Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

6. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Hazırlıkları Başlasın!

Akarakurt

Admin
Yönetici
Merhaba,

Kısa süre içersinde ödüllü en güzel kaplumbağa fotoğraf yarışması başlayacaktır!

Her üye 4 fotoğraf gönderecek ve bu fotoğraflardan birtanesinde akvaryumun size ait olduğunu kanıtlamanız için bir kağıta üye adınızı yazıp akvaryumun önüne koyuyorsunuz, akvaryum ve kağıt gözükecek şekilde fotoğrafı çekiyorsunuz.
Geriye kalan 3 fotoğraf ise kaplumbağanızın fotoğrafı olacaktır.

Fotoğraf üzerinde en ufak bir değişiklik yaparak gönderirseniz yarışmadan atılırsınız.Shop tamamen yasak.

Yarışmaya katılacak arkadaşlar bu konuda kaplumbağanın kabuk uzunluğunu yazarak katılacağını belirtebilirler.
Yarışma başladığında yeni konu açılarak sitemizde ve facebook sayfamızdan duyuracağız

Katılımın fazla olması halinde farklı süprizlerimiz olacak :)

Hazırlıklar başlasın !

Hadi hayirli olsun o zaman. İnsallah birbirinden güzel pozlar ortaya cikar ve neseli bir organisazyon olur.

Beklenen yarışma geldi :) İnşallah güzel güzel pozlar alabiliriz de gözümüz gönlümüz şenlenir :) Hadi bakalım kolay gelsin :)

Cvp: 6. Ödüllü Fotoğraf Yarışması Hazırlıkları Başlasın!

Hayırlı olsun herkes için :smile: Süpriz merakla bekleniyor .

Kabuk boyları : Büyük 7 cm , Küçük 3 cm

eminim eğlenceli olur ama maalesef bir yarışmaya katılacak kadar cesarteli değilim:$:$

Güzel ve eğlenceli bir organizasyon olacağına hiç şüphe yok. Herkesin çekeceği sevimli pozları merakla bekliycez :) benimkinin kabuk boyu da 4cm

İkisininde kabuk boyu 4 cm.İnşallah güzel bir yarışma olur :)

Bu tip organizasyonlar hastalıklar, sorunlar arasında neşelenmeyi sağlıyor. Amaç güzel vakit geçirmek, herkes tabiki katılsın isteriz.

Benim bu konuda kişisel bir görüşüm var, hırs yapıp ilginç resimler için kimse hayvanları oyuncak etmesin lütfen.

AEK' Alıntı:
Bu tip organizasyonlar hastalıklar, sorunlar arasında neşelenmeyi sağlıyor. Amaç güzel vakit geçirmek, herkes tabiki katılsın isteriz.

Benim bu konuda kişisel bir görüşüm var, hırs yapıp ilginç resimler için kimse hayvanları oyuncak etmesin lütfen.

Bu dediklerin doğrultusunda akvaryum dışında fotoğraf çektirmek yasaklaması gelebilir aslında Emre abi. Doğal ortamlarında yakalanacak pozlar daha iyi olur hem.

Bence de aslında akvaryum dışındaki pozlar yasaklanabilir. Çünkü kimsenin kaplumbağasının strese girmesini istemeyiz. Hepsinin taşıdığı can aynı can sonuçta. Çekilen resimler zorla değil kendi hallerindeki resimleri olmuş olur o zaman :)

Yakinda gönderirim :)
Kabuk boyu düz hesap 5 :)

Buda kısa bir video. Gülmeniz dileğiyle :D
http://www.youtube.com/watch?v=2UkwQ0LHN80&feature=em-upload_owner

İnşAllah hak eden kazanır.Ben ne yazık ki katılamayacağım.Çünkü benim Ninjam daha yavru.Şuanda bir yarışmaya katılmak istemiyorum vede düşünmüyorum.İlk sözümde dediğim gibi hak eden kazansın :kurallar: ama lütfen arkadaşlar.

güzel uygulama olmuş ben de Emre abiye katılıyorum küçük bir ödül için hayvanları şekilden şekile sokmaya gerek ama akvaryum içi olsun da demiyorum temiz bir yerde akvaryum dışında kaplumbağa kendi haline bırakılarak gayet güzel fotoğraf yakalanabilir ben de hem leo hem rafi için katılıcam. Leo 8.5 cm Rafi 4.4 cm

bütün arkadaşlara kolay gelsin. bu akvaryum yarışması değil onunki güzel benimki kötü diye nitelendirme yapmayın. sadece hayvanın/ların pozlarını çekeceksiniz. o açıdan geniş bir katılım bekliyorum. hayvanların yaşadığı ortamda doğal hallerini yakalayıp çekin. bu ister su içinde ister kuru alanda olabilir. sadece hayvana odaklanacaksınız. akvaryum veya kapları dışında bir yerde resim çekmek hayvana eziyet olacağı için bu tip pozlar seçimde belirleyici etkenlerden biri olacaktır. güzel anları yakalamak zor ama zevkli bir uğraş olacak. şimdiden herkese başarılar dilerim.

Ben de kuru alan ya da suda olmasını destekliyorum ama abartıya kaçmadan da yuvaların dışında da pozlarda ilginç olabilir.

Kazanamayacağımı bilsemde eğlence için katılıcam.

Kavun 5cm ,Karpuz 3.5cm

Kendime güveniyorum ve katılmak istiyorum..
Çınar : 9 cm Çıtır : 8 cm

Bazı sorularım var iki kapluşla katılanlar ikisini de aynı kare içinde mi yakalamak zorunda eğer değilse her kapluş için kaç poz gerekli fotoğraflar yeni çekilmiş olmak zorunda mı yoksa daha önceden yakalanmış pozlarla katılım yapılabilir mi max. Ne kadar süre önce çekilmiş olmalı

Nasıl ulastırabilirim ?
Cektigim fotografi ? buradan mı yollayacagim yoksa mail mi atacagım..

Süper eminim hoş kareler ortaya çıkacaktır, Bizde uçan kapluşlarımla katılmayı düşünüyoruz :) Olivia:5cm Peter:5.5 cm

Geri