Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum hakkında bir soru?

Masters

Bronz 1 Üye
Forumda konulara bakarken bi konuya denk geldim. Akvaryumunu full doldurup kuru alanı üstte ilave yapmış bi arkadaş ve ben bunu çok beğendim. Bunu benim kendi akvaryumuma yapma imkanım var mı ve nasıl yapabilirim. İki ayrı bölme olduğu için 2 tane yapacağım.  Hem alanlarını genişlemesi için hemde daha rahat yüzebilmeleri için.

Akvaryumum:
mailto:/4lYRb0.jpg

Full doldurup üstte ilave yapmayı planlıyorum.
Şu resimdeki gibi:
mailto:/N52Zva.jpg

Bölmeli yani senin akvaryumda olmaz cam üstü kuru alan rampasıyla birlikte akvaryumun % 60'ını kaplar.

Bunun yanında akvaryumda önemli olan derinlik değil boyca uzun olmasıdır. Mesafe ne kadar uzun olursa hayvanın yüzme ve bacakları çalıştırması o oranda artar.

Derinlik akciğer gelişimi için iyi olsa da tabanda boydan boya yüzerek yada yürüyerek gezmesi ve efor harcaması nefes ve enerji harcamasını kontrol edebilme yeteneğini geliştirir. Yavaş yavaş ikinci bir akvaryum hazırlığına başla. Akvaryum alanı büyüyünce büyük ile ortanca arasındaki gerginlik alan darlığına bağlı saldırı kaynaklı ise son bulur.

Cvp: Akvaryum hakkında bir soru?

rampayı pleksiden yaparsanız çok fazla yer kaplamadan halledersiniz, cam ağır bir malzeme olduğu için destek gerektiriyor rampa için uygun değil o yüzden cem bey dediği gibi akvaryum içinden alan kaybedersiniz, ama akvaryum üstünde ki alanı camdan yaparsınız temini pleksiye göre kolay ve ucuz 

mailto:/3o2Y60.jpg

daha üstünde çalışıyorum ama kaplumum sıkıntısız üstüne çıkıp güneşlenebiliyor

O tutamağı yüzeye yakın konumlandırırsan iyi olur gece uyurken tutunup burun dışarda uyuyabilir. Sol taraftaki plakayı kaldırıp suyu bir miktar azalt. Hayvan istediği yerden yukarı çıktığında nefes alabilsin. Şu an sadece orta camla çevirdiğin yer hava alacağı yer.

Arkadaşlara önerdiğim arka fon bu sendeki. Akvaryuma derinlik katıyor. Aldığın yeri yazarsan alacaklara bilgi olur.

Evet cam ağırlığını gözden kaçırdım. 6 mm'lik cam kalınlığı olan akvaryumlar için bu oldukça ağır gelir ve akvaryuma ek yük biner.

Normalde cam kuru alanda taban 8 mm yan cam ve rampalar 6 mm olmalı. Ama hafifletme durumunda taban 6 mm yan camlar 5 mm rampa 6 mm olabilir. Ve paspas takviyesi ile bu ağırlık azaltılır. Yalnız yetişkin hayvan için yan camların 5 mm olması yediği darbeden ötürü kırılma ve çatlamasına neden olabilir.

Cvp: Akvaryum hakkında bir soru?

o bahsettiğim elite nin hava zımbırtısı ona asılıp burnu dışarda uyuyor zaten fotodan pek anlaşılmıyor o siyah yerin arkası boş bi 5cm gibi bir yüzey alanı var heryerde, arka fonu gittigidiyor dan aldım seaview ın garden/river rock versiyonu baya bir petshop satıyor gittigidiyor da, benim üst alan  tüm parçalar 6mm  4 kg filandı tarttığım da

arka fon kaplumunda hoşuna gitti taktığım ilk gün baya bildiğin fonu izledi hala ara ara izliyor, arada poster yapıştırıcı aldım onla tekrar yapıştırcam cam sil ile arada boşluklar kaldı sanıyorum daha iyi bir görüntü elde edebilirim bu jbl zımbırtısıyla, kuru alanında etrafını da posterle çevirmiştim de bi iki şeye müdahele etmem gerekince sökmem gerekti :)

Geri