Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum var, ısıtıcı ve ışık alacağım tek eksik kaplumbağa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

doguStone' Alıntı:
NslashA' Alıntı:
Yarın akvaryumu alırken tam ölçüleri ve kullanacağınız su hacmini yazarsanız anlaşabiliriz. Bu boyda kaplumbağalar yaklaşık 100-150 litre suda rahat ederler diye düşünüyorum sadece tek kaplumbağa için.

Ben Her Saat Siteye Uğrarım Gezinirim 15-20 dk Yarın Size Haber veririm teşekkürler

80 lt su alıyormuş .

RE: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

Kurualani ancak akvaryum uzerine yaparsaniz, biraz dar olmak kaydiyla,80 belki olabilir .Yani 80 in de sulu alan olmasi lazim

Akvaryumu büyütmek şart. Kaçış boşluğu bırakıldığında su 60 litre altına düşer. Bu miktarda 7-8 cm kabuk boyu hayvan için dahi sıkıntılı olacaktır. Daha üst boydaki hayvanlar içinse hareketlerini kısıtlayacaktır.

Hayvan 16 cm kabuk boyunda olduğuna göre akvaryum ölüm kabı gibi gelecektir.

Uygun ömürlük 80*50*50h, 8 mm cam kalınlığı veya 100*50*50h, 10 mm cam kalınlığı olmalı

Cvp: RE: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

cem' Alıntı:
Akvaryumu büyütmek şart. Kaçış boşluğu bırakıldığında su 60 litre altına düşer. Bu miktarda 7-8 cm kabuk boyu hayvan için dahi sıkıntılı olacaktır. Daha üst boydaki hayvanlar içinse hareketlerini kısıtlayacaktır.

Hayvan 16 cm kabuk boyunda olduğuna göre akvaryum ölüm kabı gibi gelecektir.  

Uygun ömürlük 80*50*50h, 8 mm cam kalınlığı veya 100*50*50h, 10 mm cam kalınlığı olmalı

Şuan elimdeki akvaryum bu malesef .s

Alacaginiz hayvan da, zaten bir iki yilda o boya gelecek Onu da dusunun. Bu is biraz masrafli.

Cvp: RE: AKVARYUM VAR ISITICI ISIK ALACAGIM TEK EKSIGIM KAPLUSLARIM :)

berrakerkin' Alıntı:
Alacaginiz hayvan da, zaten bir iki yilda o boya gelecek Onu da dusunun. Bu is biraz masrafli.

Evet biliyorum bunu. Ama ben ilk girdiğim gün de söylemiştim yavru küçük istiyorum diye . Benimle birlikte büyüsün istiyorum diye . Onun icin fazla büyük istemiyorum . Bana yeticek ufaklık gelene kadar bekleyecegiz bakalım

Kuru alani ust kisma yaparsaniz, 1 sene idare edebilir diye dusunuyorun sonra dilerseniz buyutebilirsiniz. Su anki maksatim kaplumbagalarin birbirlerine zarar vermesini onlemek

NslashA' Alıntı:
Kuru alani ust kisma yaparsaniz, 1 sene idare edebilir diye dusunuyorun sonra dilerseniz buyutebilirsiniz. Su anki maksatim kaplumbagalarin birbirlerine zarar vermesini onlemek

Kuru alan tabiiki yapacagım akvaryumdan kesmeyip üstüne ek bir kuru alan yapmayı düşünüyorum litre bakımından küçük zaten akvaryum onun icin 75 lt falan tutarım üstünde ek bir kuru alan yaparim .

NslashA' Alıntı:

İstanbul ümraniyede ikamet edıyorum. siz nerdesınız nasıl alabılırım sızden ?

Cvp: Akvaryum var, ısıtıcı ve ışık alacağım tek eksik kaplumbağa

İstanbul beşiktaş civarında mümkünse

mailto:/forum/konu-480-litre-mobilyali-tam-set-akvaryum-ve-3-kaplumbaga-fiyati-siz-belirleyin.html

Merabalar kabuk boyu 16 cm olan bir kaplumbağam var, (Hakkı) sahiplendirmek istiyorum siz isterseniz akvaryumunuza gelebilir :133:

Henüz geri dönüş yapmadınız. Uygun olduğunuz vakitleri söylerseniz Beşiktaş civarında teslim edebilirim.

Ben, arkadasin alacagini sanmiyorum pek. Siz, facebook gruplarina da verin bence.

Isterseniz listesini atayim, bilmiyorsaniz

Kaplumbaga sahiplenmek isteyen iki uyenin yazdigini gordum. Benimle de sahiplenmek isteyen uyeler iletisime gecebilirler, yonlendirebilirim.

İstanbul dışında tatilde olduğum icin ilgilenemedim k.b hala sahiplenmek istiyorum

NslashA' Alıntı:
Henüz geri dönüş yapmadınız. Uygun olduğunuz vakitleri söylerseniz Beşiktaş civarında teslim edebilirim.

Pazar Günleri Müsait Oluyorum . Yani Bir tek O gün Karşıya Geçebilirim .

NslashA' Alıntı:

Kaplumbağanızı ne yaptınız?

sahiplenmediyseniz bana ulaşın 6 cm beykoz da yerim

Konu kapanabilir arkadaşa ben 2 adet yavru hediye ettim. Umarım iyi bakar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri