Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Boyutu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
biliyorum daha almadığını ama olsun yakında alıcaksın zaten:)şimdi akılını karıştırmak gibi olmasın ama ben 35*15*27 ortalama 15 litre bir akvaryuma 1 sene önce 2 adet 3 cm kaplumbağa almıştım.1 sene boyunca güzel bir şekilde baktım ve 10 cm oldular.üç ay önce 50*17*27 bir akvaryum aldım.ortalama 22 litre.üç aydır besliyorum bu akvaryumda ve büyümeleri devam ediyor.yani şunu söylemek istiyorum.herşey boyut değil.boyut küçük bakım iyi olursa sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edebiliyorlar:)tabi fazlada küçük olmamalı.mesela bazıarı 5-10 litre arasında besliyor.bu çok az.kaplumbağalar yavruysa klasik 60 cm akvaryumla başlayabilirsin.fakat diyorsanki ben hersene akvaryum değiştiremem o zaman alabildiğinin en büyüğünü al:)

genç kaplumbağa' Alıntı:
biliyorum daha almadığını ama olsun yakında alıcaksın zaten:)şimdi akılını karıştırmak gibi olmasın ama ben 35*15*27 ortalama 15 litre bir akvaryuma 1 sene önce 2 adet 3 cm kaplumbağa almıştım.1 sene boyunca güzel bir şekilde baktım ve 10 cm oldular.üç ay önce 50*17*27 bir akvaryum aldım.ortalama 22 litre.üç aydır besliyorum bu akvaryumda ve büyümeleri devam ediyor.yani şunu söylemek istiyorum.herşey boyut değil.boyut küçük bakım iyi olursa sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edebiliyorlar:)tabi fazlada küçük olmamalı.mesela bazıarı 5-10 litre arasında besliyor.bu çok az.kaplumbağalar yavruysa klasik 60 cm akvaryumla başlayabilirsin.fakat diyorsanki ben hersene akvaryum değiştiremem o zaman alabildiğinin en büyüğünü al:)

bedne alabilidğimin en büyüğnü almak istiyorum benim en büyük albileceğim 60*40*40 dır iy mirdir kaç sene kulanabilirm?

egecan belki simdi biraz aklını karısıtırcam ama sana söyle bir öneride bulunuim:derin saklama kapları varya 25-30 lt lik onlar acıkcası benimdaha cok hosuma gidio resimlere bak istersen güzel sekiller ortaya cıkabiliyor...birde bir yere giderken akvaryum kırıldı derdi filan da yok...bi bak derim eger begenmezsen 60*40*40 senin için ideal bir akvaryum olacaktır.sanırım 1-2 sene yeter senin için...

cemoli12345' Alıntı:
egecan belki simdi biraz aklını karısıtırcam ama sana söyle bir öneride bulunuim:derin saklama kapları varya 25-30 lt lik onlar acıkcası benimdaha cok hosuma gidio resimlere bak istersen güzel sekiller ortaya cıkabiliyor...birde bir yere giderken akvaryum kırıldı derdi filan da yok...bi bak derim eger begenmezsen 60*40*40 senin için ideal bir akvaryum olacaktır.sanırım 1-2 sene yeter senin için...

1-2 sene az değil bi o akvaryum için bence 3-4 rahat yaşarlar sence ? ama kavaryum en iyisi ben akvaryum alıcam ?

Öncelikle merhaba Egecan özel mesajdan yazdığım gibi.Şimdi sana benim alacağım akvaryum ve yanındaki ekipmanların linklerini gönderiyorum.
1)Akvaryum: mailto:/product_info.php?cPath=9420_1017_9102&products_id=29742
2)Isıtıcı: mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=29931
3)İç Filtre: mailto:/product_info.php?cPath=9420_9028_881&products_id=28582
4)Dip Sifonu: mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1244&products_id=28557
5)Bitki: mailto:/product_info.php?cPath=9420_1247&products_id=30314
6)Termometre: mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1076&products_id=30343
7)Cam Sileceği: mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1062_9014&products_id=30608
TOPLAM MALİYET BUNDA 80-90 ARASI BİR ŞEY OLUYOR....HEM KARGODA ÜCRETSİZ :D 75 TL ÜZERİ OLDUĞU İÇİN :D
7)Bu da en başta düşündüğüm akvaryum ama bunu alırsam hem boyutu küçük hemde çok pahalı ve bunun yanında ısıtıcı ıvız zıvır alıyım derken 100-120 tl olur: http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=658&Hopar-Mini-Akvaryum-Lambali-ve-Filtreli-Siyah
İŞTE BENİM SÖYLİCEKLERİM BUNLAR AKVARYUM SANA GÖRE KÜÇÜK OLABİLİR ÇÜNKÜ BENDE ŞUAN 1 AKVARYUM VAR SEN BİLİRSİN ....

