Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum kuru alana cikmiyorlar

mika

Yeni Üye
Arkadaslar yeni akvaryuma gectim kuru alan icin cam yaptirdim ama rampa yaptirmadim ilk gun cikamadilar
sonra camin uzerine kaya koydum suyun seviyesini kayaya gore artirdim su an isteseler rahatlikla cikabilecekler ama hic ciktiklarini gormedim
kuru alanda isitici lambam yok en yakin zamanda alicagim ondan midir acaba ?

Kuru alana çıkması için ısıtma lambası olmalı ve çevrede kimse olmamalı.

Cvp: akvaryum kuru alana cikmiyorlar

tesekkurler isitma lambasini siparis ettim umarim cikiyorlardir

İlk başta lambayı rampaya doğru yönelteceksin ısıyı algılasınlar sonra kuru alana ortalarsın. Ampulde bauhausta ecolite halosoft 42-52 W; tekzende wiselite halogen energysaver 42 W ampul var. Yada normal armut ampulün soft 40-60 W ampulleri de olur. Lamba max kaç watt kaldırıyorsa ona göre alırsın. 40 W ise 40-42 W; 60 W ise 52-60 W.

Bunlar yetişkin hale de gelse birini görürseler akvaryuma kaçarlar. Kuru alan tehdite karşı zayıf oldukları noktadır. Bu sebeple mümkün olduğunca uzak durmak gerek. Eğer odaya girilecekse çok yavaş hareket edip göz teması kurulmamalı. Çünkü hayvan takip eder. Kulakları iyi duyar.

Geri