Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum kuru alanı

Ama yuvarlak oldugu icin hayvanin tirnaklari takilmazmi yururken?

7 cm kabuk boyuna geldiğinde halı kaydırmaz, çimen, plastik bitki herşeyi parçalar ve yeme ihtimali de olur.

7 cm kabuk boyuna geldiğinde halı kaydırmaz, çimen, plastik bitki herşeyi parçalar ve yeme ihtimali de olur.
Tamamdır o zaman dediğiniz şeyi alayım, onu yapıştırırken akvaryumdaki tüm suyu dip sifonu ile çekeyimmi? Ve kuru alansız bir kap olurmu?

Kuru alansız olur ama hayvanın su içinde tutunacağı birşey olsun.

Yapıştıracaksan ıslak ortamda silikon tutmaz. Erir.

Sonuçta petrol artığı illaki suya salınımı oluyordur. Dediğim paspasta bu salınım olayı fazla değil önce bulaşık deterjanı ve lavabo fırçası ile iyice fırçalatacaksın. Sonra bir gün beklet kokusu gitsin sonra akvaryuma yerleştir.

Sonuçta petrol artığı illaki suya salınımı oluyordur. Dediğim paspasta bu salınım olayı fazla değil önce bulaşık deterjanı ve lavabo fırçası ile iyice fırçalatacaksın. Sonra bir gün beklet kokusu gitsin sonra akvaryuma yerleştir.
Ağustos gibi yapsam olurmu bu aralar çok müsait değilim

Pazartesi reptomin(3 adet)-raffy P(3 adet)
Salı gammarus(6 adet)-tropical kırmızı(3 adet)
Çarşamba reptomin(3 adet)-raffy P(3 adet)
Perşembe gammarus(6 adet)-tropical yeşil(3 adet)
Cuma reptomin(3 adet)-raffy P(3 adet)
Cumartesi reptomin(3 adet)-tropical bej(3 adet)
Pazar gammarus(6 adet)-raffy P(3 adet)

Tamam müsait olduğunda yap.

Cumartesi reptomin yerine koy. Hayvan 6 cm kabuk boyunu geçince perşembe gammarus yerine de vermeye başlarsın.

Birde kaplumbaga kuru alanda iken surekli camlara tirmanmaya calisiyor ama yuksek oldugu icin kacamiyor. Acaba kacmaya mi calisiyor?

Ha bu arada o dediginiz pvc paspas i omurluk akvaryumda mi kullansam diye dusunuyorum cunku yapay cim i yemeye calismayi birakti artik ilgilenmiyor yani. Hem çıkartması yapistirmasi suyu doldurup bosaltmasi falan zahmetli olacak hemde musait degilim bu aralar havalar da sogumaya baslayacak malum. Yani hayvan da kucuk hasta olur diye de korkuyorum bi yandan.

Sen bilirsin ben olması gerekeni söyledim.

Yemi aynı oranda ver axothlın çapını bilmiyorum.

Kaçmaya çalışıyor.

Cem bey su isiticisini cikarayimmi suyun derecesi 28-29 derece altina inmiyor

Ve isitici lamba olmadan bile kuru alan 33 derece civarinda oluyor lamba acikken daha fazla artiyor. Sizce napayim isitici lambayi da cikarayimmi?

Birde sera mineral diye birsey var benim raffy p nin icinde olmadigi icin ondan da alayimmi?

Geri