Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum arıyorum çok büyük olmamak koşulu ile kaplumbağalarınızada bakblrm :)

helpingzone

Yeni Üye
Herşeyden önce gerçekten çok özenle bakacağıma söz veriyorum. Uzun zamandır başlamak istiyordum yeni kısmet oldu kendi kaplumbağam var henüz 2 haftadır benimle :)  Öğrenciyim bu yüzden akvaryum ısıtıcısı filan bütçemi biraz zorlar en azından şu sıralar alacak param yok. İlgilenemeyen bakamayacak olan birisi varsa ben baştata söylediğim gibi çok güzel bir şekilde bakabilirim arasıra fotoğraflarını atar durumlarını bile gösterebilirim isterseniz eğer :) Hatta ve hatta çok büyük bir mevla olmadıkça ödemede yapabilirim

534 340 2909 bana burdan ulaşabilirsiniz

Bu iş maliyetlidir. Ek kaplumbağadan evvel büyük bir akvaryum ve ekipmanları tamamlaman uygun olur. Isıtıcı ağustos sonuna kadar alınabilir ama diğer şeyler elzemdir. Ortam uygun değilse her bir fazla hayvan aşırı kir bakım temizlik gerektirir.

Bakım bölümü öne çıkan konularda bilgi mevcut oradan faydalanabilirsin. Bu hayvanlar 25-30 cm kabuk boyuna ulaşıyor. Bir o kadar da ömürleri var.

Cvp: Akvaryum arıyorum çok büyük olmamak koşulu ile kaplumbağalarınızada bakblrm :)

Tabiki herşeyi araştırdım ama benim kaplumbağam daha aşırı küçük 6cm ihtiyaç duydukça herşeyi tamamlayacağım merak etmeyin ben düzgün bakılacağı konusunda söz verdim :)

Cvp: Akvaryum arıyorum çok büyük olmamak koşulu ile kaplumbağalarınızada bakblrm :)

Küçük veya büyük fark etmez, eğer plastik ölüm kaplarında bakıyorsanız o hayvanı sahiplendirin. Bu hayvanların asıl küçükken ihtiyacları var akvaryum ısıtıcıya, dengeli büyüyebilmesi için. Zaten orada bakıyorsanız 2 ay sonra ölür o hayvan.

Ve demişsiniz uzun süredir istiyorum diye, o kadar zaman istiyorsanız bütçenizi ayarlayıp ekipmanları aldıktan sonra alabilirdiniz kaplumbağanızı.

Şimdilik 20 veya 30 Litrelik bir akvaryum alın. 20 Tl civarı bulursun.

Isıtıcı da al aynı şekilde. 20-30 Litre'de kullanılacağı için 20 TL'ye bulursun onuda.

Filtre'de alabilirsin temzilik işini kolaylaştırır ve gereklidir 20 TL civarı oda.

Birde Silis Kum 5 TL, Sera Raffy P , Tetra Reptomin ve Tetra gammarus 20 TL eder 3 yem.

şuanlık 80 TL'ye o hayvan için bunları alın. Yeterli mi tabiiki değil. 100 Litre akvaryum ömürlük ancak 20-30 Litrelik akvaryumda bakmak ölüm kabından çok daha iyidir.

Yanlış anlıyorsunuz...Merak etmeyin ben sizden daha çok dikkat ediyorum vitamini filan var... Sadece daha güzel bir akvaryuma ihtiyacım var onu arıyorum o kadar. Bütün bilgileri edinmeden aldım sadece imkanları geliştirmek istiyorum hepsi bu kadar. Lütfen tam olarak ne tarz ekipmanlarım olduğunu bilmeden direk bu şekilde yorum yapmayınız ben kendime bakmam onlara bakarım...

Alınganlık gösterecek bir durum yok sonuçta hepimiz hayvanların en iyi şekilde yaşaması için gereken imkanları sağlama çabasındayız.

Elindeki donanımları belirtirsen eksik yada yenilemen gerekenleri yazabiliriz.

Alınganlık gibi bir durum söz konusu değil yeni başladım kelimesi kullandığım gibi insanların yanlış birşeyler yapıyorumdur gibi kesin şeylerle konuşmasından sıkıldım. Allaha şükür elim var gözlerim var yazılan herşeyi okumaya çalışıyorum şahsi bir durum söz konusu değil kusura bakmayın şuan çıkmam gerek döndüğümde yazarım.

Bulunduğun şehirdeki üniversitelerin facebook üzerinden ikinci el ürün alım-satım grupları ve sahibinden.com daki ikinci el ilanları takip ederek maliyetini düşürebilirsin.

Geri