Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağzını acıp kapatıyor...

comm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
2 aydır beslediğim bi kırmızı yanaklı kaplumbagam var ancak bir haftadır anlamadıgım hareketler yapıyor bunlardan bir kacı sürekli bişey yutarmış gibi ağzını acıp kapatıyor ( arada ağzından köpürcükler de cıkıyor ), suda üste duruyor dibe hiç inmiyor ayriyetten kuru yere geldiğindede kafasını yere koyup bacaklarını ve ellerini acarak yatıyor nedendir bilen varmı acaba acil yardım ederseniz sevinirim !!!!!

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

RE: acilllll yardımmm ağzını acıp kapatıyor

Akciğer enfeksyonu olabilir.
Yem yememe kabukta pembeleşme kuru alanda fazla kalma varmı.
Ayrıca kuru alanda bacaklarını açmasının sebebi güneşlenmesindendir.Bir problem değil.

comm' Alıntı:
:merhaba arkadaşlar

2 aydır beslediğim bi kırmızı yanaklı kaplumbagam var ancak bir haftadır anlamadıgım hareketler yapıyor bunlardan bir kacı sürekli bişey yutarmış gibi ağzını acıp kapatıyor( arada ağzından köpürcükler de cıkıyor ), suda üste duruyor dibe hiç inmiyor ayriyetten kuru yere geldiğindede kafasını yere koyup bacaklarını ve ellerini acarak yatıyor nedendir bilen varmı acaba acil yardım ederseniz sevinirim !!!!!

şimdiden teşekkürler yardımız için

Akciger enfeksiyonu. Dibe inmeme sebebide çigerlerindeki havayi bosaltamamasidir. Suyu 30 dereceye çikartip veterinere gitmenizi tavsiye ederim.

Lütfen her ne yapacaksan acele et. benim kapluşum ağzını açıp kapatmaya başladıktan itibaren 2 saat içinde öldü.Acil bi durum yani.

Su seviyesini alçaltıp ısıyı 30 a çıkart.
Monodoks adlı ilaçtan kullan.

Byteorist' Alıntı:
Akciğer enfeksyonu olabilir.
Yem yememe kabukta pembeleşme kuru alanda fazla kalma varmı.
Ayrıca kuru alanda bacaklarını açmasının sebebi güneşlenmesindendir.Bir problem değil.

sürekli kuru alanda zaten suya inmiyor

teşekkürler arkadaşlar

Forumdaki hastalık ve sağlık başlığına göz atmanız yararlı olur. Zaman kaybetmeden bilgili bir veterinere gösterin derim, umarım iyileşir. Geçmiş olsun.

Akciğer Enfeksiyonu gibi duruyor. Bu çok ciddi bir hastalık, acilen veterinere gitmelisiniz... Gidemeyecekseniz su seviyesini alçaltın, sıcaklığı 30un üzerine getirin ve Monodoks tedavisine başlayın...

:( öldü arkadaşlar sabah ölü buldum

Adınıza çok üzüldüm gerçekten.

Arkadaşlar bir yavru kaplumbağa normalde kaç ay büyür bendekiler 5 aydır bende var ama hala küçük farklılıklar gösterdiler

ne yapabilirim ?

Geri