Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

adı bahtiyardı

cem

Süper Moderatör
Yönetici
bugün canım sıkkın ve kızgınım. bizim ve üç komşumuzun yazlıkta baktığımız köpeği zehirlemişler orada daimi duran iki komşumuz ağzından köpük geldiğini görünce veterineri çağırmış alıp götürmüşler serum takmışlar ama kurtulamamış. orada bir şerefsiz var Allah belasını versin inşallah, her sene kedileri zehirleyip öldürüyordu bulamadık. ya bu hayvanı direk zehirledi yada bu hayvan kedilerin yiyeceği artıkları yiyip zehirlendi. pis boğazdı ne kadar beslesekte çöp kenarlarından ayrılmıyordu. bize geldiğinde ufaktı 7 aylık oldu ve sırtından yere 80 cm kadar boyu vardı. bu ufakken çektiğimiz resmi. ismini ben koymuştum.

mailto:/5f3mdz.jpg

Ben de çok üzüldüm kaybınız için. Bir canlı bir insan bile bile bir canlıyı nasıl öldürebilir. Geçen yağmurlarda bahçede yanlışlıkla bir salyangazo bastım, öldü. Epey üzüldüm bile bile olmasa da. Ama bunu bilerek yapanlar ve bundan zevk alanlar var

Bazen insan neden yaşadığını sorgular duruma geliyor bu şerefsizler yüzünden. Rahatsızsan ara belediyeyi toplasın hayvanları en kötü. Ama insan değil ki karşındaki, hayvan bile değil. Ruhsuz bir canlı, zombiden ne farkı var.

Kıyamet gelecekse bu Tanrı'dan değil İnsanlardan olacak. Benim de moralim çok bozuldu. Oysa demin bir arkadaşımızın kaplumbağası aylar sonra canlı bulunduğunu öğrenerek sevinmiştik.

Çok uzuldum ya :( başımız sagolsun nede olsa tum hayvanlardan sorumluyuz aslinda tabi bunu anlayanlara gore :(

Gittikce daha duyarsız bir toplum olmaya basladik ve ne yazık ki bunda daha cok insanların once kendine saygısını kaybetmesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum :(

Cvp: adı bahtiyardı

İğrenç yaratık. Aynı şekilde ölür inşallah. Başınız sağolsun, diyecek fazla bir şey yok.

Başın sağolsun Cem.
Ne kadarda güzel bir hayvan. Nasıl kıyıyorlar bu hayvanlara. Resmine baktıkça sinirlerim bozuluyor.

hayvan kangal kırmasıydı bilek kısmında 5. tırnağı da vardı. güzel bekçilik yapıyordu. hatta bahçeye su saatini okuyan adamı sokmadığı için izsuya cezalı 1.050 tl para ödemiştik. yeğenlerim geldiğinde diğer köpeklerden koruyordu. zehirlendiğinde de bizim evin önüne gelmiş yatıyormuş. bir kaç çobana söylemiştim çok iyi çoban köpeği olur gelin alın ziyan olmasın. gelen olmadı. bizim evin önünden ayrılmıyordu. döneceğimiz sabah ortadan kayboldu vedalaşamadık. hayvana 10 kg yem alıp komşuya bırakmıştım versin diye.geceleri balkonda foruma girdiğimde gelir yanımda yatardı. o zaman fazla sallamıyordum bazen deli ederdi. ama şimdi ne kadar bağlanmışım, sevmişim onu farkettim.

Başın sağolsun Cem abi. Bu ve buna benzer durumların önüne azda olsun geçebilmek için, hayvanları izinsiz/belgesiz ve sebepsiz yere canını yakan veya öldüren caniler, bir insan öldürmüş gibi yargılanmalıdır. Olabilecek en ağır cezalar verilmeli ve toplum önünde rezil edilmelidir. Tüm iletişim araçlarında resimleri boy boy gösterilmeli, herkese yaptığı kötülük bahsedilmelidir. Biraz olsun önüne geçebilir en azından

Alışmaz olurmu insan. Sürekli gördüğümüz canlılara alışıyoruz. Sen bayağı vakitte geçirmişsin.

Geri