kaplumbagalarakvaryumda hızlı büyüler 2 yasında 7-15 cm arasında olabilir.(iyi bakılırsa)yani kesin bir sey söyelyemeyiz(kaplumbaganın gelişimine baglıdır hersey) ama 1 sene gideceği bir kesin...

hangisinin 1 sene gideceği benim yazdığım olan mı ?Ayrıca ben onu kendime alcam bende 1 kapluş var sizce ne kadar yeter o akvaryum ?

cingöz78' Alıntı:
nasıl sence bunları almayı düşünür müsün ?

bilemm biraz düşünicem ama güzeller zamna ijtiyacım var biraz?
bence uzun zamn yater bi kaplumbağ için ama 8 yaşında soran değiştire bilrsniz
cemoli12345' Alıntı:
kaplumbagalarakvaryumda hızlı büyüler 2 yasında 7-15 cm arasında olabilir.(iyi bakılırsa)yani kesin bir sey söyelyemeyiz(kaplumbaganın gelişimine baglıdır hersey) ama 1 sene gideceği bir kesin...

teşkürler bide bi şey sorucam siz kaplumbağaların iyi bakıldğında 1 yaşında şu kadar 2 de şu kadar falan biliyor musnuz?

enes bence 37,5 cm lik akvaryum cok küçük hemde pahalı...onun yerine git camcıda kestir 50-60 cm lik akvaryum sana 15-25 lira arasında birseye denk gelir...veya derin saklama kapları var onlar ise 7 lira 35lt hacmi var...bence 37,5 cm lik akvaryumu alma derim...1 sene bile gidecegi bile biraz kuskulu bence....

cemoli12345' Alıntı:
enes bence 37,5 cm lik akvaryum cok küçük hemde pahalı...onun yerine git camcıda kestir 50-60 cm lik akvaryum sana 15-25 lira arasında birseye denk gelir...veya derin saklama kapları var onlar ise 7 lira 35lt hacmi var...bence 37,5 cm lik akvaryumu alma derim...1 sene bile gidecegi bile biraz kuskulu bence....

bence saklama kaplarında kağlumbağa bakmayın akvaryum daha iyi ama tabikide oradada yaşarlar uygun ıs ve sıcaklık sağlandımı :)

cemoli12345' Alıntı:
Ne yani 1 kaplumbağaya o akvaryum 1 sene mi gider ??Ayrıca şu plastik kaplar ondan alırsam nasıl bir şey yapcamki hem kötü olmaz mı derinliği falan ?Bana akvaryum daha iyi geliyor ve ben camcıda kestirmek istemiyorum :(Hazır almak istiyorum babam camcıdan kestirme diyor.Sağlam olmaz falan diyor bilmiyorum.Bende egecan gibi çok kararsızım
cemoli12345 bu teraryum ve paludaryum bölümündeydi herhalde en popüler konulardaydı herhalde ''Bu Kaplarda Beslenir Kaplumbağa'' diye konu vardı o plastik kaplardan bulunabilirmiki??

cingöz78' Alıntı:
cemoli12345' Alıntı:
Ne yani 1 kaplumbağaya o akvaryum 1 sene mi gider ??Ayrıca şu plastik kaplar ondan alırsam nasıl bir şey yapcamki hem kötü olmaz mı derinliği falan ?Bana akvaryum daha iyi geliyor ve ben camcıda kestirmek istemiyorum :(Hazır almak istiyorum babam camcıdan kestirme diyor.Sağlam olmaz falan diyor bilmiyorum.Bende egecan gibi çok kararsızım
cemoli12345 bu teraryum ve paludaryum bölümündeydi herhalde en popüler konulardaydı herhalde ''Bu Kaplarda Beslenir Kaplumbağa'' diye konu vardı o plastik kaplardan bulunabilirmiki??

birinci olarak senin alacgın camlarıda camcıda kestirlmiştir mutlaka ;) sadece etrafına o parcalardan takılmıştır...benim kasteetiğim ise o siyah kab degil annene söle derin saklama kabı die o mutlaka bilir.bende malesef o ölüm fansunda bakıyorum..bayramdan sonra o derin saklama kaplarından alcam ,ısıtıcı ve belki bir iç filtre alcam...

bencede derin saklama kapları daha mantıklı geliyor ama akvaryum daha güzel gözükür gibi eliyor ama size kalmış bi şey

https://www.sukaplumbagasi.com/forum/kaplumbaganin-yeni-yuvasi-t-1965.html
bu linkte bir arkadaşımız yapmış...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri