Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum su boşaltma ve doldurma

IEJDERI

Yeni Üye
konuyu dogru yeremi açtım bilmiyorum.
biraz büyük bi akvaryum var suyu boşaltması ve doldurması hortumsuz epey bi zor git gel 50 tur gibi bişey oluyo :)
varmı bilmiyorumda böle hortumu akvaryuma koyup suyu dipine kadar boşaltsın hemen arkasındanda tam tersi temiz suyu içine doldurmak için bi basit bi cihaz arıyorum
model ismi yada ne alcagımı söleme şansınız varmıdır.

Akvaryumdan tuvalete kadar uzunlukta hortum alın.

Bernina çiftli ısıtıcı vantuzu yada bulamazsanız hortumu tutacak çapta 3 adet tekli vantuz alın. Hortumu tabanda kumu çekmeyecek mesafede tutup vantuzlarla akvaryuma iç camdan sabitleyin.

Tuvalet yada banyo bataryası hangisinde sıcak soğuk su olayı varsa onun ucunu çıkarın. Bir tane 1/2 nipel ve bahçe musluğunu hortuma bağlayan stoplu 1/2 hortum bağlantısı ve musluğa takılan uç ve teflon bant alın. Nipele 3-4 tur giriş yönü tersinde dolayıp musluğa takın diğer ucuna bağlantısını takın. Bu contalı olduğu için teflon banda gerek yok. Hortuma da stoplu bağlantıyı takın. Hortumu musluğa geçirip hortum içinde hava kalmacak kadar açıp kapatın. Sonra hortumu çıkarıp tuvalete uzatın eğimle su akar.

Sonra akvaryuma gidip vantuzdan çıkararak kumu çekmeyecek kadar belli mesafeden kirleri toplayarak suyu alın.

Suyu doldururken de musluğa takıp ılık bir suya ayarlayıp doldurun. Su ısıtıcıyı çalıştırın. 27 dereceye gelince hayvanı akvaryuma alın.

Yalnız kontrol etmeyi unutmayın. Suyu taşırmayın yada hortum vantuzdan kurtulup su odaya akmasın.

konuyu dogru yeremi açtım bilmiyorum.
biraz büyük bi akvaryum var suyu boşaltması ve doldurması hortumsuz epey bi zor git gel 50 tur gibi bişey oluyo :)
varmı bilmiyorumda böle hortumu akvaryuma koyup suyu dipine kadar boşaltsın hemen arkasındanda tam tersi temiz suyu içine doldurmak için bi basit bi cihaz arıyorum
model ismi yada ne alcagımı söleme şansınız varmıdır.
Merhaba ben hortumu balokona cekiyorum, ucunu elektrik süpürgesi ile cekince hemen su geliyor. O şekilde kirli suyu gidere boşaltıyorum. Aynı sekilde hortumla suyu dolduruyorum ve bir gün kaplusumu baska bir kapta tutuyorum

Akvaryumdan tuvalete kadar uzunlukta hortum alın.

Bernina çiftli ısıtıcı vantuzu yada bulamazsanız hortumu tutacak çapta 3 adet tekli vantuz alın. Hortumu tabanda kumu çekmeyecek mesafede tutup vantuzlarla akvaryuma iç camdan sabitleyin.

Tuvalet yada banyo bataryası hangisinde sıcak soğuk su olayı varsa onun ucunu çıkarın. Bir tane 1/2 nipel ve bahçe musluğunu hortuma bağlayan stoplu 1/2 hortum bağlantısı ve musluğa takılan uç ve teflon bant alın. Nipele 3-4 tur giriş yönü tersinde dolayıp musluğa takın diğer ucuna bağlantısını takın. Bu contalı olduğu için teflon banda gerek yok. Hortuma da stoplu bağlantıyı takın. Hortumu musluğa geçirip hortum içinde hava kalmacak kadar açıp kapatın. Sonra hortumu çıkarıp tuvalete uzatın eğimle su akar.

Sonra akvaryuma gidip vantuzdan çıkararak kumu çekmeyecek kadar belli mesafeden kirleri toplayarak suyu alın.

Suyu doldururken de musluğa takıp ılık bir suya ayarlayıp doldurun. Su ısıtıcıyı çalıştırın. 27 dereceye gelince hayvanı akvaryuma alın.

Yalnız kontrol etmeyi unutmayın. Suyu taşırmayın yada hortum vantuzdan kurtulup su odaya akmasın.
Dinlenmemiş su koymanın zararı var mıdır anladığım kadarıyla tarif ettiğiniz su dinlenmemiş oluyor çünkü

Dinlenmiş suda klor uçar bu açıdan daha iyidir. Yalnız toz almayacak biçimde petşişenin kapağı açık olup havalandırılmalı.

Arıtma cihazı var ise suyu dinlendirmeden de koyabilirsiniz.

Doğrudan şebeke suyu kullanıldığında hava kabarcığı veren model iç filtreler klorun uçmasını hızlandırır.

Geri