Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Boyutu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Egecan

Bronz 2 Üye
Arkadşlar ben yeni kırmızı yanklı su kaplumbağası sahibi oldum malesef plastik kapta bakıyorum ve forumda ediğidiğim bilgilerle akvaryum sizce kaça kaç olmalı?
NOT:3 adet kırmızı yanaklı su kaplumbağam var
Cevap verebilecek arkadşımız veya arkadaşlarımız yok mu acaba?
Çok önmeli bir konu benim içi yardımcı olan arkadalşlara şimdiden teşkürler
arkadaşlar lütfen yardımcı olun ben en geç haftasonu akvaryumumu alıcam ama biraz bilgi toplamlıyım nasıl bi akvaryum olsun?

Kapluşlarınızın rahat bir şayam sürmeleri için büyük ve geniş bir akvaryum gereklidir...Ben Şu boyutta bir şey tavsiye ediyorum..Buyrun akvaryumun Resmimailto:/img263/395/palay.jpg

ben en azından 100*150*100 öneriyorum ömür boyu kulanırsınız
AkroBots' Alıntı:
Kapluşlarınızın rahat bir şayam sürmeleri için büyük ve geniş bir akvaryum gereklidir...Ben Şu boyutta bir şey tavsiye ediyorum..Buyrun akvaryumun Resmimailto:/img263/395/palay.jpg

arkadaşımızınkide güzel

100*150*100 biraz büyük değil mi daha yavrular ilerde alırız da şimdi için yani 4-5 yaşlarına kadar kulanabicekleri kadar olsun yeter

Egecan' Alıntı:
100*150*100 biraz büyük değil mi daha yavrular ilerde alırız da şimdi için yani 4-5 yaşlarına kadar kulanabicekleri kadar olsun yeter

ama olsun sık sık akvaryum değiştireceğinize tek kez alın ve krultulun değiştirmekten hem zorlanırsınız
olsun başka önerilerde bulunabilrisiz hem resim hemde boyut yazarsaınz sevinirim
tama ben biraz araştırma yaptıktan sonra size bilgi vereceğim

peki araştırın bide arkaşlar resim ve boyut veriseniz çok daha iyi olur

mailto:/AKVARYUM-40-25-15-cm-SIFIR-KARGO-DAHIL_W0QQidZZ31504589
mailto:/Mobilyali-450-LT-Dev-Akvaryum-ve-EHEIM-2080_W0QQidZZ31564136
mailto:/akvaryum-30-25-20-boyutunda-15-ltlik-taslari-ile_W0QQidZZ31670886
mailto:/70x27x39-Bombeli-1-Aylik-Akvaryum_W0QQidZZ31605850

burun bunlara bakın yardımcı olur size

teşkürler çok yardımcı oludnuz ama bana akvaryum çeşitleri göstemnize gerek yok ben hazır alıcam sadece boyutu önemli bemi için arkdaşlar lütfen daha çok yarımcı olur msunuz?
bütün arakdaşlardan bekliyrouum ama bana sadece demir yardımcı oluyor lütfen diğer göüşleride bekliyorum hazrı laıcam boyut öneml,

egecan eger fiyatın düşük olmasını istiyorsan camcıda cam kestirip yaptır.daha uygun fiyata gelir.simdilik boy vermemize gerek yok sanırım. çünkü ne kadar büyük akvaryum kaplumbagalar içiin o kadar iyi bir ortam olacaktır.camcıda kestireceksen akvaryum silikonları kullanmasını söyle .yukarıdaki gibi bir akvaryum 25-30-35 lira gibi bir sey olur.umarım yardımcı olmusumdur :D

teşkürlerde ben camcıdan yaptırmayı düşünmüyurm hazır sence nasıl bi şey olmaslı?

daha küçükler diyip küçük bi akvaryum alma sakın çünkü çabuk gelişecekler ve en geç 1 sene içinde akvaryumun onlara dar gelmeye başlıycak bu da yenıden tüm ekıpmanları almanı gerektırecek.. yok yere masraf yapmka şimdiden büyük bi akvaryum al bence.. benım akvaryumum 45*80*70 şu anda iki yaşlarını doldurmuş durumdalar bu alan onlara şimdilik yetıyo ama 1 sene sonra ne olur bılemem.. bu ölçülere yakın bi akvaryum alırsan en azından 3 sene çok rahat bakabılrsın onları..

tamamda benim aklımda 60*30*30 var sizce iyimi ? yoska biraz büyütiyim mi bide ben akvaryumu almla bitmiyor nasıl bir kuru aln yapmalıyım biraz amatörümde kolay olursa sevinirim :)

errhan' Alıntı:
daha küçükler diyip küçük bi akvaryum alma sakın çünkü çabuk gelişecekler ve en geç 1 sene içinde akvaryumun onlara dar gelmeye başlıycak bu da yenıden tüm ekıpmanları almanı gerektırecek.. yok yere masraf yapmka şimdiden büyük bi akvaryum al bence.. benım akvaryumum 45*80*70 şu anda iki yaşlarını doldurmuş durumdalar bu alan onlara şimdilik yetıyo ama 1 sene sonra ne olur bılemem.. bu ölçülere yakın bi akvaryum alırsan en azından 3 sene çok rahat bakabılrsın onları..

erhana katılıyorum ve teşkür ediyorum hatta butonada bastım kesinlikle dinlemlisin am seçin senin gene :shy:

teşkür ediyorumda bana şu şu boyutları tavsiye edrim diyecek varmı bi taen dğil birden fazla :)

cemoli12345' Alıntı:
egecan eger fiyatın düşük olmasını istiyorsan camcıda cam kestirip yaptır.daha uygun fiyata gelir.simdilik boy vermemize gerek yok sanırım. çünkü ne kadar büyük akvaryum kaplumbagalar içiin o kadar iyi bir ortam olacaktır.camcıda kestireceksen akvaryum silikonları kullanmasını söyle .yukarıdaki gibi bir akvaryum 25-30-35 lira gibi bir sey olur.umarım yardımcı olmusumdur :D

bence olamamışsınız tam olarak egecan arkaşımız size fiyat sormaış dikkatli bakrsanız boyut sormuş remide varsa iyi olur demiş camcıdanda kestimicem hazır alıcam demiş lütfen yorum yazarken konuyu daha dikkatli okuyalım arkaşım cemoli12345

İnşallah kapluşlarına göre bir akvaryum bulursun.En kısa zamanda akvaryum al bencede.

AkroBots' Alıntı:
İnşallah kapluşlarına göre bir akvaryum bulursun.En kısa zamanda akvaryum al bencede.

hafta sonu almayı düşünüyorum sence 60*30*30 iyimi yoksa önerbilceğin boyutlar var mı 5 yaşına kadar yetsin ueter sonra yeni alırım önemli değil

Boyut kısmını bilmiyorum :( ama büyük olması iyidir..resimde gösterdiğim kadar bir akvaryum sanırım 3 tane kaplumbaga için 3 yaşına kadar kalabilirler..

tamam o zamn onun bir büyüğünü alsam yani 1,5 katını kaç sene yaşarlar yaklaşık büyüme hızları normla ise

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri