Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

80 cm akkavaryum için ekipman tercihlerim?

soner231

Bronz 1 Üye
Uv - b lamba askısı

mailto:/img198/552/glowlightexoterra.jpg

Uv - b lamba

mailto:/img689/1172/hag8492z.jpg

Kuru alan

mailto:/img832/539/72670buyukzoom.jpg

mailto:/img846/7136/p7349855488reptile.jpg

Dış filtre

mailto:/img594/8844/in800plus.jpg
mailto:/img855/3601/ex400.jpgmailto:/img854/9231/dddvyrd1238tetratecexau.jpg

yorumlarınızı bekliyorum

Cvp: 80 cm akkavaryum için bu filtreler yeterlimi ? dinlenme alanı uvb lanba yeterlinmi ?

2. Dinlenme yeri küçük gibi.Ama bunlar yeterli ıstıcısı yok mu?

Cvp: 80 cm akkavaryum için bu filtreler yeterlimi ? dinlenme alanı uvb lanba yeterlinmi ?

Gösterdiğiniz ürünlerin hepsi akvaryumunuz için kullanılabilir.

Benim tercihim filtre bakımından dış filtreyi almanız.
Hem temizlik hem de döngünün oturmasında yardımcı olacaktır :)

Bence küçük değil oradaki kaplumbağa büyük,göz yanılgısı yaratıyor.Herşey iyide hem dinlenmek için alan hemde turtlebank neden? turtlebank varken ek birşeye gerek duymam.Ama su içinde dinlenmek içinse o ayrı...

Cvp: 80 cm akkavaryum için ekipman tercihlerim?

Anaduk.Göz yanılması.Bencede su içinde dinlenmesi için olabilir.Ama dipte olacaktır.Suyun özkütlesiyle aynı olup askıda kalabilir.

Konuyu düzenledim arkadaşlar, linkler birbirine girmişti ayıklayabildiklerimi ayıkladım. Umarım arada giden bir şey olmamıştır. Olduysa da konu sahibinden ricam ekleme yapsın :)

Soner Bey, hepsi akvaryumunuz için uygun. Ama Turtle Bank'ı bulabilecek misiniz?

ısıtıcım var onun için yazmadım. tetra tec ısıtıcı 100w

Belkiz hanım Turtle Bank benim pet shop ta var
kerberos düzenlemeniz için teşekkürler her şey yerliyerinde

lanbayı sitede pek uygun olmadığını yazmışlar başka önere bileceğiniz varmı ?

JBL SOLAR UV SPOT PLUS 100W ama çook pahalı onun değerinde varmı bildiğiniz yada kullandığınız

Ben dış filtre olarak size Dolphin öneririm, fiyat/performans olarak çok iyiler. Birde Tetra' nın filtre malzemelerinin içinde olduğu kap pek sağlam değil diyorlar ama performansı iyimiş yinede. Uv lambayı takmak için ise yapı marketlerinde satılan mandallı masa lambalarını tavsiye ederim 20 -30 lira birşey.
Diğer tercihleriniz ise bence uygun.

Dış filtreyi tercih edin. Ancak 80 lt için o yetersiz. O markada kesinlikle EX 600 almanızı öneririrm.

peki uvb ampul ne önerirsiniz

lanba yuvası tamam da şimdide uvb ampul hangisi iyidir ?

Vallaha reklam gibi olmasın ama buna iyi diyorlar. Biraz pahalı :) Ama ben kullanmadığım için ayrıntılı bilmiyorum. http://www.mamasepetim.com/surungen/gunes-ve-ay-isigi/tropik-pro-compact-6-0-uv-b-kompakt-lambasi-23w Bunun yerine devit-3'te kullanabilirsiniz.

devit -3 kullanıyorum ama bu lanbaların az aydınlatığını söylüyorlar

Dış filtre önerimdir döngü için çok uygun bunun dışında herşey tam.

Uv - b lamba için önerebileceğim markalar; Sylvania, Jbl, Namiba, Exo Terra. Uv - b oranı %8 - %5 arası olsun yeter.

sizce hangisini alayım

<script src='mailto:/shareable/?i=hag8482z.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>mailto:/img21/3406/hag8482z.jpg</noscript>

<script src='mailto:/shareable/?i=re0085.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>mailto:/img542/7416/re0085.jpg</noscript>

evet 5.0 UVB yeterlidir :)

%10 fazla gelir, %5 yeterlidir.

Geri