Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum dekorları nasıl yapılıyor?

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
http://www.youtube.com/watch?v=Rgh9jXme6OE

Bu videoda izlediğimiz gibi kendimiz ev ortamında ufak çaplı şeyler yapamaz mıyız? Akvaryumumuzun boyutuna göre kendi ihtiyacımızı gidermek için.

Ayrıca hobi ve ek gelir olarak çok güzel bir uğraş olarak da gözüküyor.

Ayrıca bu adamın kullandığı malzemeleri biri bana Türkçe olarak yazabilir mi?

Cvp: Akvaryum dekorları nasıl yapılıyor?

bunları süs havuzu olarak kullandıkları için akvaryumda kullanılmaz ama süs havuzu olarak düşünürsek eve hava katacağı kesin. ben böyle bir projeyi bahçe için köpükten değil taştan yapmayı düşünüyorum. proje şimdilik rafta.

bu harç banyo gibi sulu ortamlarda derz dolgusu olarak kullanılan malzeme, silicon katkılıdır. bizde kalekim ultrafuga kullanılabilir. eleman katkı olarak toz kum kullanmış. bu ultrafuga içinde mevcut bunu sulu yaparak fırça ile yayabilirsin. beyaz kullanıp renklendirmiş ultrafugada renk çeşitliliği mevcut. ikinci turda biraz daha kıvamı artırıp uygulama yapmış, şekil vermiş. arkasından yağlı boya ile renk katmanlarını oluşturmuş ve harcın suya karşı dayanımınıda artırmış.

Cem abi, bunun içine havuz yapılabiliyorsa akvaryumun içine kuru alan için de yapılamaz mı?

kullanılan malzemelere bakarsak akvaryumda olmaz. yalnız bu arka cama yapışan fonları tuğla ebadında sattıklarını görmüştüm. yabancı bir sitedeydi. akvaryum ebadına göre alıp montaj yapılıyor. bahadır (kaping) strafor üzerine suya ve salınıma dayanıklı harçla kaplama yapıp kullanmıştı. sadece üst kısmına.
mailto:/forum/Konu-genis-kuru-alan-yapimi.html

Geri