Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum aldım herşey tamam mı?

dnzbakis

Yeni Üye
Ben önceden ölüm fanusu dediğiniz şeyde kaplumbağa besliyordum. Bi arkadaşın çok kırıcı bir yorum atması sebebiyle para biriktirip yeni bir akvaryum aldım. içinide dekore ettim. Önceki kap böyleydi : mailto:/1g/x/u13k2.jpg

Şimdiki hali ise böyle, ( ışık gerekliymiş okuduğum kadarıyla bu forumdan, onuda en yakın zamanda tamamlıyacağım.
mailto:/1g/x/u13kt.jpg

Ayrıca o şeyler yolda bulmuş babam betonmuş şekillendirilebilir bir şey. Altınada mağara gibi bir yer yaptık utanınca oraya gider diye. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler :)

Cvp: Akvaryum aldım herşey tamam mı?

Bence çok güzel olmuş. Ama o ısıtıcıya dik değilde yan tutarsan daha iyi olur ısıtıcı patlayabilir bildiğim kadarıyla ısıtıcının her yerinde su olması lazım yani suya gömülü olması lazım. Bence genede harika gözüküyor. İyi forumlar :)):t65y:

ısıtıcı dik konumlandırmalı ve dibe komple batan olmak üzere iki çeşittir. eğer kutusunu atmadıysan üzerinde doğru konumlandırması nasılsa o şekilde konumlandırma yap "totally submersible" yazıyorsa komple batabilir. batmıyor yani dik konumlandırmalı ve tepesi su dışında olan tipse üst kısımda max çizgisinin altında kalmayacak şekilde su hizalanmalıdır. su katmanları arası ısı farkı ve tepesindeki tapanın üst noktasında ısıya bağlı kuruyup açılma yapmaması için çapraz konumlandırma yapılmamalıdır.

renkli taşlar salınım yapar onları çıkarmalısın. bir filtre lazım. akvaryum ufak 4-5 wattlık sinek filtre uygun olur. bir iki günde olsa geç su değişimi yapmış olursun su değişimlerinde aynı ısıyı yakalamayı ihmal etme hayvanlar üşütebilir.

dediğin şey tamamen beton ise onun da salınım yapma tehlikesi var. kimyasal bileşiktir. alt kısma da silis kum alıp koyabilirsin. lamba alacağını söylemişsin zaten. onu en kısa zamanda temin et. alacağın ampulün özelliğine girmiyorum biliyorsundur.

o kaptan sonra bu akvaryum lüks daire gibi olmuştur. ama ancak kışı çıkarır. sonrasında geniş bir akvaryum şart veya yeni akvaryumu alıp filtreyi ona göre alırsın ikinci bir masrafın olmaz. bunu da karantina akvaryumu yaparsın.

Eskisine göre ısıtıcı olması daha iyi. Betonu çıkartıp doğal kayalardan kuru alan yapılabilir. Önce kaynatıp olumsuz etkenler giderilmeli. Beton doğal değil ve kimyasal bir yapı. Renkli taşlar gene aynı şekilde zararlı salınım yapar. Cem her ayrıntıya değinmiş. Filtre ve kuru alan lambası acil tamamlanmalı.

Diğer başlığında filtreye hiç dikkat etmemişim. Tekrardan ellerine sağlık Deniz, Cem abiye ek birde derece ile tamamlarız akvaryumu.

Geri