Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

80 cm akkavaryum için ekipman tercihlerim?

Cvp: 80 cm akkavaryum için ekipman tercihlerim?

10 zaten çol sürüngenleri için miş 0/0 5 diye düşündüm

Evet 5.0 almanız uygun seçenektir. Ancak bu lamba ile sadece D vitamini içeren bir ürün kullanmanıza gerek yok. Belki ayda bir gün iki damla olabilir.

Dış filtre olarak Tetra'yı önermem. Kedim kullanmadım ama Kullananların yarısından fazlası sızdırma sorunu yaşadıklarını söylüyorlar. Dolphin kullananların ise bir kısmı çok iyi derken diğer bir kısım debi düşmesinden şikayetçi. Filtre olarak Eheim veya Fluval öneririm. Yalnız Eheim'i paketine bakarak alın. Çünkü Türkiye'ye gelen Eheim'lerin bazıları Alman, bazıları Çin malı. Çin malı olanlara dikkat edin. Fluval alırsanız da yanına ek malzeme alın. İçinden çok az filtre malzemesi çıkıyor çünkü. Bu markalar çok pahalı diyorsanız Türk malı olan Ekol da alabilirsiniz. Dolphin le hemen hemen aynı kalitedeler.

tamam tavsiyenize uyacam emronyus siz hangi filtreyi kullanıyorsunuz ?

Eğer eheim ve fluval alacak maddi gücünüz var ise alın, uzun yıllar kullanırsınız. Makul fiyatlarda bir şey istiyorsanız kesinlikle Dolphin öneririm. Tetra' yı bende önermem malzeme kalitesi iyi değilmiş ve fiyatı da düşük değildir.

evet tetranın fiyatı pahalı.

fluval alacağım ama çook profesyonel yoksa banamı öyle geldi

Tasarımlarının biraz daha güzel olmasından size öyle gelmiştir, kullanış bakımından bir farkı yoktur.

ben tetratec ex 700 kullanıyorum hiç bir şikayetim yok içi dolu geliyor ve malzemeleri gayet kaliteli sızdırma sorunu ise eski modellerinde idi yeni çıkan modellerde sızdırma yok:smile:

şimdi aklımım karıştı hangisini alsam ama fluval yada tetra bakacam benim küçüklere

ben fluvali hiç bir şekilde bilmiyorum ne bi kullanann arkadaşım var nede ben kullandım ama internette güzel yorumlar dönüyor onla ilgili bende dış filtre alırken kafam çok bulanmıştı fakat fluval daha pahalı oldğç için tetra almıştım ve şu an kafam rahat :133: bide şunu söyleyim hangi marka alırsan al ama ileriyide düşün büyük küçüklük yapıyor ama küçük büyüklük yapmıyor

bersan160 tamam kardeş ben hangisi uygunsa akvaryumum için onu alacamzaten herşeyim avar birtek filtrem yoktu onu tavsiyelerinize uyup benim ufaklıklara alacam enkısa zamanda aslında her iki markada iyi ama tetra sızdırma yapıyormuş resimlerde gördüm ve sızdırma yaptığını söylediler . ben en iyisini alacam.

Eğer Fluval alacaksanız size bir de şunu söyleyeyim. Filtrenizi alırken yanında bir de ek malzeme alın. Fluval in en büyük dezavantajı içinden çok az malzeme çıkması. Ben Fluval kullanıyorum ve memnunum. Filtremi alırken de yanında ek olarak substrat, zeolit ve elyaf aldım. Yani Bu marka biraz masraflı ama karşılığını veriyor doğrusu.

Geri