Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum taban malzemesi

şelalenin olduğu tarafta tabana koysam şelalenin yanından çıkarsam kablosunu sorun olur mu ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 10
Olur orası. Su çıkışın ucundaki tapayı çıkarın su önden aksın. Yüksek debili olur. Yalnız vantuz takın. Boru yerinden kurtulursa su odaya boşalır.

Bugün genel temizlik yaptım Cem Bey. Filtreyi temizledim dediğiniz gibi elyaf ve carbon zeo karışımını ekledim. Filtreyi açtığımda içinde hiç pislik yoktu. Akvaryumun dibine silis kum koydum. Isıtıcıyı dediğiniz gibi tabana yatay şekilde yerleştirdim. Haşlanmış yumurta verdim çok az yemiş ama gerisi tabanda duruyor ne yapmalıyım ?

Ve tabandan kuru alana çıkmadı temizlikten sonra tabanda ısıtıcıyla kumun arasında geziniyor.

Yumurtayı temizleyin. Taze yem ufantıları hariç hiçbir şeyi uzun süre bırakmayın. O ufantılar kokusunu alıp eşeleyerek yiyip vakit geçirmesi için.

Su sarıya çalana kadar filtreyi açmaya gerek yok.

Hayvan ortamı keşfetmeye çalışıyor olabilir yada siz yakınında durduğunuz için kuru alana çıkmıyor olabilir. Keşifse bir iki gün sonra normal haline döner.

Yumurtalar çok küçük parçalar halinde Cem Bey dip sifonuyla çekebilirim sanırım. Filtreyi açmıştım ama sanırım kapatınca tekrar temizlemek gerekiyor

18E761C9-1CA7-4C56-89D2-6E8F61A8AF8B.jpeg

Ekli dosyalar

• BA859CE7-15F4-4646-9C23-D8BDF65C2BDD.jpeg
    BA859CE7-15F4-4646-9C23-D8BDF65C2BDD.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 9
Akvaryum gayet güzel olmuş elinize sağlık sadece dereceyi tabana yaklaştırın çok havada kalmış.

Dip sifonu kullanırken suyu temiz kovaya alın. Bir miktar kum çekebilirsiniz. Kirden ayrıştırır akvaryuma dökersiniz.

Biraz daha kum konabilir. Yeterince boşluk var.

Tamamdır Cem Bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bir dahaki temizlikte sanırım dış filtreyi su sararana kadar kullanmama gerek kalmayacak anladığım kadarıyla.

Su sararmaya başlarsa malzemeler işlevini tamamlamış demektir. O zaman açar temizlersiniz.

Sararmadan 1 aya kadar dayanırsa açıp bakın. Kirlilik derecesini kontrol edin. Çok kirlenmiş ise ayda bir temizlersiniz. Daha erken su sararırsa o kadar sürede bir temizlersiniz.

Çok teşekkür ederim Cem Bey sayenizde iyileşti şuan canavar gibi maşallah ☺️

Geri