Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum var, ısıtıcı ve ışık alacağım tek eksik kaplumbağa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doguStone

Bronz 5 Üye
Akvaryumu Ayarladım Isıtıcı Isık Yem Vs Onlarıda Yarın Tamamlayacagım . Tek Eksigimm Kapluşlarım.  Biliyorum 1 Hafta Iıcınde bıraz fazla yorum ve konu actım k.bakmayın :)
Sahiplendirmek İsteyen Olursa İstanbul Ümraniye de İkamet Etmekteyim. 
maıl adresım : [email protected]
telefon no : 0537 430 62 32

Cvp: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

ümraniye de bir pethopçu elinde kalan 9-10 cmlik kaplumları dağıtıyordu bi ara, ümraniye nin neresindesin bilmiyorum ama talatpaşa caddesine yakınsan adamın dükkanın adresine haritadan bakayım

RE: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

Bu kadar sahiplendirme ilaninda, hic bulamamaniz da ilginc oldu. Sanirim ilan verenler, bir sure sonra umudu kesip gelmiyor.

Yani bildigim var ama size uymaz sanirim. 16 cm erkek

https://www.google.com.tr/maps/place/Nam%C4%B1k+Kemal,+Marmara+Cd.+46+A,+34762+%C3%9Cmraniye%2F%C4%B0stanbul/@41.0199797,29.0967926,3a,74.2y,287.81h,86.02t/data=!3m7!1e1!3m5!1sVvTO_70EHfl6wuUi15DbRw!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DVvTO_70EHfl6wuUi15DbRw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D300.57559%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x14cac8f45e7c5839:0x16b8d9ad51a889f8!8m2!3d41.0200113!4d29.0967219!6m1!1e1

yer burası, link açılır ama emin değilim :)

İlanlarin çoğu eski oldugu için çoğu sahiplendirmiş yaklaşık 15 kişi ile görüştüm . Bakamayan varsa diye sahiplenmek istedim yoksa pet shoplarda dolu 20 25 TL ye ama ben bakamayan varsa yazık günah onun için sahiplenmek istedim . Satisi yasaklandiği için çoğu pet shopta yok zaten . 

Bu arada konum bildirdiğiniz için teşekkür ederim hemen iletişime geçeçeğim . 65 cm şuan bendeki akvaryum 16 cm için biraz küçük olabilir :)

Google Haritalar'da boyle foto hizmeti mi var ben anlamadim o kismi.

Tam boyutlari nedir boy, en, yukseklik?Kac litre su hesaplayalim.

16 lik kaplumbaga maalesef legende.

O sahiplendirenler aklinizdaysa, kapatalim konulari.Bosuna kalabalik yapiyor

bu dediğim yerde ki yasaklanınca elinde kalan kaplumları elden çıkarmaya çalışıyordu, hala elinde var mı bilmiyorum bir görüşün.

google ın üstünde 360 derece kameralı araçları sokak sokak gezip çekim yaparak sokak görünümünü harita üzerine aktarıyor faydalı bir kullanım oluyor bence :)

ilerde vr teknolojisi geliştikçe sanal şehir turları yapılabilinir :)

Bir 10 yil sonra neler olabilecegini hayal edemiyorum. Bu smartphone'lar cikti cikali, laptop geremedikce acmiyorum. Oyuzden yabanci kaldim gelismelere. Teldeki haritalar aplikasyonlari da devredisi birakmistim, veri yiyorlar durdugu yerde diye. Belki orda da vardi

nick burns' Alıntı:
bu dediğim yerde ki yasaklanınca elinde kalan kaplumları elden çıkarmaya çalışıyordu, hala elinde var mı bilmiyorum bir görüşün.

google ın üstünde 360 derece kameralı araçları sokak sokak gezip çekim yaparak sokak görünümünü harita üzerine aktarıyor faydalı bir kullanım oluyor bence :)

ilerde vr teknolojisi geliştikçe sanal şehir turları yapılabilinir :)

Yarın bulmaya çalışacağım teşekkür ederim ilginiz için

birbirleriyle didişen iki kaplumbağamdan birini sahiplendiriyorum, daha doğrusu erkek olan dişi olanı ısırıyor ikisinin de kabuk boyu 13cm neredeyse 10 yıldır bakıyorum, küçüklüklerinden beri. Dilersen birini sahiplendirebilirim (tercihen erkek olanı, erkekte hiç bir sağlık problemi olmadı, dişi olan zamanında kaptan kaçıp enfeksiyon geçirmişti ve diğer kaplumbağa kaynaklı bir elinde tırnakları yok vs. 10 senedir tanıdığım için dişi olana benim bakmam daha doğru olur.)

doguStone' Alıntı:
İlanlarin çoğu eski oldugu için çoğu sahiplendirmiş yaklaşık 15 kişi ile görüştüm . Bakamayan varsa diye sahiplenmek istedim yoksa pet shoplarda dolu 20 25 TL ye ama ben bakamayan varsa yazık günah onun için sahiplenmek istedim . Satisi yasaklandiği için çoğu pet shopta yok zaten . 

