Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Temizliği

SiyahSevenAdam

Bronz 5 Üye
Herkese iyi forumlar öncelikle ilk başta akvaryuma bakınca hiç mi ilgilenmiyorsun diye içinizden geçirebilirsiniz ama kesinlikle öyle değil . yaklaşık 4 aydır bu küçük kaplumbağalar bende ve ilk aldığımda 4-5 cm ken akvaryum 2-2,5 hafta motorsuz kirlenmeye başlıyordu şimdi 7-8 cm olucaklar nerdeyse ve küçük bir motor var ama 1 hafta önce suyu tamamen değiştirmeme rağmen su bu şekilde oluyor artık zeminde de pislikler oluşuyor içindeki taşlar öncedende vardı 3-4 farklı kaliteli yem veryorum .

Sorum ; motormu yetersiz ? yemlerden dolayı mı çok kirleniyor ? veya bazen yemi fazla kaçırıp veriyorum çok yedikler için mi kirletiyorlar ?

yem konusunda hala bir ayar tutturamadım bunun hakkında genel akvaryum kirliliği olabilecek şeyleri yazarsanız ona göre önlem alıcam

Ekli dosyalar

• IMG_7820.JPG
    IMG_7820.JPG
    577.1 KB · Görüntüleme: 135
  • IMG_7821.JPG
    IMG_7821.JPG
    760.3 KB · Görüntüleme: 182
Bu akvaryum için en az 600-650 lt/h ve max 800 lt/h iç filtre yada daha iyisi dış filtre lazım. Oda 700-800 lt/h olmalı.

Bu filtre minyatür her gün temizlense dahi çare olmaz. Bununla birlikte sünger idrarı temizlemez. Sonuç olarak dış filtre ve içinde kullanılacak malzemeler sürekli temizlik derdinden kurtarır. 100*50*50h veya 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığındaki akvaryum ömürlük olur. Dış filtreyi de bu akvaryum ölçülerine göre alırsan dış filtre çöp olmaz. Bu ömürlüklere göre alacağın makul dış filtre 1200 lt/h debiye sahip olmalı. Şu anki akvaryuma göre kullanırsan akvaryumdaki suyu uçurur.

Cvp: Akvaryum Temizliği

vermiş olduğunuz ölçülere göre sadece 1200lt/h dış filtre alırsam bana ömür boyu yeterli olur o zaman iç filtreye büyük akvaryuma geçtğim zaman mı gerek kalır yoksa kalmayada bilirmi

Evet.

Alacağın iç filtre ilerde suda yüzen derileri toplamada işine yarayacak. Kısaca çöp olmaz. Haftada bir veya iki defa temizlenir. Artısı sirkülasyona takviye dış filtrenin çabuk kirlenmesini önleme. Ve suya hava kabarcığı verip oksijen açısından zenginleştirir.

Alacağın iç filtre hava kabarcığı veren tip olacak.

Geri