Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum konusu

Zilli Hayri

SKF Delisi
Akvaryum hazır.Sadece Sansar'ın yuvası hazır olunca alıcam.Ailemi ikna ettim sorun yok.Isıtıcı eksik.25 Ocak ta getiricem büyük ihtimal karne hediyesi.

Bu arada Zilli ve Hayri büyüdü.Zilli 12,50 cm Hayri 9,50 cm.Yemi nasıl ayarlıcam ?
Su niye kan oluyor?
Isırma falan yok.

Fotolar bu hafta içi gelir.Akvaryumun resmini de atarım.

Cvp: akvaryum konusu

Zilli Hayri' Alıntı:
Akvaryum hazır.Sadece Sansar'ın yuvası hazır olunca alıcam.Ailemi ikna ettim sorun yok.Isıtıcı eksik.25 Ocak ta getiricem büyük ihtimal karne hediyesi.

Bu arada Zilli ve Hayri büyüdü.Zilli 12,50 cm Hayri 9,50 cm.Yemi nasıl ayarlıcam ?
Su niye kan oluyor?
Isırma falan yok.

Fotolar bu hafta içi gelir.Akvaryumun resmini de atarım.

Burcu; aileni ikna etmene cok sevindim :) Hayvanlarin icin nasil bir çaba verdiğinin farkindayim.
Eger kabul edersen ısıtıcı konusunda memnuniyetle yardimcı olabiliriz? Bu soguklarda 25 Ocak tarihine kadar bekletmeyilim onları üşümesinler, olur mu? Hem karne hediyen başka birsey olsun, ısıtıcı verdiğin emeğin hediyesi olsun.

kan oluyor derken dışkılama da mı yoksa başka bir yerlerinde oluşan lezyondan kaynaklı mı eline alıp kontrol et. kan normal bir şey değil. yem düzeni günde bire çekilecek. haftada iki veya üç günde bir yeşillik ver. sera vital alacak durum yok bu yeşillik yeterli olacaktır.

durumun düzeldiğine sevindim. sen derslere iyi çalışıp iyi notlar getir.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Beslenmeyi burada senin hayvanların boyuna uygun olanı hangisi ise ona göre ayarlamalısın Burcu. Karışık gelen yer yada sormak istediğin soru olursa gene yaz.

Suda ne kanı var, anlamadım? Bu hiç iyi bir durum değil. Net olarak hayvanların her yerini incele, kanama olan bölgeyi tespit et, eğer yara yoksa ağızdan mı yoksa anüstenmi tespit edilmeli. Kan konusu ciddi ve acildir. Hayvanların veterinere gitmesi gerekebilir.

Kan Hayriden.Bagirsaklarin oldugu yer sis.Bi kac gun once doktora gittik.Kulak ve goz iltabi var.Gentagut verdi.Haftaya kontrol var.İsiticim yuzundenmis.Olivia peter yardimci olursaniz sevirim bu arada saolun

Kan Hayriden.Bagirsaklarin oldugu yer sis.Bi kac gun once doktora gittik.Kulak ve goz iltabi var.Gentagut verdi.Haftaya kontrol var.İsiticim yuzundenmis.Olivia peter yardimci olursaniz sevirim bu arada saolun

Kulak iltihabına hiçbir önerisi olmadı mı?

Anüs şiş sanırım. Hayvan bir şey yutmuş ve çıkaramıyor olabilir mi? Acilen tekrar veterinere götürmelisin.

Gecmis olsun Burcu, Hemen [email protected] Admin Ahmet Bey'e (Byteorist) adresine kargo iletisim bilgilerini yazarsan cok iyi olur. Umarim en kisa surede sagligina kavusur :(

Abi yemek yemesinde sikinti yok.Hep yatiyo.Elime aldim demin garip yuruyo ayaklarinin ucunda yuruyo karnina dokununca otuyo. Veteriner bu durumu bilmiyo.Carsamba Vildan hanima gidecez.
O kulak iltabini kucuk gordu.

Konu önemli. Vildan hanım ne diyecek bakalım.

Kulak iltihabının büyüyüp operasyon yapılmasını düşünüyorsa başka ama göz ardı etmek için dediyse olmaz. Daha başlangıçtaki kulak iltihabı antibiyotik tedavisi ile geçebilir.

Bu arada su değrlerin kötüki bu hadise olmuş. Bunu değerlendirmen gerekiyorki takrar meydana gelmesin yada başka hayvanda olmasın.

Damacana suyu kullaniyorum. Ama kotu oldu hem Zilli nin kabugu cok kotu oldu. Hayirlisi ...

Antibiyotik verir sizce ?
Daha baslangic. Randevu almama gerek varmi?

Tabiki randevu alman gerekir.
Kulak iltihabı başlangıçta iken antibiyotik tedavisi uygulanabilir.

Antibiyotik vermedi igne yapti. Ben bakamadim. Bir de anuse ilac surdu.
Yemi dengelemek icin Zilli yi farkli bir kapta 6 tane kirilmis yem ile beslemem gerektigini ve Hayri 2 kere bir az daha fazla yem vermem gerektigini soyledi. İlac vermeyisinin sebebi ise agir gelip oldurebilme ihtimali varmis. Cuma gunu gidicem o zaman verecekmis.

yaptığı iğne vitamin olabilir. vitamin verme. vildan hanıma gittiysen doğrusunu o bilir. geçmiş olsun.

Saol abi. Cok buyuduler

Nasillar...

Ekli dosyalar

• IMG_20131231_170225.jpg
    IMG_20131231_170225.jpg
    98.8 KB · Görüntüleme: 85
Anüse sürdüğü ilaçlı hayvan kapta beslenecek olan mı? Bir yandan parazit tedavisi yapıyor olabilir. Benim hayvanlara uygulamıştık. Bu şekilde uygulanan bir ilaç.

Geçmiş olsun.

Evet kapta dursun dedi bir gun. Olabilir sonuc olarak iyilesti. Sera vital aldik 4 arkadas. Onlarin ki buyuk bende Zilli ye az bisey vericem nasil vereyim ve devit nasil kullanilir?

Arada diğer yemlerin yanında birer tane ver. Ama önce vitali ver.
Deviti haftada bir kez, bir yeme, bir damla olarak vereceksin. Bu vitaminli yemi doğrudan hayvanın ağzına uzat. Suya atarsan etkisi gider ve suda yağlı bir tabaka oluşturur.

Beslediğin kaba akvaryum suyu koyarak al Burcu.

Geri