Bu arada konum bildirdiğiniz için teşekkür ederim hemen iletişime geçeçeğim . 65 cm şuan bendeki akvaryum 16 cm için biraz küçük olabilir :)

Sahiplendirilmişse konu neden kapatılmıyor. Belki çok eski ilanlar da sahiplenememiş kaplumbağa var ama ben ve benim gibi olan başta siz ve birçok insan kaplumbağa arıyor. Bu konu da moderatörlerimizin acil müdahalesi lazım diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

NslashA' Alıntı:
birbirleriyle didişen iki kaplumbağamdan birini sahiplendiriyorum, daha doğrusu erkek olan dişi olanı ısırıyor ikisinin de kabuk boyu 13cm neredeyse 10 yıldır bakıyorum, küçüklüklerinden beri. Dilersen birini sahiplendirebilirim (tercihen erkek olanı, erkekte hiç bir sağlık problemi olmadı, dişi olan zamanında kaptan kaçıp enfeksiyon geçirmişti ve diğer kaplumbağa kaynaklı bir elinde tırnakları yok vs. 10 senedir tanıdığım için dişi olana benim bakmam daha doğru olur.)

65cm akvaryumum var rahat edebilirse neden olmasın :)

derinliği ne kadar? hacmi yaklaşık 100lt ise problem olmaz sanırım

ekincilerinmahmut' Alıntı:
doguStone' Alıntı:

Sahiplendirilmişse konu neden kapatılmıyor. Belki çok eski ilanlar da sahiplenememiş kaplumbağa var ama ben ve benim gibi olan başta siz ve birçok insan kaplumbağa arıyor. Bu konu da moderatörlerimizin acil müdahalesi lazım diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Valla bu konuda moderatörlerin yapacağı bir durum yokki arkadaşlar sahiplendirildi diye bilgi vermiyorlar ki .s 
Kaplumbağayı alan veya veren bir daha siteye uğramiyor bile çok yanlış bence burda o kadar Emek var yardımlaşma var

NslashA' Alıntı:

Valla inanin onunla ilgili bir bilgim yok şuan abim bir ara balık falan almisti 65-50 cm diye hatirliyorum. Bugün akvaryum bakarken o aklıma geldi ondan alacağım yarın akvaryumu

Aynen, siteye bile girmiyorlar O yuzden farkettiginizi bildirin diyoruz ki, temizleyelim.
Gelenler, ilk ilanlara yazip gerilere gitmiyorlar.Halbuki bunlar silinse, gidecekler

Cvp: RE: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

berrakerkin' Alıntı:
Aynen, siteye bile girmiyorlar O yuzden farkettiginizi bildirin diyoruz ki, temizleyelim.
Gelenler, ilk ilanlara yazip gerilere gitmiyorlar.Halbuki bunlar silinse, gidecekler

Aynen öyle ben yarın size ulastiklarimin listesini atarım onları kapatiriz

Sagolun.

doguStone' Alıntı:
ekincilerinmahmut' Alıntı:

Saygılarımla...

Valla bu konuda moderatörlerin yapacağı bir durum yokki arkadaşlar sahiplendirildi diye bilgi vermiyorlar ki .s 
Kaplumbağayı alan veya veren bir daha siteye uğramiyor bile çok yanlış bence burda o kadar Emek var yardımlaşma var

NslashA' Alıntı:

Valla inanin onunla ilgili bir bilgim yok şuan abim bir ara balık falan almisti 65-50 cm diye hatirliyorum. Bugün akvaryum bakarken o aklıma geldi ondan alacağım yarın akvaryumu

Yarın akvaryumu alırken tam ölçüleri ve kullanacağınız su hacmini yazarsanız anlaşabiliriz. Bu boyda kaplumbağalar yaklaşık 100-150 litre suda rahat ederler diye düşünüyorum sadece tek kaplumbağa için.

NslashA' Alıntı:
doguStone' Alıntı:

Yarın akvaryumu alırken tam ölçüleri ve kullanacağınız su hacmini yazarsanız anlaşabiliriz. Bu boyda kaplumbağalar yaklaşık 100-150 litre suda rahat ederler diye düşünüyorum sadece tek kaplumbağa için.

Ben Her Saat Siteye Uğrarım Gezinirim 15-20 dk Yarın Size Haber veririm teşekkürler

Ben teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri