı gerçi o cam nerden baksan 5 cm :D

Cvp: 40 yaşında caretta caretta

aytekin carettalar ayaklarını çekmezler ön ayakları kesilmiş. hayvan kötürüm. ağa takılmış olabilir. ön ayakları olmadığı için denizde yiyecek bulamaz, yakalayamaz. oraya özellikle alıp koymuşlar. yoksa sağlam olsa denize bırakırlardı.

Evet hayvanın ön ayakları yok :( bu şekilde düzenli beslenebilir, doğada yaşaması mümkün değil. Nereden getirilmiş acaba

Çok sevimli. Ama ön ayaklarının olmaması çok üzücü

yapma cem abi yaa :( bende bizimkler gibi hani dedim acaba bunlarda içine mi çekiyor ama çok sevimlii :D

cem abi istanbula bir gün yolun düşerse mutlaka uğramalısın yaklaşık 15.000 canlı orada her tür canlı görmek mümkün

cem abi bide şunu sorucam mesela bulunduğu alanda balıklarda var bir sürü falan neden onları yemiyor

linkini buldum

bunlar bizimkiler gibi açgözlü değiller bildiğim kadarıyla kış uykusu düzenleri de yok. yanılıyor olablirim. düzenli besleniyorsa ki öyle görünüyor ihtiyaç duymaz. tabi ön ayaklarının olmaması da manevra yetenği olmayacağı için yakalamasını imkansız kılar.

Bu arada deniz kaplumbağalarında ayak değil yüzgeç bulunur. Terim karmaşası olmasın diye belirtiyorum.

Teşekkürler Aytekin. Ben o akvaryuma gitmedim ama faydalı bir şey yapmışlar.

Bu hayvan kolay avlanamaz zaten. Diğer konuda denizlerde daha çok ölü yada yaralı balıkları yada yavaş kabukluları tükettiklerini hatırlıyorum. Deniz kaplumbağalarının beslenmesi bu şekilde olabilir.

ya benim oldugum resimleri kaldırırmısınız googlede aratınca tak diye çıkıyo :D

Düzen kısmından istediğin resimleri kendinde silebilirsin.

Sanirim uyeler kendi mesajlarini dahi duzenleyemiyordu neslihan

Olabilir Alisarp doğru, Ben açıldı diye hatırlıyordum :ff:

Yok o kapalı ben hallettim.

Geri