Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aksesuar hakkında.

banyoterligi

Bordo Bereli
Arkadaşlar bugune kadar hep akvaryumu sade kullandım daha fazla yüzsünler vs diye. Yalnız yeni akvaryumu göze hitap edicek ve onların rahatını sağlayacak şekilde kurucam.

Silis kum kullanmayı düşünüyorum. Lakin gözlemlediğim kadarıyla dışkıları sarı renkte oluyor. Sarı silis kumda dışkılarını göremeceğimi düşünüyorum? Ne düşünüyorsunuz? Ve nasıl temizleyeceğim dışkılarını kumun içindeyken?

Ayrıca dış filtre dipte birşey yokken çok rahat dışkıları temizliyor. Kum varken dış filtrenin içine kum dolmaz mı? Veya pislikleri çekebilir mi?

+Mangrow veya mango kökü suyu sararttığından koymak istemiyorum. Kayaların bitkilerin yanı sıra koyabilceğim kök neler olablir ?

Birde astronot balığı besleyen varmı kaplumbağaların yanında? Youtubeda yüzlerce video var, büyük olduğundan ikisde birbirini görmezden geliyor. Neler önerirsiniz?

Cvp: Aksesuar hakkında.

Dışkılarını genelde yem sanıp yerler bu sorun olmaz. diyelimki yemediler çok rahat alırsın çok kolay:133: çakıl taşlarında olduğu gibi veya herhangi birtaşta olduğu gibi taşların arasına sıkışmaz mesela çakıl taşları aralarında dışkı biriktiriyor kumda aynı şey kesinlikle olmaz çünkü kum özellikle 0 numaraysa aralarında boşluk olmaz bu özellikde aralarına dışkı girmesini engeller. ben silis kum kullanıyorum filtrem 609l Filtrasyona sahip kum hiç kalkmıyor.(Nadiren kalkabilir).Astronot Balığıyla ilgili ise Kaplumbağalarla iyi anlaşabilirler, Ama Akvaryumunun yeterince büyük olması gerek ayrıca Astronot balığını büyümüş haldeyken atman gerekir yoksa yem olur birde eğer Akvaryumun büyükse ve Astronot Balığı işini düşünüyorsan iyice Araştır öyle al aynı anda iki Farklı canlının tek bir Akvaryumda ihtiyaçlarını karşılamak zordur.

Akvaryum 360 litre olucak. yani yeterince büyük :) Görüntü açısından da balıklı vs hoş olabiliyor diye astronotlada problem yaşamadıklarını görünce alasım geldi. Veya pacu piranalar var, otçul olanları. Onlarlada sıkıntı olmayabilir. Silis kum sarı oldugundan dışkılarda sarı oldugundan görüp görmeme olayında sıkıntı yaşacağımı düşünüyorum. Dışkılar birikirde olur amonyak , nitrat vs patlaması yapmasın diye.

Kum temizliği zor oluyor mu? Dip çekimi sırasında nasıl oluyor?

Ayrıca mangrow kökü haric ne kökler kullanabilirim?

Bizde yeni akvaryum kuruyoruz, silis kum koyduk = numara. Ayrıca deniz akvaryumumuzda var onda da kum var. Filtrasyon iyiyse ve arada dip çekimi yaparsanız hiç bir sorun olmaz. Yalnız bizimkisinin dışkısı baya koyu renk kahve-siyah gibi. Her ortamda görünüyor :))

Kök konusunda bende bilgi almak istiyorum. Canlı koyamadığımıza göre yapay ipek bitki alacağım, ama bulamadım henüz :(

Bende 200 lt akvaryum var. Zemine beyaz silis kum aldım. 2 tane de 25-30 cm lik mango köküm var. Kaplumbağalar mango koklerini cok seviyorlar. Ayrıca suyu da abartıldığı gibi sarartmıyor kokler. Dip çekimini sifonla çok kolay yaparsınız. Kumlar da hiç mi hiç kalmıyor. Çünkü özkütleleri çok fazla-ağırlar yani. Daha önce çakıl taşları vardı ve belirtildiği gibi çok fazla pisliğe neden oluyordu. Beyaz siliste de çok fazla kirlilik kendini gostermiyor. Tavsiye ederim.

tuzlu su akvaryumları olanlara hep bir saygım var zaten bide sanırım 400 litre oh oh maşallah :)

Valla dip sifonıyla kumun ustunden alcaksak kolay fakat benimkinin dışkıları bugune kadar hep sarı-kahve gibiydi. Stick yemi ıslatıp suda ezersiniz ya o şekilde. Yani koyu yapsalar bile parçaladıkları için o şekilde oluyor yoksa kahveremgi arada bende goruyodum.

