Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum yeterlimi

dosbağa

Yeni Üye
merhaba benim 4 tane kaplumbağam var 2 si büyük 2 si küçük büyük kaplumbağalarımın su anki akvaryumu 45 litre küçüklerinkini bilmiyorum büyükler 10-20 cm civarı küçükler 4-5 cm 200 litrelik akvaryum ve alıp büyükleri 200 litrelik küçükleri eski 45 litrelik akvaryuma koymayı düşünüyorum akvaryum büyüklükleri yeterlimi yada küçüklerin akvaryumu fazlamı büyük yardım edrmisiniz (iki akvaryumdada kaplumbağaların kuru alanı vardır)

Gayet iyi. İki küçük 200 lt akvaryumda dahi olur. Kaplumbağalar iyi yüzerler. Neticede büyüklerin ve küçüklerin ayrı olmasıda çok iyi. Alacağınız akvaryumu 200 değilde 250-270 lt hacimli seçinki yukarıdaki kaçış boşluğu ile kullanılacak su alanı 200 lt olsun. Böylece büyükler için ömürlük olur. Küçüklerde bir süre küçük akvaryumda idare eder.

Cvp: akvaryum yeterlimi

küçüklerinki 1 yaşına yakın idare eder. ama işi uzun vadeli düşünüp hepsini besleyeceğim dersen su hacmi 400 olmasada yakın litrede olmalı. çünkü büyük dediklerinin kabuk boyu 20 cm'ye yakınsa diğerleri gibi fazla hareket etmez. bu da diğerlerine alan bırakır.

saolun 250 lt akvaryum alıp büyükleri ona küçükleri şimdilik 45 ltreliğe koyacağım aynı akvaryuma koysam büyükler öldürür küçükleri

hafta sonu evde olduğun bir gün deneme amaçlı koyup alışma halleri var mı takip et. şimdiden alışmazlarsa küçükler büyüdüğünde hireyarşik kapışma daha fazla olur. küçüklerken boyun eğer ve hafif bir sürtüşme olur. ama esas sıkıntı yem esnasında olacaktır. eğer çok hırpalanma durumu yaşarlarsa dediğin gibi ayrı akvaryumlar şart gözüküyor.

Bence ancak yem dışında arada kısa süreli birbirlerini görmeleri sağlanabilir. Yem yerken büyük olan çırpınırken vurduğunda ufak kendini akvaryumun dibinde bulur.

Geri