Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akciğer enfeksiyonu mu

Tamam cok teşekkür ederim sizin sayenizde bi nebze olsun iyi şartlarda yasiyolar. Her gün gidiyorum petshopculara nerdeyse. Butun kaplumbağaları alip kurtarasim var orda. Ama ne yazik ki imkanim yeterli degil. İlerde onlara en uygun ortami kurucam. Peki son bir soru daha sorucam. Gozle gorulur bi büyümeyi ne kadar surede farkederim :) Büyümeleri beni çok mutlu ediyo yuzduklerinde bile gururlaniyorum su an...

Cvp: akciğer enfeksiyonu mu

Neslihan akvaryum cok kucuk mango koku sizgmaz zaten en kucugu olsa bile hayvana yer kalma bitkide kum olmayinca durmaz ama simdi aklima geldi bitkilerin altindaki agirliga vantuz dikerseniz akvaryuma asabilirsiniz guzel de olur benim akvaryumda var link bulursam aticam

1 yilda 6-10 cm falan buyurler

Dediginiz görüntü aklimda pek canlanmadi resim olursa daha iyi anlarim

Akvaryum ebatlari aklimda degilki :) ama soyledigin iyi bir yontem olur, hatta suan benim akvaryum icinde aklima bir fikir geldi Alisarp sagol :)
Soyle soyleyim benimkiler hemen hemen 6 ayda 2 kati oldu, kabuklardan farkediyorsun buyumeyi, ama bunun icinde silis kum ve mango yine gerekecek.

Net bir resim bulamadim suanda tatildeyim eve gidince bir fotograf atarim

mailto:/forum/Konu-akvaryum-fotograflari.html
Bu linkte akvaryumun fotografi var sagda su ceken borunun sol tarafindaki bitki

mailto:/forum/Konu-olivia-ve-peter-buyumeye-devam-ediyor.html?page=6
Bu linkin altici sayfasinda alinti yaptigim mesajdaki bitkiyi kullandim onu yapmak icin

Neslihan nedemek ben sadece fikri verdim :)
6 aya bence bu akvaryumun degismesi lazim aslinda

konuyu özetlersek ilk alacağın koçtaştan zamanlayıcı olsun. bunu sabah 07:00 akşam 18:00 şeklinde ayarla. hayvan büyük ihtimal erken saatte gün ışığını gördüğü için kuru alana çıkıyor ortam ve taşın soğukluğu üşümesine neden oluyor. lamba işini yani süresini hallettikten sonra taş yerine başka bir kuru alan arayışına gitmelisin. kuru alan ısısını 1 derece daha artır. durum kontrolü için bir hafta kadar yakın takip et. vitamini bu hayvanın yemine haftada iki defa bir damla diğerine haftada bir. birbirlerinin yemine dalmamaları için ayrı köşede ve gerekirse elinle set kur. zor yiyenin yemini gerekirse ikiye kırıp ver.

Tamam oyle yapicam. Beslenme icin yeni bi konu actim oraya da yardimci olur musunuz

Vitamini bilmiyorum ama suya damlatın diye belirten vitaminlere hiç güvenmiyorum. Sera reptilin veya jbl aqua olanlardan biri tercih edilmeli.

Ne kadar uygun ebatlarda akvaryum ve su hacmi olursa o kadar sağlıklı büyür. Örneğin 3 cm kabuk boyunda olan iki hayvandan biri 30 lt suda 6 ayda 4,5 cm olurken diğeri aynı sürede 6 cm olabilir. Tabi sadece bu etken değil. Isı uygunluğu, kaliteli ve uygun çeşitlilikteki yemler ve hayvanın hareketliliği ile bünyeside etkendir. Belirttiğim boyda standart sağlıklı bir yavru ayda ortalama 0,5 cm büyüyebilir.

Diğer hususlarda arkadaşlar cevapları vermiş.

Geri