Canlı bitki olayı ise cok zor, ipek bitkiler var juenpetmarkette onlardan kullababilirsiniz banada Emre abi (AEK) tavsıye etmisti ama markasını unuttum :)

@yesvedendso hocam, mango kökü olan akvaryumları gördüm. Bariz bir şekilde sarı. Benim takıntı demeyelimde baktığımda camından içeri 0 bulanıklık ve berraklık hosuma gıdıyor o sebeple kökün rengi degistirmemesi lazım. Bir sürü kök var ama sakıncalı mı değil mi bilemiyoruz hangisi hangisi.

Akvaryumun aşamalarını resimleyeceğim Deniz akvaryumumuzdan da bir kare koyarım :) O çok bakım istiyor, eşim çok ilgileniyor. Maddi olarak da pahalı bir hobi malesef..

Bende kapluşum için en iyisini yapmak istiyorum, çünkü onu ölüme terk etmişlerken buldum. İstiyorum ki çok mutlu olsun. Sizlerin ve eşimin desteğiyle güzel bir yuva kurmaya çalışıyoruz.

Juenpet de görememiştim tekrar bakayım. Kök konusunda bende düşünüyorum. Bambuyu dnemeyi düşünüyorum. Ama benimki herşeyi yemeye endeksli, bakalım olcak mı :)

Bir kaç marka var onların ki ipek yapraklı size yarın söyleyecegim. Valla tuzlu su akvaryumunun fotolarını bekliyorum, akvaryum.com da varmı başlıgınız ordan da bakabilirim :)

ben tuzlu su kursam büyük ihtimalle kayıp balık nemo beslerdim :)

Bizde 9 adet var Nemo :)

http://www.resifbolgesi.com/forum/index.php?showtopic=27820

üstteki linkte ilk kurulum aşamasından itibaren var. Son sayfada son halinin videosu var ancak ışıktan dolayı renkler kötü çıkmış. Buraya daha güzel bir video ekleyeceğim inş :)

İnşallah sizde kurarsınız, seve seve yardımcı oluruz.

Jurn Pet den aldım 3 tane bitki. Şimdilik bir deneyeyim bakalım.
Sizin önerilerinizi de bekliyorum. Bir de ortaya kütük bir yükseklik bulursam süper olur.

Deniz akvaryumu hem masraflı hemde ilgi gerektiren bir iş ben o durumu göze alamıyorum acıkcası kaplumbagalarımla guzel gıdıyor tebrik edıyorum eşinizi ve sizi bu arada :)

Bitkinin markası ipeklinin vitality bu arada, kök konusunda hala kararsızım ben , fikirlerimizi paylaşırsak cok guzel olur :)

Teşekkürler :) Bakalım 3 tane aldım Juen petten. Başka güzel şeyler bulursam onları da eklerim.

Dışkıları silis kumda rahatlıkla görürsün Mert. Mango kökü biraz sarılık verebilir. Bu akvaryumdaki su ve kökün boyutuyla oranlılı olarak değişir. Benim küçük akvaryum sarardı fakat büyük akvaryum gayet beyaz renkte.

Mango kökü harici kökte yok galiba Emre abi sanırım? Mopani var birde. Sanırım o salgı yapmıştı sende oyle hatirliyorum. Valla sarı renk vermesini istemiyorum. Ne yapmak lazım bilmiyorum acıkcası..

bir kovada bekletip rengi çıkana kadar tutulsa geçmez mi acaba diye bir düşünce geçti içimden.

deneyen olmus forumlarda ama cok cok azalmıs gene de gecmemis benimde aklma öyle gelmisti ilk basta.

Geri