Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hifsiye

Yeni Üye
Arkadaşlar Temmuzdan beridir 22 yaşındaki kaplumbağam çok hasta.Lütfen akıl verin gitmediğim veteriner kalmadı.Hiçbir yaptıkları tedaviye cevap vermişdi.Ill gittiğim veteriner arka ayağına enjeksiyon antibiyotik yaptı kaplumbağam o gün çok fenalaştı ardından bir daha toparlayamadı.Başka veterinerler normal göz damlaları, kortizonlu göz damlası, hergün antibiyotikli vitaminli suda bekletme olmak üzere her yolu denedi.Ama hiç hareketlenmedi ve yememeye devam etti hep uyudu.Enroflaxacilinli suda 10 gün bir kür 4 gün diğer kür beklettik.İlacı bıraktık ertesi günü gözünden iltihap akmaya başladı ve gözü tamamen şişip kapandı.Yine veterinere götürdüm Terramycin verdi.Bir sonraki gün kanlı mukus da çıkarmaya başladı.Tekrar veterinere götürdüm yine enroflaxacilinli akvaryumu her gün tekrardan hazırlamamı ve Terramycine devam etmemi söyledi.Şimdi devam ediyorum.UV ışığı var suyu hep sobalı içme suyu kullanıyorum ama durumu beni çok üzüyor.Lütfen yardımcı olun lütfen 🙏 Ne yapacağım bu suda antibiyotik konusu uygulaması çok uzun zamanda mı cevap veriyor?Çünkü ayağına iğne için başka yeni bir veterinere de götürmeye korkuyorum.Çünkü geçen sefer ölümden döndü veterinerler egzotik hayvanlardan anlamıyor çok araştırdım ve hiçbir bu konuda uzman bir veteriner yok Kıbrıs’ta.Ne our öneride bulunun kanlı mukus beni çok üzüyor tavsiye verin lütfen lütfen 🙏 Acİl

Geri