Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akciğer enfeksiyonu

Günde 1 saat bunu tutucakmışız çok güzel ısıtıyo ultra viole ışık

Ekli dosyalar

• 20240117_195630.jpg
    20240117_195630.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Pardon bunun görevi o değilmiş hani demiştiniz ya şu sıcakken karaya çıkınca hava daha soğuk olduğu için hasta olırlar diye bu dışarıyı ısıtıyomuş ama neden rengi böyle anlamadım ama işe yarıyor gibi iyi sıcaklık veriyor

Bu akkor ampul ultraviole değil. Kaç watt?

Ultravioleler spot şeklindedir, aşırı ısı verdiği için hayvanı kızartır. Burada hayvanı pişirip öldüren oldu. Onun için ultraviole ampul kullanmıyoruz. Halojen ve filamanlı akkor.

Kaç watt bir de sönükken tellerin resmini çekebilir misiniz?

Ultra viole değil ve zaten tüm gün açık kalmıyor kaldı watt bilmiyorum sanırım eski kaplumbağamızdada varmış ababmlar bakıp çöpe attı bilmiyorum öğrenip bilgi veririm kırmızı teller çok belli yolmuyor

Ekli dosyalar

• 20240118_163244.jpg
    20240118_163244.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
Ucunda yada duyda yazabilir. Normal ampul.

Ultravioleler spot şeklindedir, aşırı ısı verdiği için hayvanı kızartır. Burada hayvanı pişirip öldüren oldu. Onun için ultraviole ampul kullanmıyoruz. Halojen ve filamanlı akkor.

Kaç watt bir de sönükken tellerin resmini çekebilir misiniz?
Hocam spot uv lamba flamanlı uv lambalar yuksek mesafeden çöl hayvanlari için bunlar yüksek basınçli civa buharlı olduğu için civanin buharlasmasi icin flamanin ısıtması gerekiyor hem flaman hemde civa tüpü ısındığı için cok fazla ısı veriyor. CFL uvb ampuller pek ısı vermez hayvan için tehlikeli değildir.

Bugün yemek yedi ama nedense ısrarla suda yiyo yerken akciğeri ne kaçmasın diye karaya koyuyorum ama ısrarla suya gırıyo yedikten sonra karaya koydum yine o hareketi yaptı umarım akciğeri ne kaçmamıştor ama yemek yedi bence bu iyi bir gelişme

Bu hayvanlarda tükürük bezi yoktur. Yiyeceklerini suda yerler.

Hayvan yemeye başladıysa bir iki fazla verin bünyesi güçlensin.

Uzun yolculuğa gideceğiz 6 saatlik hasta olmamaları ve sağlıklı bir yolculuk olması için ne yapabiliriz

Mukavva kutuda iki tane kalem çapında hava deliği açın. Kafalarını dışarı çıkarmayacak kadar olsun, içine ufak topak haline getirilmiş gazete parçaları yada eski bez, giysi, havlu vs. birşey koyun bir katını üzerlerine sıkı olmayacak şekilde örtün. Hayvanları çıkarıp kurutun. Gideceğiniz gün yem vermeyin. Arabayı çalıştırıp yeterince ısıtın. Sonra alıp götürün. Çok sıcak olmasın fazla su kaybı yaşamasınlar. Kalorifere yakın durmasınlar.

Pek gerek yok mesafe uzun değil ama yolculuğun 3-4. Saatinde küçük petşişe ılık suyu hafif eğip sadece ağızları temas edecek şekilde yarım dakika kadar tutun içsinler. Bu yeterli. İyi yolculuklar!

Bunda götürüceğiz ve üzerini ceketle saracağız çok üzüme dinler diye o zaman içine gazete den top falan yaparak koyarız tamam teşekkürler daha çok hasta olmazlar değil mi?

Ekli dosyalar

• 20240124_113612.jpg
    20240124_113612.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 4
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayakkabı kutusu yada o tarz birşey az daha küçük kutuda olur. Hareket alanı fazla olmamalı ve karanlık olmalı. Bundan çıkarlar.

Bu şekilde yapın. Çevrede bakkal market birşey varsa ufak bir kutu bakın. Buna kapak kapasanız kapakta delik açmak lazım. Ortam karanlık olmalı ki uyusun ışık görürseler kıpır kıpır rahat durmazlar.

Geri